bugün

Trabzonspor:3 bursaspor:2
Batalla üzülmesin diye bursa kalsın istiyorum.
Onun dışında bursayı o kadar sevmem ama düşmesi de üzer.
bursa ve bursaspor için bursaspor'un düşmesi daha iyi. bu kafayla bu sene düşmese seneye düşer. futbol siyasetçilerden uzak tutulması gereken bir spordur. sen futbolla alakası olmayanlara, reklam yapsın diye yarım asırlık takımı yönettirirsen başarılı olamazsın. türk takımlarının avrupa'da başarılı olamamasının nedeni de bu.

taraftar sorunu tamamen kuralların uygulanmamasından kaynaklanıyor. sahaya yabancı cisim atana, her maça küfürle başlayıp bitirenlere, 3-5 kuruşa futbolcu dövenlere, sahaya girip futbolcunun üzerine yürüyenlere, koltuk kıranlara her yerde kamera varken "maçlara girmeme" cezası vermiyorsan, sen bu düzenin devam etmesini istiyorsundur.

bu saydığım suçlar "maçlara girmeme" cezasıyla ortadan kalkar. bu cezaları verirsen bursa-beşiktaş, galatasaray-fenerbahçe dahil her maçta tıpkı barcelona-real madrid maçlarında gördüğümüz gibi taraftarların bir arada oturur. takımı gol atınca sevinirken, ev sahibi de o golü alkışlar. çünkü kadın, erkek, çocuk gerçek futbol seyircisini ancak böyle tribünlere çekebilirsin. ta çin'den insanlar sadece maç seyretmek için ülkene gelir.

futbol dünyanın en güzel oyunudur. ama bu oyunu güzel bir şekilde oynayabilmeniz için önce onu hak etmeniz gerekir. haklar da yasaların gerçekten uygulandığı adaletli ülkelerde vatandaşlara sağlanabilir...
Rize'yi kümeye düşürmek isteyen Trabzonspor'un satacağı belli olan maç ayıp!
takım tutmuyorum ama bursaspor un şu tırabzonsıpora haddini bildirmesini istiyorum. tırabzonsıporu da taraftarını da sevmem.

edit: daha eksilemeyen varsa eksilesin. ben düşüncemin arkasındayım.
bursaspor'luyum ve trabzonspor'un kazanmasını istiyorum. düşmeyi ve yönetimin istifasını istiyorum. ne idüğü belirsiz adamlar bursaspor'a başkan oluyor, takım çiftliğe dönüyor.

takıma format gerek, bu şekilde iki ileri bir geri. şehrin ve taraftarın beklentisi bu değil.
Fenere sattığı oyuncuların yerini hamza hamzaoğlu'nun tercihleriyle doldurmaya çalışan Bursaspor'un ligde kalma mücadelesi.
Insan makine gibi oynayan takımı 8-10 milyon için bozar mı lan.
Haydi 1-2 oyuncu sattın hepsini paket yapmak nedir.
O oyuncular kalsaydı Bursaspor tribünleri doldurur, avrupaya katılır ligde ilk beşe girer o parayı fazlasıyla çıkarırdı.
Benim gönlüm Rize'nin düşmesinden yana. S*ktir olup gitsin Trabzonspor düşmanları.
Aziz Yıldırım: "Bakalım Trabzonspor bugün Bursaspor'a ne hediye edecek? Bursaspor düşecek mi, kalacak mı?"
aziz yıldırım denilen antipatik başkanın yine gereksiz yere gerdiği maç. gerek yok böyle talihsiz açıklamalara. bir kere de konuşmasa olmayacak.
Yavaş yavaş ibrenin Bursa'ya doğru döndüğünü düşünüyorum. Bursa alacak gibi duruyor.
batalla yağladı 2-1 öndeyiz.
21. yüzyılın en büyük şikesi dönüyor.
savcılar göreve amk, trabzonlu futbolcular utanmasa sahayı terkedecekler bursa gol atsın diye.

şike şike diye 10 yıldır ağlayan heriflerin haline bak. yok ulan size kupa mupa şikeci herifler.
1-2 maç döndü beyler.
diren bursa.
bursaspor' un öne geçtiği ve bursaspor taraftarlarının gol diye ayağa fırladığı maç. sevindim lan. hadi bursa, bazı ne oldum delisi şımarıkları da yen şu futbol ve maçla birlikte.
bal gibi şike olan ve rize'nin 2. kez trabzon'un kurbanı olduğu maçtır. çünkü 1980-81 sezonunun son maçında rizespor evinde boluspor'u 3-0 yenmesine karşın, o sezon şampiyon olan trabzonspor deplasmanda adana demirspor'a 3-2 yenilince averajla küme düşmüştü.
Fener yandaşlarını kudurtan, aynı zamanda gizli fenerlileri ortaya çıkartan maç olmuştur.
bursanın yenip trabzonun yenidiği maçtır.
not;trabzonun şampiyon olduğu bir günü hayal ediyorum acaba kaç yüzyıl sonra?
haftalardır ligin 15.si olan rizeyi alt lige yollayan maç.

lan hala şike diyorlar.

velev ki şike, ne zamandır şikenin cezası var?
kimse inkar etmesin, rizespor'un küme düşmesi en çok fenerlileri sevindirmiştir. şike baskısından kurtulmak için ellerine kaymak gibi fırsat geçmiş, çamuru trabzonspor'a atmaktadırlar. evet trabzonspor kötü oynadı ancak psikolojiden biraz anlayan biri, amacı olmayan, sadece yapacağı tatili düşünen futbolcu topluluğu ile küme düşmemek için ve hatta can korkusu ile ( bkz. bursaspor otobüs dayağı) varını yoğunu ortaya koyan bir takımın mücadelesine bu kadar şaşırmamalı. üzüntüye eyvallah ama bok atmaya gelince orada duracak, önce kendine bi bakacaksın. onca mağlubiyeti trabzonspor almadı. komşuluğa gelince; bunu kendi sahanda oynanan maçta 2010-2011 şampiyonu fenerbahçe rize'ye hoşgeldin. pankartı açarken de düşünecektin. işin özü; elalemin sikiyle gerdeğe girilmez.
Göt korkusu ile canını dişine takıp oynayan bursaspor un şu maç bitse de tatile çıksak modundaki trabzonspor u mağlup ettiği maç.
itiraf etmek gerekir ki trabzonspor un bu maçı kazanması gerekseydi kazanırdı...
Bursaspor'un şike şike aldığı maçtır. Trabzon hiç ağlamasın bundan sonra şike mağduruyuz diye. Caddebostan sahilinde hafif tempoda sabah koşusu yapar gibi hareket ettiler 90 dakika boyunca.
trabzon'un bilerek satıp alenen şike yaptığı maç. resmen bursa düşmesin diye elinden geleni yaptı.
yalan haber yazıp durmayın mk. o maçta trabzon bursa düşmesin diye elinden geleni yapmadı. rize düşsün diye elinden geleni yaptı.

not: bakasetasspor.
ilahi adalet var bugün itibariyle bursaspor 3.ligde.