bugün

saat 18.30'da başlayıp, ntv spor'dan yayınlanacak bayanlar avrupa şampiyonası çeyrek final maçıdır.

dün ispanya'dan sonra bugün de rusya'yı da yenersek yarı finale çıkacağız.
zor maç olacaktır ama neslihan'ın rakip takımın oyuncuların ağzına ağzına vurması sonucunda kazanabileceğimizdir.
çok çok büyük bir sürpriz olmazsa yenileceğimiz maçtır.

edit: biz bunu hep yapıyoruz. filenin sultanlarından bir mucize daha.
kızlar italya maçında epey iyiydi.

başarılar.
muhtemelen, uzun rus blokları ile boğuşmamıza sahne olacak karşılaşma.

- özellikle yanlardaki - uzun rus bloklarını, aşmakta zorlanacağız. bu durumda bol bol blok outa oynamalıyız. bu şekilde dezavantajı, avantaja döndürebiliriz. bunu yapacak tiyniyette kızlarımız var zira. mesela neslihan.

biz yine de yanlardan değil de -ağırlıklı-ortadan hücum etsek çok daha iyi olur. hayırlısı bakalım.
ilk setini aldığımız maçtır. haydi filenin sultanları.
italya macından sonraa etkisine devam etmesi gerekir milli takımın ( 3-2 ). italya macından sonra hic boyle guzel uyumamıstım hic boyle guzel pazartesiye baslamamıstım. lutfennn zor da olsa rusya macını kazanalımm . suanda 2-0 oldugunu dusunursek bizim olacaktır. yumusamayalım . kesinlikle birincilik hakkımız . ve sakatlarımıza ragmen birinci olmalıyız. turk oldugumuzu milli takımımızı gostermemiz ve turk voleybolcuları ve turk sporcularına yatırımın artması gerektigini farketsinler . turk spor takımlarının izlenmeye deger oldugunu bilsinler . ve aileler de cocuklarını daha cok spora yonlendirsinlerr .biz zeka ve spor ve sanat konusunda kesinlikle bir numara olabiliriz. sakam degil.
2. sette ilk teknik molaya 8-5 geride girdikten sonra yakaladığımız 5-0lık seri ile rusyaya mola aldırdık. hadi kızlar yarı final uzak değil.
çok aşırı rahat yeneceğimiz maç. tek yapmamız gereken sayıları onlara vermemek. onlar bizden sayı alabilir çünkü hatunlar dünya şampiyonu ama 2. sette onların bizden sayı almasından çok biz onlara sayı veriyoruz. şuan çok iyiyiz nazar değmez inşallah.

ayrıca bu ara eda erdem coştu. *
2. setin 21. sayısından tarihimizin en kaliteli ataklarından birini yaptığımız maç.
2. seti de kazanarak 2-0 öne geçtiğimiz maç.
an itibariyle 2-0 yaparak rusya'ya gömmeye devam ettiğimiz maçtır. ama çok hata yapıyoruz bu entryi 5 dakika önce girebilirdim. sayıyı kendi elimizle veriyoruz. neyse helal hatunlar devam.
dünya şampiyonuna ayarın hası veriliyor...
eda sen bizim herşeyimizsin...
(bkz: türk kızlarının acı intikamı)
(bkz: bu yenilgi bizi fişekler)
neriman'ın kritik anlarda çocuğu koyduğu maç. o değilde smaçları çok fena lan karşılamak zorunda kalmak istemezdim.
maşallahımız olan maç. aman allah bozmasın yani. fakat neslihan'ın smaçları nasıl sert öyle lan. allah düşmanımı karşı karşıya bırakmasın.
şu ara sanki yorulduğumuz maç. ama bu setide alıp yarı finale çıkacağız takımın hamurunda var. bu takım olmuş arkadaşlar.
bir destan daha yazılıyor...bu saatten sonra kızlarımız yurda şampiyon olarak döneceklerdir.

öpüyorum heryerinizden kızlar...
çeyrek finalde dünya şampiyonu rusya'yı 3-0 yeniyosun. bunu son 2 maçında yapıyosun. her yerinizden öpüyorum sizi. * * helal olsun lan size filenin sultanları.
sonunda türk kızlarının da rus kızlarını siktiği maç olmuştur! helal olsun...
(bkz: 28 eylül 2011 türk kızının rus kızını tokatlaması)
helal olsundur. bilmem nerelerde bilmem kaç şampiyonluk yaşamış rusları çeyrek finalde elediler.
üç sıfır yendiğimiz maç.
nasıl koyduk neslihan başgan.
türk kızlarının rus kızlarını ezdiği dakikalar.
bir şampiyonluk kazanıp ülkeye kupayla dönmelerini ve voleybolu daha öne çıkan bir spor yapmaları gereken filenin ve gönlümüzün sultanlarının dünya şampiyonuna voleybol nasıl oynanır dersi verdiği maçtır. hatalarımız oldu elbette ama, o kadar hata kadı kızında da olur.
türk kızlarının rusları adeta saçlarını başlarını yolarak yendiği tarihi bir maç.
türk kızı nihayet rus kızından bir alanda üstün olmayı becerebilmiştir.

tebrikler sultanlar...artık şampiyonluk yolunda rakipsizsiniz...
(bkz: bayan voleybolu nun sevilme nedenleri)
setlerde 2-0 öndeyken bile maçı kazancamızı düşünmüyordum ama filenin sultanları beni yanılttı. helal olsun kızlar size.