bugün

ben artık bu adamın millet ile d.k geçsin diye bakan yapıldığını iyice inandım, Her gün yeni zamlar geliyorken Enflasyon nasıl düşüş eğilimine giriyor ya delireceğim *

https://www.bloomberght.c...ni-ortaya-koyuyor-2307714
(bkz: yalancıyı sikmiyorlar ya)
"yaz gelip tarlada mahsul artınca tarla ürünlerinin fiyatlarının nispeten düştüğü her sene gerçekleşen ve gayet bilinen bir şeyken, enflasyon düşüş eğilimine girecek deyip deyip mal bulmuş mağribi misali haftalardır bu bahaneye sarılmak da enteresan " diye düşüncelere garkeden açıklama.
doğru hesap kitaplarla yapılan açıklamadır. 10 bin tl maaş mı bekliyorsunuz hayırdır.
Yalan, eğilimine girse nolack, döviz mi, elektrikmi, benzin mi, market fiyatlarımız düşüyor yook. Eee düşse banane. Millet alaya devam edin sandıkta tekmeyi basacaklar.
Keske yalancılar kurulu olmasa da söyleyenleri er meydanında sikseler.
Ümmet adına mutmain oldum.
Düşüş eğilimine şöyle gireceğini umuyorlar sanırım: geçen sene hazirandan itibaren 20'lere yaklaşıp sene sonunu 37 ile kapadığı için, bazın yüksek olmasından mütevellit daha düşük gibi görünecek bir enflasyon olmasını ümit ediyorlar.
He, yüksek bazın üzerine hala çılgın büyürse o zaman birbirimizi yeriz oturup. Ki, bu kafayla artmaması için bir sebep göremiyorum.
okuma yazma bilmeyenleri yine kudurtan bi aciklama olmus.
enflasyonun kendi oranina degil artis oranina deginmistir kendisi. bu oranlar ise birkaç ardışık dönemle hesaplanır.