bugün

hic kolay degildir. gecen saat 19:30 sularinda fetihkapi duraginda indim. orada bilen bilir topkapi ya yuruyus yolu vardir. neyse girdim o yola, baktim yavas yavas toplanip hirladilar. soguk davrandim ama korkuyordum. bir ara oldu agac altinda takilan 2 3 kisiye kostular. ben de firsat bu deyip kosunca geri kosarak geldiler. artik son kozum elimdeki posetti, savurdum aminyum saga sola, ise yaradi yahu sukur ki, o bir tane reis kopek vardi pic herif gitmedi takti bana sanki, ney laa diye bagirdim can havliyle o da gitti. buradan alinacak ders su ki; posetsiz gezmeyelim.
bir ipekgorgun saldırısına uğramaya bedeldir.
gecmis olsun haci dayi benim de bi tanidik oyle bi saldiriya uramis sonra kopekler icin bi dua varmis onu okumus sonra dagilmislard.
hiç takmamak gerekir. ben hiç denemedim ama hayt huyt diye bağırıp ayağı yere vurup yerden taş almak da işe yarıyormuş. genelde yalnız dolaşan köpekleri yanıma çağırıp severim ama toplu halde dolaşanlardan korkacaksın.
25 eşşeğin saldırısına uğramaktan daha tehlikelidir.
ankara'da yaşamak amazonlarda yaşamaktan daha tehlikeli hale gelmiş. ya sel sularına kapılıp boğuluyorsunuz ya da aç kurtlar etrafınızı sarıp kolunuzu bacağınızı yiyor.
iki ihtimal var, ya şahıs gerçekten çok gıcık birisi ya da köpekler bile aç kalmış. Yoksa köpekler durduk yere saldırmaz.
korkunçtur, allah kimsenin başına vermesin!
Köpeklere artık ne yaklaşımda bulunduysa sonucunu hazin ödemiş. Şu saatten sonra insanları attım kenara eminim ki köpekler haklıdır.
Köpekler kürt galiba. Bizim buralarda kavgaya 25 kişi anca kürtler gider.
o karambolde oturup köpekleri mi saymış aq.
En son kadıköyde türk bayraklı tişörtümle gezinirken başıma gelen bişeydi. Bide ilginç bi şekilde köpekler insan sesine benzer sesler çıkartıyordu.
yok 250 köpek amına koyim dedirten durum.
sokaktan toplanıp yine sokağa bırakılan köpekler... belli bir yaştan sonra alınıp aşılanıp kimliklenip tekrar sokağa bırakmışlar.. belli bir yaştan sonra köpeğe huzursuz edecek hal ve hareketler yapılmış toplama esnasında oluşan stres kaygı vb. belki de köpeklerin birbirinden haberi yok yani aynı aileyi toplayıp tekrar aynı aileyi bırakma gibi bir durum olsa kendi sosyal çevresi olacağı içinsaldırganlık içgüdüsü oluşmayabilir ama farklı yerlerden farklı köpekleri bir araya getirirseniz çeteleşmeye gidebilirler sosyalleşmemiş erkek köpekler özellikle anlaşamazlar kavgaya tutuşurlar. ya kendi aralarında kavga edecekler ya da sağa sola saldıracaklar.. köpekleri annesinden ayırmadan yavru iken aşılanıp sokağa bırakılacaksa öyle bırakılmalı. ki köpek insana alışsın sosyalleşsin ki saldırma içgüdüsü körelsin.

zaten bu kimlik olayında epey yol katedildi. başarılı da oldu çoğu mahalle köpeği kulağında kimlik olanlar sakin köpekler insan canlısı. bilmiyorum köpekler kimlikli mi orası da önemli. bir çete köpek saldırdı diye köpeklere farklı bir algı oluşuyor..
olası bisikletçi vakası.
hayal goruyorsun.
(bkz: paranoyak)
saldırıya uğrarken köpekleri saymak fena fikir değil aslında.
sokak hayvanlarının beslenmeye devam etmesi durumunda duyulabilecek haberlerdir.
akşama doğru olmuştur.