bugün

Sonucu belli olan referandumdur, evet Kürt halkı bağımsızlığa hazır galiba, foşistler çıldırsın evet.
biz burada ağustos'tan bu yana referanduma mani olunmalı diye bir taraflarımızı yırtarken gündemde dahi yoktu.
kimse takmıyordu, görmezden geliniyordu.

şimdi referanduma kalmış 3 gün. yok mgk toplanıyormuş, yok asla izin verilmeyecekmiş falan filan.
ee bundan 1 ay önce ''sadece'' doğru bulmuyorduk? ne ara tehdit seviyesine geldik.

sanki başıma lise proje ödevini son güne bırakan öğrencisiyiz. devlet bu, devlet.

tabi bu sitemim kürdistan'a gerçekten karşı ise devletimiz.
ha değilse zaten şuan yapılanların hepsi gözümüzü boyama amaçlı.
Bizim döwlet döwlet diye mağdur edebiyatı yapan kürtler barzonuzun yanına gidebilirsiniz.
Para birimi dolar olacaktır. Resmi dili ingilizce.
Kukla bir devlet olmaya çalisan kekolar.
Türk milleti o kuklanin iplerini kesmeyi çok iyi bilir.

Tanim:kekolarin islak rüyasi.

şaka yapmıştım, kaka oluyor...
içimi döksem içeri alırlar o derece neyse.

En yakınımdan en uzağıma başta çözüm süreci olmak üzere yetmezmiş gibi suriyede birleştirilen pyd kantonları ve ırak kürt bölgesel yönetiminin bu hale gelmesine göz yuman bu iktidara kim destek olmuşsa ellerinde kan vardır ilerleyen yıllardaki felaketlerin baş sorumlularıdır.

Bugün kurulmazsa yarın kurulacak o tavizler verileli çok oldu.Kırmızı çizgilerimiz yerle bir edildi.Kuzey ırakta uçan kuşu vuran devlet kademe kademe bugünlere gelinmesine göz yumdu aynısı şuan suriye içinde geçerli.

Tarih her şeyi yazacak.
ırak türkmenlerinin aldığı duyumlara göre 72 saat içerisinde iptal edilmesi muhtemel olan referandum.

ayrıca ırak türkmen cephesi lideri erşat salihi kerkük'te.

öte yandan kerkük'te türkmen karargahına siyah renk opel marka bir araç ile ateş açıldığı duyumları mevcut.
kaybımızın olmadığı saldırıda karşılık verilmesi üzere malum araç kaçarak uzaklaştı.
barzani'nin sözde kürdistan haritası.
görsel

sivas'tan, adana'dan, kayseri'den ötesi kürdistan.
nereler mi?

türk milliyetçiliğinin kalesi osmaniye.
kurtuluş savaşının sembolü türk şehri gaziantep.
doğudaki türk milliyetçiliğinin kalesi elazığ.

ve malatya, erzurum, erzincan, k.maraş, kars, ığdır, kilis gibi türk şehirleri.
çoğunluğu arap olan devletçi şanlıurfa, zaza olan devletçi bingöl gibi şehirler.

şu haritaları resmi olarak kürdistan diye vermesi dahi ulusal bütünlüğe 'resmi' bir tehdittir ve savaş sebebidir.

bu olay ermenistan'ın ağrı dağrı muhabbetini bir tık geçmiştir.
çünkü referandumda buralardan söz ederek adeta buraları resmi bir şekilde talep etmişlerdir. sscb'nin ardahan-kars talebi ne kadar ciddi ise buda aynı şekilde ciddiye alınmalıdır.
Dünya lideri pardon sikimin lideri yine ses çıkarmayacaktır.
artık yapılması çok zor olan referandumdur.
önce erteleme,
sonra iptal edilecektir.
şimdilik gidiş onu gösteriyor.

son gelişmelere rağmen yine de yapılırsa,
yandı gülüm keten helva.
Dış politikada sürekli yaş tahtaya bastığımızı gösteren referandumdur.
Beğenmedikleri çamur attıkları başbuğ Atatürk sayesinde zararına da olsa akabinde yine söz yetki ve yaptırım haklarımızın korunmuş olduğu referandumdur.
tc mgk toplandı.
petrol vanalarını kapatırız. (kapatamadı, bop eşbaşkanı diğer siyonistler ile çok iş yürüttü, o kadar açık ortaya dökülemez.)
elektriğinizi keseriz. (kesemedi, yaklaşan seçimde kürt oylarını kaybetmek intihar olur.)
memur maaşlarınızı keseriz. (ulan zaten bunları bugüne kadar biz neden ödedik? kestik gitti, eyy barzani sen kimsin ya?)
sınırda 5 tatbikat yaptık, dalarız. (götü yemedi.)
samimi olarak sadece ırak türkmenlerinin ve iran'ın karşısında durduğu referandumdur. diğer ülkelerin zerre umrunda değildir. kürtleri de samimi olarak sadece israil ve yunanistan destekliyor.
dağ 2 filminde konu alınan türkmen köyü vardı hani, tuzhurmatu'ya bağlı çardaklı.
o köy gerçekte şuan pkk işgali altında.

filmi izlerken ne muhteşem olmuş deyip, referanduma ses etmeyen herkes bilsin diye söylüyorum.

bugün kerkük giderse yarın diyarbakır gider. yarın diyarbakır giderse öteki gün antep gider.

ayrıca dün gece üzerinde kürdistan bayrağı asılı bmw marka bir aracın tamamı türkmenlerden teşekkül musalla mahallesinde ateş açtığı iddiaları var.

ayrıca arakan için ağlayanların, myanmara, sisi'ye küfredenlerin çoğunu barzani'ye ve kürdistan'a küfrederken görememekteyiz. hastalar mı acep?
eğer sınırlarınızda sorun varsa bu sorunu çözmenin tek yolu sınırlarınızı genişletmektir.

-büyük hun imparatoru attila.

ve 25 eylül'de türkiye'nin sınırlarında bir sorun oluşacakmış gibi duruyor. atanın sözünden başkasına uyma türk milleti!
Çin'de referandum için oy kullanımı işlemi başlamış.

O degilde Referandumda Barzani mühürsüz oylarda gecerli derse bizim hökümet tepki verebilecekmi?
Türkiye'nin sonunu getirebilecek bir olay fakat ülkemizde inanılmaz bir şekilde önemsenmiyor.
Son birkaç günün gündemi;
-TEOG
-Kadir Topbaş'ın istifası
-Derbi
Fakat arkada çoook daha büyük bir olay dönüyor. Birileri bize bunu fark ettirmemek için her şeyi yapıyor. Sebepsiz sistem değişiklikleri, nedensiz istifa haberleri ile bildiğiniz oyalanıyoruz. Durumun farkında olan birkaç kişiyi de "yapmayın" diyerek tatmin etmeye çalışıyorlar. Fakat aslında hiçbir şey yapılmıyor. Kürdistan kurulacak, pkk, ypg vb. ülkemin ne kadar düşmanı varsa oraya doluşacaklar. Eskiden terör örgütü olan pkk, devlet olacak. Ve hiçbir şey yapmıyouz.
bedeli her ne olursa olsun buna engel olunmalıdır Kıbrıs ta ambargo göze alınarak müdahale edildi ambargo uygulandı ne oldu zorluk çektik ama kendi savunma sanayimiz biraz daha gelişti burada da amaç çok belli kesinlikle müsamaha edilmemeli coğrafyamız korkakların yaşayabileceği bir bölge değil.
Bir imkanım olsaydı Cumhurbaşkanımıza şunu sormayı çok isterdim.
Sayın Cumhurbaşkanım bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok, bizim PKK ile sorunumuz var diyordunuz her platformda
Peki başka topraklardaki Kürtlerin iradeleriyle ne sorununuz var ?
Neden karışıyorsunuz ?
Bu ciddi bir tezat değil mi ?
Geçen gün ki MGK sonucu IKYB'nin bağımsızlık Kararı (Bak Algı yönetimine bak karar değil halk iradesiyle hareket edecek ) Sınır Ötesi Operasyon için gerekçe sayılacakmış....
Peki Azıcık insaf ile düşünelim ve geriye gidelim 15 Temmuz destanını başlatan sözleri bir hatırlayalım
"BEN HALKIN iRADESi ÜSTÜNDE BiR GÜÇ TANIMIYORUM"
Peki adama sormazlar mı seninkisi halkta, Kürdistandaki patates mi?
Sendeki irade de onlardaki Patlıcan Oturtma mı ?
Maalesef tarihi bir fırsatı kaçırıyoruz
Barzani gibi mert, doğru karakterli bir lideri yanımızdan kovup Emperyalistlerin ve onun uşaklarının kucağına itiyoruz.
Bir müdahale resmen Diriliş Osmanlı filminin gösterimden kaldırılmasıyla son bulacak
Yazık böyle bir politika olmaz bu kadar vizyonsuz olunmaz
Bizim vanlıların değişiyle "Özünü Hazreti Alinin kılıcına vurup" her meseleye kabadayı kafasıyla yaklaşılmaz
barzaninin tek başına aldığı karardır. dünyayı boşver,türkleri,arapları ve farsları da boşver ulan bari kürtlere sor ne düşünüyosunuz diye. senin aldığın karar sadece seni mi ilgilendiriyor tüm kürtleri ilgilendiren bir karar hadi dünya bize düşman türkler ile farslar da bağımsızlığımızı da hiç istemez peki ya kürtler? bizim düşüncelerimizin hiç mi önemi yok barzani için. belki biz şimdi istemiyoruz,belki biz senin kurmanı istemiyoruz. sen bu kararınla sadece kendi başını değil tüm kürtleri tehlikeye attın. eğer ki savaş çıkarsa barzaniye zerre üzülmem ama ordaki insanlara çok üzülürüm.
IKBY'nin (barzani) yarın yapmayı planladığı oylamaya başta siyasi partiler ,olarak herkes yanlış adlandırıyor. Herkes tıpkı IKBY gibi "Referandum" ya da "Bağımsızlık referandumu" diyor. Halbuki referandum dediğinizi devletler yapar. Yasal temeli olur. IKBY (barzani) devlet değildir. Yaptığı oylamanın da yasal bir dayanağı yoktur. Bu yönüyle bu oylamaya "Referandum" demek IKYB'yi bir devlet olarak kabul etmektir.

Bakıyorum da haber kanallarından, hükümete, siyasi partilerden yorumculara herkes "Referandum" diyor. Herkesi uyarıyorum. Kullandığımız sözcülere dikkat edelim. Yapılacak olan "Referandum" değil "oylama"dır. Durduk yerde barzaninin ekmeğini daha da yağlamayalım.
Tüm faşist baskılara rağmen büyük Kürt önderi sayın Barzani'nin dik duruşuyla yarın gerçekleşecek olan referandumdur, tüm Ortadoğu halklarına barış ve mutluluk getirir inşallah.

Foşşikler çatlasın evet, Kürt güneşi yarın doğuyor.
ismi ne olursa olsun yarın dünyaya Yeni bir devlet kazandıracak olan olaydır, foşistler çatlasın.