bugün

otobüslerin kapasitesinden fazla yolcu alması durumunu önlemek için fazladan her yolcu için 60 tl ceza öngeren durumdur. iyi güzel, insanca yolculuk için yerinde bir karar da fazladan hatta çok fazladan sefer de ekleyecek misiniz?

http://haber.mynet.com/de...-sozu-tarih-oluyor/518842
bir şeyi değiştireceğine inanmadığım durumdur. Trafik polisinin durdurup ta "inin aşağı sayacam" diyeceğini düşünemiyorum bile!
çok güzel bir uygulama. artık otobüs şoförleriyle kavga etmek zorunda kalmayacağım. ama ne kadar işlevli olur bilinmez. bu sözden nefret ediyorum lakin burası türkiye! insanlarımız fordculara bayılıyor yarabbi! çok seviyoruz cama yapışık bir vaziyette yolculuk yapmayı. yolculuk da denmez buna resmen camla sevişiyoruz.
insan muamelesi görmenin yanında çoookkkk otobüs bekleriz artık.
dolu olan almazsa ilk durağa doğru tabana kuvvet durumları ortaya çıkacaktır.
otobüs sayısını artıracaklarsa sorun yok ama bu bursada oldukça zorrr.
ne yaparsa yapsın hiç bir icraatı beğenilmeyen akp'nin yine eleştirileceği yasa.
sigara yasakları gibi uygulamaya geçmesi güç oan yasadır.
500t için değişen birşey olmayacak. sonuçta 500t standartları 150 kişiliktir.
Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı ile taşıma sınırı üzerinde yolcu alanlara, taşıdığı fazla yolcu başına 60 lira ceza getiriyor.

henüz kanun tasarısıdır ancak kanun olması ulaşımdaki kaliteyi yükseltecektir.

(bkz: 50 kişilik otobüse 120 kişi binmek)
kanun maddesine "kamuya ait araçlar hariç" şeklinde ibare eklenmesi olası durumdur.
hayata geçirilebilirse harika uygulama,en çokda biz öğrencileri sevindirecek gibi.her öğrenci bıkmıştır muavinin "arka taraf boş" demesine.
bir görevlinin kontrol aşamasında 500es ile karşılaşması durumunda, ülke dış borç faizinin büyük bir kısmı alınan ceza ile ödenebilir. hem ülke bütçes, hemde ayaktaki yolcular rahatlar ama hat sahibinin akıbeti ne olur, onu pek düşünmek istemiyorum.
yanlış olan tasarı.

dolu olmasından dolayı, ara duraklarda, binecek araç bulamayınca ben görürüm sevinen arkadaşları.
araç sıkıntılarının belediyelerin çözmesi gereken durumdur.

tabii artan araçlarla oluşacak trafik sıkıntısını da.

seçimler sonrası nasılsa seçildim deyip sorunlar görmezden gelinemez.
belediyelerin amuda kalkma kursları açarak çözebilecekleri mesele.
eğer gerçekleşirse şoförlerden "polis var eğilin" anonslarını duymamızı sağlayacak yasa. maymun oluruz artık.
izmir otogarından seferihisar ve gümüldere servis yapan hat minibüsü sahiplerini sıçıttıracak olan yasa. otobüsün ufak, miniminnacık bir köşesinde 41 kişi saydığımı hatırlıyorum lan.
özel halk otobüslerinin boşlukları dolduralım anonsundan daha akılcı anonslar tasarlamasıyla son bulacak cezadır.

-oğlum lan, polis!
+orta taraf amuda kalk...
belediyeler metro çalışmalarını bitirseler , trafik sorunu da kalmayacak ayakta yolcu sorunu da kalmayacak.
devletin minibüste ayakta sıkış, tepiş sürünen yolculara sahip çıkması gözüyle bakınca güzel gibi duran fakat minibüsçülerin ayakta yolcu almayacağı için yolcuların bekleme süresini uzattığı gerçeğine göre de işkence niteliği taşıyan karardır.