bugün

okuma yazmayı nasıl öğrendinde burada yazıyorsun demekki 25 yıldır aklın bir gram gelişmemiş çocuk zekalısın.
Dövülesi insan sözü.
bu dünyadaki her hayvan türü yer, içer, çiftleşir, ürer, barınak arar/yapar, (kendi çapında) teknoloji geliştirir/kullanır, sonunda da ölür vb. ama kitap okuyan tek bir hayvan türü vardır; insan.
Bi 25 sene daha da okumamayı düşünüyorum. Hayatımdan çok memnunum. Genel bilgim yüksek düzeyde. Ne Felsefenin, ne edebiyatın “eksikliğini” bugüne dek hissettim ve hayatımın (bugüne kadar) hiç bir alanında bir dezavantajı oluştu.

Kitap bir araçtır. Saatlerce, günlerce bir kitabı oku oku bitirmemek benlik bir şey değil. Bir kitabın (roman) filmi çıkarsa, gider filmini izlerim. Film hakkında yorumları okurum.

Gazete okuyorum. Köşe yazılarını felan takip ediyorum.

Ama bana kitapla gelmeyin. Ve özellikle türkiye‘de "kitap okuyorum. Çok zekiyim” algısı var. Bunun saçma olduğunu belirtmek istedim. Bu yani.
25 kurban bayramı geçmesine rağmen seni kesmemişler. çok şanslısın !..
(img:#1979332)
Benim kızım 4.5 yaşında. Henüz okuma yazma bilmediği için ona ben yardımcı oluyorum. Onun okuduğu kitap sayısı 30 olmuştur. Şimdi küçük prens'e başladık.

iddia ediyorum benim kızımın Türkçesi 25 yaşında hiç kitap okumamış kekodan düzgün, kelime dağarcığı daha geniştir.
ne büyük kayıp.
Sözlükte okuduğun entryleri toplasan kıçıkırık bir yazarın ciltler halinde yazdığı ansiklopedi yapar. Yani teorik olarak okumamış olsan da pratik olarak okuyorsun. Bunlar da birer metin.
görsel
Tercih meselesidir. Saygı duyulmalıdır.
görme engelli olabilir.
eğer sağlıklı bir insan ise yani ne bileyim...
bir tirrek sevdime o kadar katıldım ki buraya yazmadan geçemeyeceğim.
kitap okumak başarı için araç olmalıdır, kültürlülüğünüz ve fikir dünyanızın gelişmişliğini kanıtlamak için değil.
bir yazarın beyanı.
insan meraktan olsa okur be.
asıl soru;
kitap derken test kitabı, ilkokuldaki ders kitabı dahil olarak,
hayatın boyunca hiç kitap okumadan nasıl mühendis oldun?
bunları yutacağımızı mı sandın?
ahahaha.