bugün

bu hırsla Biraz daha konuşsa "evi için peder beyi bile keserim" diyecek sanki.
40 yaşında dikili ağacı olmayan biriyle kıyaslandığında maddi yönden baya başarılı olunduğunu gösterir, allah daha çok versin...

bu başlık, evim var, param var, eş arıyorum demek için açılmıştır...
180 metrekare evi olan arkadaşların varlığını görmemizi sağlamıştır.

ara sıra halı sahada saatleri ayarlayamayınca bunların evde maç yapıyorlarmış zaten.
bence mantıklı değildir.

35 yaşıma geldim hala bir evim yok, çünkü boş bir yatırım olarak görüyorum ev işini.

tek başıma bostancı gibi bir yerin sahil kesiminde senelerdir oturduğum 2+1 daireye 2600 tl civarında kira ödüyorum. ev almaya kalksam bostancı-feneryolu arası, minibüs yolu altında bulunan, istediğim boyutlarda evler minimum 1.3 milyon civarında fiyatlarda. mevcut ödediğim kirayı 500 ay, yani 41 buçuk yılda ödersem ilgili evleri almış oluyorum.

eee, şu anda paramı tl 'de tutmasam bile, diyelim ki tl ye geçtim, 1.3 milyon mevduata %19 faiz alırım. evi değiştireyim desem, 5000 tl ye lüks bir eve çıksam dahi hiç koymaz, çünkü faizden yaklaşık 20000 tl kazanırım.

istersen kira hesabı da yapalım. 1.3 milyona aldığın evin kirası ne kadar olacak? maksimum 5000 tl. faizden kazanacağın her ay 20 bin tl tutarının yaklaşık 4 de 1 i ediyor. faizlerin de kısa vadede düşmeyeceği ön görüsüne göre şu anda taşınmaza yatırım yapmak son derece yersiz.

cidden şekil yapacağım diye para konusunda ne kadar saf olduğunuzu ortaya döküyorsunuz, üzülüyorum.
mutluysan sorun yok değilsen sorun büyük.
olmaktır.
ee ne yapalım amk sonuç olarak yine fakirsin bide utanmadan başlık açmış. çöpçülerin bile 2 dairesi var bu devirde.
dört olmadığı için kayda değer bulunmayan durumdur. 29 yaşında birinin 4 daire alamamışsa artık bi şey alamaz. gerçekten çok yazık..
cartel abiler tarafından zamanında ayarı verilmiş bir konu:

--spoiler--
cartel bir numara en büyük
cehennemden çıkan çılgın türk
25 yaşında yüzbinlik araba
nerden geldi bu para en iyisi sorma
--spoiler--
27 yasında 5 ev sahibiyim.
ben 30'u hatırı sayılır miktarda geçtikten sonra anca alabildim. sadece kendi kazanıp biriktirmeyle öyle kolay kolay olacak iş değildir.