bugün

Bu mantığa göre vergilere isim verilmesi ve bir amaca özgülenmesi de saçma.

“Vergi” adı altında tek kalem yap, kafana göre arttır neticesinde hesabını vermiyorsun nasılsa.
ya deprem olduğunda paranız olmazsa ne olacak o zaman ? allah etmeye marmara depremi gibi.
Omurgasızlardaki rahatlığa bakar mısın allasen ya? Açık açık yedik içtik bitirdik diyor. Neyse bana ne ya köylü akpliler düşünsün evleri yıkılacak ilk kişi onlar.

Haramiler.
ee o zaman kızılay'ın topladığı 10 liralar da yine ensar vakfına gidecek. niye verelim?
kısaca "yedik onu biz" demişlerdir.
Kızacası vergiyi toplarız nereye harcayacağımızada biz karar veririz.
Yani sorunun cevabi yine yanıtsız.
o zaman adına deprem vergisi demeyelim, devlet ihtiyaç vergisi diyelim. yada devlete harçlıkta uygun olur. az harçlık veriyoruz birazda böyle siksinler. eee haktır bize gennçler. %50 den fazla oyu veren biz değilmiyiz. he ben vermediğim için bana çok koymaz ama o oy verenler ağlayınca daha bi keyif alıyorum.
Madem para bir havuzda toplanacak ve sizler o havuzda rahatça yüzeceksiniz, neden adına deprem vergisi diyorsunuz?

Ayrıca büyük bir yıkım olunca (allah göstermesin) enkazı kaldıracak, kalanları doyuracak, yeni binalar yapacak gücü nereden bulmayı planlıyorsunuz?

Bence bu soruları soramayana muhabir, yanıt veremeyene de adam dememeli. Tabi verecekleri cevapların akılla, mantıkla, vicdanla verilme ihtimali ne kadar düşük olduğunu hepimiz biliyoruz. Yazık hepimize.
O zaman adı neden deprem vergisi, edübüdü vergisi de deseniz olur.
Oha amk aklımızla dalga geçiyolar.
Dürüstçe cevap verecek kadar delikanlı mı desem,

Cevap bulamayıp doğruyu söylemek zorunda kalacak kadar.... Mı desem, bilemedim.
HER şeye rağmen bunlara oy vermeye devam edecek milyonlarca insan olduğu için bu kadar rahat ve pişkin açıklamalar yapıyorlar.