24 kasım, atatürkçü, cumhuriyetçi öğretmenlerimizin günü.
kutlu olsun...

ne diyor öğretmen marşı'nda?

alnımızda bilgilerden bir çelenk,
nura doğru can atan türk genciyiz.
yeryüzünde yoktur olmaz türk'e denk!
korku bilmez soyumuz...

ne kadar doğru, güzel ve haklı sözler...
yeryüzünde türk'e denk var mı?
yok.
soyumuz korku bilir mi?
bilmez...
her şeyden önemlisi ne diyor? "türk genciyiz" diyor. türk...

şanlı yurdum her bucağın şanla dolsun,
yurdum seni yüceltmeye andlar olsun...

ne diyor "yurdu yüceltmek" diyor, hatta "şanlı yurdu yüceltmek" diyor.
peki bugün ne yapılıyor?
şanlı yurdu yüceltme işi yerini tarikatları yüceltmeye bırakmış. halimiz ortada...

geçelim 2. kıtaya.
cumhuriyet düşmanı yobazları asıl çıldırtan yer burası işte.

candan açtık cehle karşı bir savaş,
ey bu yolda and içen genç arkadaş.
öğren öğret hakkı halka gürle coş,
durma durma koş...

en çok bundan korkuyorlar.
atatürkçü, cumhuriyetçi türk gencinin cehalete savaş açmasından korkuyorlar.
en çok "tahta bavullu cumhuriyet öğretmenleri geri döner de halkı cehalete karşı örgütler" diye korkuyorlar...

evet, öğretmenlerimiz bu cumhuriyetin silahsız ordularıdır.

başta başöğretmenimiz ulu önder atatürk olmak üzre tüm öğretmenlerimizin 24 kasım öğretmenler günü kutlu olsun...

görsel

görsel: başöğretmen atatürk 1930 yılında istanbul üniversitesindeki bir derste, ders anlatan öğretmenin yanında ayakta duruyor...

3,5 bin tlye dünyanın kahrını çeken tüm öğretmenlerin kutlu olsun ;)
Gereksiz bir gün ne geregi var ki.
Kutlu olsun.
kutlasan popoları kalkıyor, kutlamasan bir türlü. arkadaş, geçen yıllarda hep kutladım, benim mesleğimin de günü vardı onlar bunu kutlamadı. her şey karşılıklı mı diyecekler .evet ne kadar ekmek- köfte vs.
sözlüktekiler size diyorum heeey ! üzerinize alının bir zahmet.
internet ve TV.'ler sayesinde ne öğretmenler gördük. Çocukları babalarının malıymışcasına dövüyorlar.

Tacizler, tecavüzler. Hediye almayana dünyayı dar etmeler.
Yeni nesil bunların eseri olmasın aman.

Vefakâr ve cefakârlara selâm olsun.

Serpil adında iğrenç hırslı bir öğretmenimiz vardı. Çocuğu kulaklarından bi tuttu havaya kaldırdı, tokat tokat...
Travmam zonkluyor yine...
Gecesini gündüzüne katarak yaz demeden kış demeden memleketin pek çok yerini diyar diyar karış karış gezerek çilesini cefasını çekerek Bu ülkenin evlatlarına hizmeti vazife edinen rahmetlik dedemin Bir öğretmen torunu olarak haklı gurunu yaşadığım gün. Başöğretmen gazi mustafa kemal atatürk'ün hediyesi bu kıymetli günde, Başta Üzerimde emeği olan tüm hocalarımın ellerini öper derin saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimi sunarım. Tüm Öğretmenlerimizin öğretmenler günü Kutlu olsun..
işini layıkıyla yapan tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun.
12 ayın 6 sıni tatille geçiren sayın öğretmenlere selam olsun

Yetistirdiginiz enbesil engelli nesil ortada

Saygı 0
Sevgi 0
Bilgi 0
Herşey günlük.

Alın yeni nesil eserlerinizi başınıza çalın ..
Kimse kutlamadı.

Çünkü henüz atanamadığım için öğretmenden sayılmıyorum.

Vay be.
görsel
sizlerinde öüretmenler gününüz kutlu olsun unutursakta kanımız kurusun.
görsel
sizlerinde öğretmenler gününüz kutlu olsun unutursakta kanımız kurusun.
görsel
Daha küçücük bir kız çocuğuyken; oyuncak bebeklerimi yatağımın üzerine dizer, elimdeki kitaptan onlara saatlerce masallar anlatırdım. Aradan uzun yıllar geçti. Şimdi küçük meleklerimi karşıma alıp onlara anlatıyorum aynı masalları... Dokunduğum minik kalplerin varlığına her gün yeniden şükrediyorum. Bu hayatta yaptığım en doğru şeydi öğretmen olmak.
"Öğretmenim seni çok seviyorum!" Bir cümle, dört kelime, on bir hece, yirmi altı harf; her şeye bedel bir mutluluk!
Başta Başöğretmenim Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum. iyi ki varsınız, iyi ki varız.
Baş Öğretmenimiz Atatürk’ün de söylediği gibi: “Öğretmenler!... Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.”

Günümüz kutlu olsun.
işini hakkıyla ve severek yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
Doğum günümdür.

(bkz: öyle işte)
Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm meslektaşlarımın ve öğretmen adaylarının gününü kutluyorum.
Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.
en başta Atatürk ü severek andığımız kutsal gün.
görsel

içimi ısıtıp, yüzümü güldüren mesajlar almamı sağlayan gündür.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal'in ve mesleğini severek yapan bütün öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu olsun.
Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
görsel
görsel

Tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.

cumhuriyet ışığı altında; gazi mustafa kemal atatürk ümüzün bahşettiği değerler ve ilkeler doğrultusunda eski ve yeni nesilleri hep beraber yetiştireceğiz ...
Bu zamana kadar emeği geçen öğretmenlerimin ellerinden öperim fakat ilkokul öğretmenimin aq.
Bir bireyi bilgi ile donatan tüm öğretmenlerin günüdür. Saygılarımla..
"öğretmenler!... cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir."

Mustafa kemal atatürk

Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, kendilerine sabır ve sebat dilerim. Yüreğinize sağlık olsun. Ellerinizden öperim. Sözlükte yazar olan öğretmenler dahil. Kutlu olsun öğretmenim.