bugün

çok güzel geçen maç. tarafsız bir gözle söylesem bunu söylerdim. erciyesspor sağolsun çok hareketli başladı ardından da aynı hareketliliği beşiktaşım devam ettirdi.

- yasin çok iyi olacak. walcott kadar hızlı eleman, üzerine bitiricilik de katarsa fenerbahçeyle galatasarayın bir sonraki transfer kapışması onun için olur.

- gökhan bizim adımıza sezonun en iyi transferi oldu. on numara oynuyor ikidir, nazar değmesin. bu maçta da topu tutsak da tıkandığımız yerde çıkıp attı golü.

- oğuzhan kaçıncı dakikada girdi ama yine de imzasını atmasını bildi. bilic değerlendirecektir onu ileride ilk onbirde.

- almeida götü kurtardı maçın sonunda.

- erciyessporlu oyuncular sertlikten hiç kaçmıyor. rakip biraz top tuttu mu başlıyorlar ayağa dalmaya.

- escude gol attı atmasına ama hiç olmuyor. sol beke onu çekip ersan'ı stoper oynatsak en azından ersan'dan faydalanmış oluruz. escude'nin sol bek performansı stoperdekinden daha kötü olamaz ya.

- manuel fernandes... de ki "ayaklarıma kapan" saniyesinde oradayım.
beşiktaş' ın heyecanlı klasiklerinden biri olan maçtır. maçın başında her türlü kazanacağını söylediğim maçtır.
Ulan bu kayseri deplasmanındaki 4. Macim. Her maç bok gibi bok gibi bağırıyoruz. Beşiktasta deplasman hissi olusturmamaya calisiyoruz. Bu sefer oldu sonunda.

Deplasmana hoş geldin ibne erciyes!
beşiktaş geleneğine uygun olarak başlayan ama ikinci yarı bizleri şaşırtan karşılaşma.

beşiktaş lige iyi başlar ya da güzel bir oyunla iyi bir takımı yenip bir hafta boyunca kendinden övgüyle sözettirebilir. ancak gelgelelim bir sonraki maç ortalama bir anadolu deplasmanına gidilir, maçın başında saçma bir penaltı yaptırılıp gol yenir, arkasından zor bela bir gol bulup umutlandırır ama yine fazla sevindirmez; yine bireysel bir hatadan gol yenir ve ilk yarı 2-1 mağlup tamamlanır.

buraya kadar çok normal, alıştıgımız gibi.

ikinci yarı ise ya baskılı oynar gibi görünüp gol mol bulamaz son 10 dakika kontradan bir gol daha yer 3-1 olur; ya beraberliği yakalar yine son dakikalarda bir saçmalık olur, gol yenir ve maç gider. biz özellikle bir kaç yıldır böyle gördük.

öyle ikinci yarıya sakin başlayıp pas yaparak rakip sahada oynamak, sakin durup olgun ataklar geliştirmek, hiç pozisyon vermemek ve 3 gol bulup maçı 4-2 ye çevirmek beşiktaş taraftarının alışık oldugu işler değil bak, yavaş yavaş olsun bunlar.

ama siz aldırmayın olum boşver, biz alışırız.
dün gece iş dolayısı ile eve geç geldim. yorgunlukla beraber yatakta uyuyakalmışım maç saati sırasında. artık ne kadar düşündüysem maçı, gece rüyama girdi. gel gör ki, rüyadaki maç skoru hiç de istediğim gibi değildi. kayseri erciyes'e 4-2 yenilmiştik. kabusun etkisi ile birden fırladım yataktan. saate baktım gece 3.24 idi. hemen bilgisayarı açtım ne oldu acaba maç diye. bir de ne göreyim beşiktaşım maçı 4-2 almış. rüyaların tersinin çıkması olayı bu olsa gerek dedim ve maç ilgili videoları, yorumları ve bilimum herşeyi ertesi sabaha bırakarak huzurlu bir uyku için tekrar yatağa döndüm.
zaman zaman escude ve almeida'nın kulaklarının çınlatıldığı, beşiktaş adına umut vaadeden maç. Ne zamandır yapmayı özlemişim:
(bkz: KOYDUK MU)
beşiktaş'ın buram buram defans ve orta saha zaafiyeti verdiği maç. sivok haric savunmacılar saatli bomba. orta saha ise 3 tane pas yapabilecek kapasitede değil.
Beşiktaşımızın savunmasının error verdiği maç oldu bence. acilen bir sol bek alınması ve escude'nin oynamaması lazım.
beşiktaş'ın şampiyonluk yolunda emin adımlarımla ilerlediği maç. ümitliyiz.
beşiktaşımızın kazandığı daha mühimi umut verdiği maçtır.
sözlüğün beşiktaşlılar tarafından istila edilmesine sebep olan maçtır.

not: doya doya kutlayınız. galatasaraylıyım.
bir sol bek ve sağlam bir forvetle %100 şampiyon olacağımızın garantisini veren maç.
hakem serkan çınar'ın katlettiği maç. yasin öztekin kendisini yere bırakıyor ve pozisyon ile arasında 2 metre olmasına rağmen göz göre göre olmayan penaltıyı veriyor. vicemix midir her ne sarıysa tolga topa sahip olduktan sonra kafasına tekme atıyor ve çizgi hakemi olayın net şahidi olmasına rağmen kırmızı kart verdirmiyor.

onun dışında moral verici bir galibiyet. fakat defansif zaafların biraz daha üzerine gidilmesi lazım.
beşiktaşa yürek vermemiş olan anlamaz bu galibiyetin neler hissettirdiğini.

daha 2. hafta nesine seviniyonuz derler.

ulan sevinecez tabi.

umut verdi bu galibiyet. umut.

beşiktaşlı olmanın getirdiği bir ekstra bu. arasıra mutlu olmak ama ondada deliler gibi mutlu olmak.

çılgınlarcasına.
Kupondakı son maçımdı 2-3 bitse 108 lira kazanıp karıya gidecektim 89 da almeida attı.
(#21061834)

Sucuklara kobrayı saldığımız maç. Ne zaman kobra desem yeniyoruz lan 3 oldu..
Beşiktaşima beklenen o dinamik,istekli ,teknik kokan futbolu oynattigi icin slaven bilice teşekkürlerimizi borÇ bildigimiz maÇtır.
Koyduk mu?
bilic'in bu takımı adam edeceğine dair belirtilerin ciddi anlamda gorüldüğü, deli gibi marşlar söylememe sebep olan maç. yenmek değil mesele, sahada böyle oyun görmek.
(bkz: beşiktaşım sevmişiz seni)
evlere şenlik kayseri erciyes defanslarının bulunduğu maçtır.

1.gol : Kardeşim girme araya bak Fernandes abimiz bekliyor arkada bırakta köşeye vursun.

2.gol : gel güzel kardeşim şöyle köşeye güzel bir vuruş bekliyoruz senden, beyler açılın bi zahmet adam vuramıyor ayıp ama...

3.gol : ortayı açtıkları gibi göbekte ki üc beşiktaşlıyı da açığa alıyoruz beyler hadi bir ki üç.
oğuzhan
fernandes
muhammed

gibi kaliteli oyuncularla maç almanın kolaylığını yaşıyor beşiktaş.
almeida'ya değil oğuzhan'a yazılması gereken gol ile 4-2 oldu.
(bkz: Oğuzhan Özyakup) kıymeti bilinirse bu adam olur...
Affetmeyen almeida kral oğuzhan.

Edit: biter.
gol ulan gol 2-4 olan maç.
MUKEMMEL PASLASMALARLA 4-2 OLAN MAC. ALMEIDA. KALECIYLE KARSI KARSIYA ATMISTIR.