bugün

rs ne la nın kendine yakışanı yapmasıdır.
rs ne la ya saldırmak için fırsat kollayanların yeni oyuncağı.
takdir ettiğim bildiridir. diğer yandan;
(bkz: erken kalkanın bildiri yayınlaması)*
rs ne la'nın döktürdüğü, tebrik edilesi duyuru. vallahi güzel yazmışsın usta.
85, 285 ve 850 sayı dizisini kullanarak acaba bir sonraki sayı ne sorunsalını ortaya koymuş dahiyane duyuru.

(bkz: rs ne la ile matematik olimpiyatlarına hazırlık)
''Ulu önder Atatürk'ün eşsiz dehasının ürünü olan genç Cumhuriyetimizin 85. Yıldönümününe ulaşmamızın haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm yazarlarımızın cumhuriyet bayramı kutlu olsun.

nice 85, nice 285, nice 850 senelere.

ve; (bkz: ne mutlu türküm diyene)''

gelişmeler bölümünde cumhuriyet sevgisini bu şekilde açıklamıştır. bunun için teşekkür ederiz.

ama; (bkz: ne mutlu türk üm diyene)
rs ne la'nın etkileyici duyurusudur. vallahi 29 ekim olduğunu şimdi hissettim.
(#4156299)
Atatürk'ün eşsiz dehasının yanında , Cumhuriyet'in kurulmasında katkıları göz ardı edilmemesi gereken şehitlerimizin , gazilerimizin ve Atatürk'ün silah ve dava arkadaşlarının da anılmasını beklediğimiz duyuru.
Tüm emeği geçenlerin ruhu şad olsun.
Bir zamanlar biz de millet , hem nasıl milletmişiz.
Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz.
gereğinden fazla rahatsız edici mesajdır. sözlüğün sol frame'de patlama yapan kürt türk vs gereksiz tartışmalarında herkesin safını belli etesine hizmet etmektedir. mesajın özü türk değilsen siktir git kutlayamazsın bu bayramı olmuştur. bu ülkeyi birlikte kurduk ve şimdi herkesi sindirip yoketmeye çalışanlar birgün siktir olup gideceklerdir. ne demek yani ne mutlu türküm diyene. bunun cumhuriyet bayramı kutlaması ile ne alakası ver. bu ülkeyi sadece türkler mi kurdu. sorarım sana rs ne la amacın nedir. daha açık ol. rahatsızlık yaratacağını bilerek mi yazdın. provakasyon mu amaçlıyorsun. birilerini ortaya sürüp sözlük linci mi amaçlıyorsun. akli değerlendirmeden yoksun tamamiyle ırkçı histerilerle yazılmış bir mesajdır. cumhuriyeti kutlamak ile ırkçılık yapmak arasındaki ayrımı yapamamış bir mesajdır. protesto ettiğim mesajdır. hatta öyle ki moderasyon mesajlarını almak istememek gibi bir opsiyon varsa kullanmak istemekteyim. çünkü kimsenin ırkçı şoven kışkırtıcı provakasyonlarıyla uğraşmak istemiyorum.
başlığını açacak kadar önemli olmayan duyuru. gereksiz kasılmış başlık açılması için, diğer duyurulardan hiç bir farkı yoktur. ne akla hizmet ben anlamadım arkadaş. neyse susuyorum!
(bkz: o ne la)
tebrik edilen duyurudur.
moderasyonun, nasıl bilinçsizce hareket ettiğini ayan beyan ortaya koyan duyurudur. nedir kardeşim yani? cumhuriyet bayramımızı kutlamışsın. sağol. teşekkür ederiz. ama sonundaki şark kurnazı, "uyanık cambaz" çalımlarına ne hacet var. yani diyor ki; pek kıymetli yeni mod, ben böyle düşünüyorum siz de böyle düşünün. insan azıcık samimi olur. madem ki moderasyona geçmişsin; nasıl tavır takınacağını öğren. son dakika da haksız penaltı kazanmış üç büyükler forveti gibi gol atıp seyirciye öpücük yollama hareketlerine ne gerek var. tek kelime ile yakışıksız ve çirkin.

burada mesele söylenen slogan değildir ( gerçi olabilir de) problem olan moderasyon olma sorumluluğunu yüklenmiş bir kişinin böyle küçük hesaplar içinde olmasıdır. ne'ye hizmet??? allah aşkına insanların, burada meşrebini belli ettirme gayretleri? ya da kime?

kısacası; samimiyetten uzak, insanları bir arada tutmaktan ziyade kavga ve gürültüyü alevlendirecek bir duyuru olmuştur. bunda başarılı da olunmuştur. icracısını tebrik ediyorum...
bir ülkenin resmi bayramının kutlanmasının bile birilerine nasıl battığını gözler önüne seren duyurudur.

sevmiyorsan yaşama bu ülkede, git başka dilde yaz.

o sevmediğin cumhuriyet sayesinde böyle rahat yazabiliyorsun unutma.
nasıl bir yazar topluluğu içindse yaşadığımızı ortaya çıkaran duyurudur.

tek kelimesinde kasıt vb bir durum yoktur.

ama bazıları bu ülkenin adından da rahatsız oldukları için türküm bile diyememektedirler.

bu sözün atatürk tarafından nasıl ve ne amaçla söylendiği ortadayken birileri çıkıp bu cümleyi ırkçılıkla suçluyor ya asıl ırkçılığı yaparak.
"türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına türk denir, ne mutlu türküm diyene"
rahatsızlığın bu sözdense bu ülkede işin ne? bu ülke türkiye halkınındır. ona da türk denir, şayet türküm diyemiyorsan o senin sorunundur ve bu ülkeyle ilişiğin yok demektir.

bu cümleye ırkçı anlam yükleyenler asıl faşist ve ırkçı düşünceye sahip olanlardır.
türk olmanın ve bu durumdan gurur duymanın faşizanlık olarak adlandırıldığı düşüncelerle bir arada yaşadığımızı öğreten duyurudur. adam sırf ne mutlu türküm diyene yazdı diye isyan etmiş insanlar. yazık gerçekten. üzülüyorum sizleri gördükçe.
olması gereken bir duyurudur, rs ne la ve gıyabında uludag sözlük moderasyonu'na teşekkürlerimi iletiyorum.

onun dışında, bu duyurudan rahatsız olan ve yediği kaba sıçan arkadaşlara gelince; eğer bu duyurudan ırkçı bir yaklaşım sezinleyebilme kapasitesine ve hayal gücüne sahiplerse, ciddi anlamda bir tedaviye ihtiyaçları oldugunu düşünmekteyim.

kendi memleketimizde, kendi bayramımızı kutlayamayacak mıyız lan?
kaldı ki, tüm dünya üzerinde türk milletinin kutlama özgürlüğüne sahip olduğu bir şeyden bahsediyoruz.
ayrıca ne mutlu türküm diyene cümlesi, bu milletin gerçekten hak ettiği bir cümledir, günümüzde bu cümleye layık olmayan türkler olabilir ama bu söz, zamanında hak edildi, her milletin hak edemeyeceği, beceremeyeceği zort şartlarda hak edildi üstelik, o yüzden aksini düşünenler, bi zahmet kapasınlar çenelerini.

ne mutlu türküm diyene.
ya sev ya terket şeklinde algılayanlar olmuş. zoruna gidenler için tekrarlıyorum ;

ya sev ya terket!
ya save ya target şeklinde algılayanlar da olmuş. onlara tekrar bile etmiyoruz.

(bkz: iyi orta gol getirir)
bazılarının zoruna gitmiş duyurudur. saçma saçma denklemler kurarak açıklamaya çalışırlar bir bakmışsınız cumhuriyet aşığıyım diyor, bir bakmışsınız mesele söylenen slogan değildir diyor ama bunları sorun yapıyor, cumhuriyetin kutlanışından rahatsız oluyor. sonrasında bu çıkışını savunmak için karşı çıkanlara 'moderasyon yalakası' yakıştırması yapılıyor. belli batıyor bir taraflara türkiye cumhuriyeti'nin kuruluşunun kutlanması, devletsiz köpekler havlasın dursun vatan hainleri kudursun dursun... sonuçta yerli yerince yapılmış bir duyurudur.

''ne mutlu türküm diyene diyemeyeceksem ne diyecem lan it''
cumhuriyetle hiçbir ilgisi olmayan, türk olmaktan gurur duymayip üstünlük taslayan bir vecizenin kullanildigi sahsimi sozlukten sogutan mesaj. ne mutlu türk'üm diyene vakti zamaninda ne amacla söylenmis, edilmis bu konu hakkinda kesin bir bilgim olmasa da; günümüzde atatürk'ün dedigi gibi cagdas ve demokrat bir türkiye istiyorsaniz artik su irkciliga kayan ucuz milliyetciliginizi birakin.

kendinizi biraz olsun su ulkede dogup buyumus, her karisina kadar hakki bulunan ne mutsuz x'lerin yerine bir koyun. ya da ne bileyim afrika ormanlarindaki aç ne mutsuz x'lerin.
(#4156583) no lu entry ile ortak duguları paylaşmama sebep olmuş duyurudur.
Atatürk ü putlaştımak, onu anlamak anlamına gelmez.
aynısı yazmaya gerenk yok. yazacağımı burda yazdım.

(bkz: rs ne la/#4165307)
Ben lafımı ortaya koydum beğenen alır gider, beğenmeyen bırakır kaçar duyurusudur.