1. 1.
  başlıkta verdiğim tarihten de anlaşılacağı üzere bugün itibarıyla başlamıştır.

  zeytin dalı harekatı bitti diye sevinen hewaller, alın bu da yenisi.

  http://www.gazetepolitik....erasyon-basladi-h330.html
  2 -5 ... frktmz krds frktmz
 2. 2.
  Allah ordumuzun yardımcısı olsun.
  2 ... ktm li aynasiz
 3. 3.
  benim en büyük korkum, kahraman ordumuza, şanlı mehmetçiğimize nazar değmez inşallah.

  öyle ya, dünyada şu an aynı anda 2 sınır ötesi yerde operasyon yapabilen, yurt içinde terörle mücadele edebilen, yine yurtdışında, somali'de, kosova'da, lübnan'da, afganistan'da görev yapabilen kaç ordu var?

  hiç.
  bir tane bile yok.

  nazar değmesin inşallah...

  ben birde şunu merak ediyorum, burada alacağımız leşler için sıfırdan mı başlayacağız, yoksa afrin'in devamı olarak 3650, 3651, 3652 diye mi gideceğiz?

  not: merak edenler için sincar şurası;
  25 mart 2018 sincar operasyonu

  sınırdan 100 kilometre içeri gireceğiz.
  (bkz: tanrı türkü korusun)
  12 -3 ... tengir budun
 4. 4.
  bu şekilde başlayacaksa muhtemelen zeytin dalı veya fırat kalkanı gibi geniş çapta bir harekat değil, ufak sınır ötesi operasyonlar olacaktır.

  sincar'a sınırımız yok beyler. sincar ırak'ta ama yok, biraz içerde kalıyor.
  arada suriye'nin ypg kontrolündeki 'fırat doğusu' bölgesi var. doğudan girsen zaho'yu, tel afer'i geçip ulaşacaksın sincar'a. afrin gibi 30 km değil en az 100-150 km olmakta ikinci istikamet.

  böyle afrin biter bitmez, oldu bitti ile büyük harekat başlatılmaz düşüncesindeyim bu yüzden.
  küçük timlerle vur çekil şeklinde ufak operasyonlar diye tahmin etmekteyim.

  veyahut sadece hava operasyonu da olabilir.

  allah ordumuzun yardımcısı olsun.
  4 ... eylulsabahi
 5. 5.
  allah ordumuzu muzaffer eylesin.
  1 ... gamzedeyim deva bulmam
 6. 6.
  baslamistir.
  ... spartali cus
 7. 7.
  Ciddi bir işe giriştik aynı anda iki cephe de mücadele etmek bizi zayıflatabilir. Afrin bitmeden sincar a karadan harekat yürütmek biraz erken bir karardır. 10-15 gün sonra başlanması gerekir. Tarihte baktığımız da yunanlıları yurttan defetmek için ordunun gücü tam anlamda hazır olana kadar harekat gercekleşmemiştir, fransızlarla suriye sınırında anlaşma imzalanması sonucu kazım karabekir in sorumlu olduğu doğu cephesi kapanmış ve birlikler ismet inönü nün komuta ettiği Batı cephesine kaydırılmıştır. Bu sayede taarruz tam donanımla gerçekleşmiştir. şu bilinmelidir ki eksik ve yarım hazırlıkla yapılacak taarruz hiç taarruz etmemekten kötüdür.

  Sincarla ilgili olarak Bu kararda ordu tam anlamda iki cephe de savaşacak kadar teknolojik güce sahip veya buna hazır mıdır değil midir veya bunun ekonomik etkisi ne derece olur bunları da hesaba katmak lazımdır. En azından 7-14 gün sonra başlamasının daha uygun olduğunu düşündüğüm harekattır.
  1 ... yoksul genc
 8. 8.
  Girmişken musulu da alalım dediğim operasyon.
  ... tenete
 9. 9.
  mümbiç için izin çıkmayınca başlattığımız operasyon.
  2 -1 ... deli anlamindaki de
 10. 10.
  Irak merkezi hükümetiyle birlikte türkiye ve ırak için bölücü tehlikeleri yok etme operasyonu olacaktır. Kardeşlik operasyonu olabilir adı. Coğrafya kaderdir diye bir söz vardır ilber hocamız da sürekli söyler bu sözü. Coğrafya olarak birlikte yükselebiliriz anca. Hem sınır içinde hem de sınırlarımızda olabildiğince sorunsuz olmalıyız. Irak hükümeti de iran da artık bunu anladı. Müslümanların bölünmesine de karşı gelerek bölgesel ekonomik ilişkileri de arttırarak çinin de batıdan doğuya ekonomik gücü çekmesiyle bölgesel kalkınma yaşanacaktır. ilk hedef terörü ve anlaşmazlıkları çözmektir. Şu anda bunları hallediyoruz. Yurt içinde de güzel hamleler atarak ithal ürün kullanımını azaltıp yerli malı kullanıp ekonomimizi düzeltirsek böylelikle cari açığı azaltmış oluruz ve bu şekilde bu operasyonlar asıl başarıya ulaşmış olur. Herkes elinden gelenin bi üstünü yapmaya çalışacak eğitim alanlar iyi eğitim alacak, çalışanlar iyi çalışacak. Parasını halka arz edilen firmalara yatıranlar ise üretimimizi arttıracaklar. Yalniz dolandırıcılara para yedirmek ekonomimize zarar verir, paralarımız yurt dışına kaçırılır. Olabildiğince lüzumsuz ürünler almayacağız özellikle de lüzumsuz ithalat ürünlerini. Yerli ürünlerde de tasarruf yaparsak ihracatımız artar. ilk yapabileceğiniz lüzumsuz lambayı kapatmaktır bir şey yapmamaktan iyidir. Enerji ithal ettiğimiz bir gerçek.
  1 ... gomlek5lira