bugün

mesleğimi elime alıp ailemi yavaş yavaş kurmaya yeltendiğim yaştır.

(bkz: seni yeneceğim kpss)
Şöyle bir soluklanıp, dönüp geÇmişe baktığın, kendinle hesaplaştığın, üniversite okumamışsan veya iyi bir bölüm okumamışsan, hayatta kendin iÇin az yatırım yapmışsan pişmanlık duyduğun ve 17 - 18 li yaşlarını düşünüp kendini yaşlı hissettiğin, artık sorumluluk almaya başladığın, bundan önceki şikayet ettiğin hayatın aslında nekadar rahat olduğunu düşündüğün, kıymetini bilemediğini anladığın ve bir daha o günlerin gelmeyeceğini acı bir şekilde bildiğin yaştır.
Universiteyi bitirip is bulma telasina girdigin,yakin arkadaslarinin evlilik hazirliklarina sahit oldugun,ailenle daha iyi anlastigin yastir.
Njlzmsmsmdldm D föföföföfööföföföffmkflfmfmm.
ben hala 17 hissediyorum bir Siktiriniz gidiniz hatırlatıp durmayınız lütfen.

Evet evet depresyon yaşıdır. bok gibi bir yaştır falan filan. Herkes evlilik evlilik diye kafamı sikiyor amk.
Üniversitenin bittiği, iş hayatına yavaş yavaş atılmanın sırasının geldiği zamanlardır.
benden bir yaş büyük olmaktır.
türkiye'nin özetini gösteren yaştır.

bok hüzün yaşıdır, depresyon ya da evlilik yaşıdır amk. hayatının en güzel ve bir daha gelmeyecek yıllarından biridir. kıymetini bilen akar gider.
artık bir yola girmenin zamanıdır.
fakat yapamadıklarımızla o kadar meşgulüz ki hala hayatı ıskalıyoruz.
ismin ülkü devrim olunca daha bi zor kendimden biliyorum.
Afedersiniz ama yarrraaa yediğiniz yaştır.
Bu yaşlarda yer çekimi baskısından çok mahalle baskısı çekersiniz.
-okul bitti mi
-iş buldun mu
-ne zaman evleniyon.

Bu sorular hele aileye söylüyorsa daha bi sıkıntıdır.
itiraflar bölümünde;

"sanırım yaşlanıyorum sözlük. daha gençliğimi yaşayamadan bu psikolojiye girdim. o değil de bu sene yağmur çok yağdı ekinlere yaramadı bu, komşu da her gün arabasını bizim kapının önüne park ediyor sinirleniyorum artık. geçenlerde saksıya fasulye ve domates fidesi ektim maşallah baya baya büyüdüler ha ehe eeheh. noluyo lan yine saçma sapan muhabbetlere girdim, emekli kahve arkadaşlarımla kahvede oturuyorum sanki acilen kendime gelmeliyim."

diye bahsetmiştim.
saçı sakalı kestiğiniz yaştır.
reşit olmanızdan önceki bir dönemlerden beri üzerinde çalıştığınız, defalarca tamamlayıp attığınız albümü hala bitirip yayınlayamadığınız, pes etmeye yaklaştığınız yaştır. bazılarınızın.
Eşin dostun birer birer düğünüp nişanlandığı yaştır efem.Çeyrek yetiştiremiyoz.
Hayatn en sorunlu yılı gibi gelen yaşta olmaktır.
Keşke 23 yaşıma dönebilsem. Keşke.
hayata atılmaya başlama yaşıdır. sıkıntı dolu günlerin başlangıç yaşıdır.
Ne güzel yaşlardır ya 20 li yaşlar. Arkadaşlar kıymetini bilin. Yemin ediyorum bak çok özleyeceksiniz.
35 yaşında olmaktan daha kabul edilebilir durumdur, insan duyduğunda bile enerji dolar.
En güzel yaş sınıfına girer. Zaten ondan sonra sıkıntı artmaya zaman hızlanmaya başlıyor. Hem kendini bilip hem pozitif ve enerjik olan en uyi yaş 22 - 24 arası. Bence yani.
valla cennet gibi bi yaş. öğrenci olmak sefilliğinin bittiği, iş hayatının başladığı, hayatındaki it kopuk arkadaşı budadığın, daha bi çok şeyin yoluna girdiği yaş.

ben bi daha başa alabilirim bile.
bir insanın en güzel yaşlarıdır. sanırım tam olarak da üniversitenin son senelerine denk geliyor bu yaş abicim. gezin, gülün, eğlenin, aşık olun, acı çekin, düşün, mahvolun, kahrolun, parasızlık çekin, kalkmayı öğrenin. ne yaparsanız bu yaşlarda yapıyorsunuz. hayat denilen keşmekeşe bulanmadan önce son zamanlar bu zamanlar. ne kadar iyi değerlendirirseniz o kadar iyi sizin için. böyle büyülü zamanlar bir daha gelmeyecek. yalnız geleceğinizi şekillendirmeyi de ufaktan ihmal etmeyin. ben şuan yaptığım mesleği o zamanlar öğrendim. öğrenmeseydim, okuduğum bölümü bitiren her arkadaşım gibi ya polis, ya da call center'da boğaz patladan birisi olacaktım.
Üniversitenin bittiği, iş hayatının başlandığı, para kazanmanın meslekte acemilik yaşamanın farklı karakterde insanlarla yaşamayı öğrendiğin ne büyük nede küçük hissettiğin yaştır. Hayatın ilk adımı gibi bir yaş. Emeklemeyi bitirip yürümeyi öğrenen bir çocuğun hissi bu yaşı yaşamak. Çünkü üniversitede karşılaştığın en karaktersiz tipler bile iş hayatında karşılaştığın insanların yanında masum gelecektir. Yürümeyi öğrenmeden koşmaya kalkmayın. Bu yaş yürümeyi öğrenme yaşıdır.
(bkz: kendime not)
11 yıl öncesi. hatırlamıyorum neredeyse.