bugün

tepeden aşağı liyakatsiz bir ülkenin hakettiğini aldığı maç.
yahu arkadaş maçı izlemeyi bırakmış, film izliyordum. baktım 2-1 olmuş, penaltı kullanacağız, izlemeye başladım. penaltı kaçırdı adam ya. bu gece edilen küfürlerin haddi hesabı yok bu adama.
Teknik direktör ilk 11 seçimi, kaleci uğurcan çakır ve burak salağının penaltı kaçırması yüzünden dünya kupasında olmamamıza neden olan maç. Şu maçta milli takımın başında fatih terim olsa kesin kazanırdık. Garip olan şu, "Ya iyi oldu ronaldo vs messi izlicez" diyen var lan. Milli takımın dünya kupasında olmasının nasıl bi his olduğunu 2002 dünya kupasını izleyenler bilir. Sokmuşum ronaldo'ya bana ne lan ronaldo'dan.
Burak son şakasını yaptı.
Hayatımda bu kadar türk milli takımından umut beklenmeyen bir maç görmemiştim ... gerçekten yazık ... herkesin ağzında onlar gitmeyecekte bizmi gideceğiz lafı var ...
Fark geliyor. Şu futbolla dünya kupasında Türkiye göreceğime Ronaldo'lu son bir dünya kupasını tercih ederim. Milyon kişilik ülkenin forveti hala 36 yaşında savunma arkasına koşu atan adam falan böyle.
görsel
Ruh halimiz.
Sistemsiz bir takım anca bu kadar olur. Sol kanatta Berkan’ı oynatmak hangi akla hizmet? Uğurcan kusura bakmasın ama kapattığın köşeden de yenmez be. Evet.
Biri şunlara rahatlatıcı şurup falan versin. Bu ne heyecan panik kardeşim. ilk 15 dakikada bunların aklı uçuyor gol yiyoruz hep. Bu ele ayağa dolanma durumuna çözüm bulunmalı.
Hakan ç yine kayıp yine kayıp.
genelde box box orta saha oynayan berkan kutlu ile forvet arkası ve forvet oynayan yusuf yazıcının aynı mevkide oynadıklarını zannedenlerin yorum yaptığı müsabakadır.

bu arada berkan isviçre doğumlu bir egeli.

neresinden bakarsan bak çok saçma bir kıyas.

bu doğu karadenizlilerin kafası mı çalışmıyor, beynini kullanmak mı zor geliyor anlamadım. mantığa sığmayan olgu düşünüp bir de buradan mağduriyet yaratıp insanları suçluyor.

tam bir ezik psikolojisi.
ikinci yarı iyi oynadık, yenilsek de beni biraz umutlandırdı.
Şiir gibi gol yediğimiz maç. Pek ümitli değildim de bu kadar erkenden böyle olması iyi olmadı. Bangır bangır geliyordu zaten.
adamlar çok güçlü yapacak bir sey yok.
15 dakikade 5 şut çekip bir gol atan portekizi tebrik etmek lazım ...