bugün

bir tarafı yaparken bir tarafı bozmak. bu seri faiz artışları yine tüketiciye girecek.
çok geç verilmiş bir karar ve de tarihi bir hatadır. Yine de malesef yapacak hiçbir şey olmadığı için yapmak zorunda kaldılar. şimdi düşen kuru fırsat bilenler yüklenecek ve dolar 5 tl'yi bile geçecektir. ayrıca ellerinde döviz olmadığını da cümle aleme ilan ettiler. ben bile ekonomiyi daha iyi idare ederim, ama biliyorsunuz ki ekmek 1 tl ve dış mihraklar.
görsel
Vücuduma sahip olabilirsin ama ruhuna asla savunması.
piyasanın istediğini verdi.

gençler bir gerçekten bahsedeyim size.
bir doğu bloğu ülkesinde ürün satmak için toplantıya gittik. adam malı falan bıraktı "sizde faiz yüksekmiş" dedi.

anlattık.
adam geldi bir güzel yatırdı parayı faize.. Türkiye'de... inşaat işini bıraktı. yat aldı... takılıyor. bu döviz oyunu, hükumeti faizleri yükseltmesine yönelik bir baskıydı. yabancı yatırımcı parasının değer kazanıp, ona mahkum yaşamanı istiyor.

bunu da çok güzel yapıyor.
faiz dahada yükselir. istediklerini verdi mecburen.

edit : buradan rte savunduğumu sanan gerzekler var.
15 yıllık iktidarında hammadde yatırımı yapacağına taşa betona yatırım yapmış bir adamı savunmam. ben gerçeği söylüyorum.
gizli ambargo var haberiniz yok. adam diyor ki almak istiyoruz mal ama izin vermiyor hükumet... sen hala burada salak salak konuşuyorsun.
geç kalan ve bu nedenle öncesinde yapılacak 1,5 puanlık artışın etkisini daha göstermemesi muhtemel 3 puanlık artış.

yarın neler olacak bekleyip görücez lakin bu düşüş alım fırsatı olarak görülecek gibi.
merkez bankasının hamlesinden sonra bir saat bile geçmeden, madagaskar frangı ve ukrayna grivnası dahi yeniden değer kazanmaya başladı.

bütün dünya bize oyun oynuyoğğr oyun çok böyük.
işe yaramaz, spekülatörler gece harekete geçer artık tc ekonomisinin çöktüğü tescillendi ve herkes biliyor. faizler sizi kurtarmaz gerçek enflasyonu açıklayın da millet uyansın.
Doları düşürmek için yapılan müdahele.
5 lirayı görmesin diye seçime kadar böyle böyle tutacaklar işte.
artan şey geç likidite penceresi. evet etkisi olacak ve dolar bi nebze soluklanacaktır. fakat uzun vadede tekrar yükselmeye devam edecek. Hatta bu yükselme şaşıracağınız derecede kısa bir zamanda meydana gelebilir. Karar sonrası 4.55 e gerileyen dolar toparlayarak 4.65 seviyelerini gördü ki bu seviye 3 ay öncesinin felan değil dünün seviyesi.
Faiz arttırımına rağmen dolar 4.90 ları gördüyse boku yediğimizin resmidir. Öncelikle bizim tl yi dolara çevirecek herhangi bir silahımız kalmadı. Tarım bitti ithal eder duruma geldik. Et bitti, saman bitti, buğday bitti üretip dolara çevirecek cep telefon markamız tabletimiz yok. Hepten Ayvayı yedik. Seçim sonrası tecavüzden zevk almaya başlayın.
müdahale devam ediyor.
https://twitter.com/cemse...s/999334683262496768?s=09
dolar uçunca vatan sevgisiyle dolarını bozdurup düşünce alan kişilere akpli denir.
Alım fırsatı doğurmuştur.
Çok söylendi çizildi yapması gereken bu diye. Ama inat RTE korkusundan yapamadı adamlar. Şimdi yapıldı hem de belki o zamankinden daha yüksek bir oranda ve kur çok daha yukarıdalarda iken.
Hala bu RTE'nin ülkeyi sevdiğini düşünüyor musunuz? Megalomanlığı yüzünden artık eğriyle doğruyu ayıramıyor: Sadece kendisi ve kendi dedikleri var.
Dolar dünkü fiyatına döndü diye seviniyorlar ya lan hahagahagagahaha beyninize soxam.
şimdi doviz.com dan bakıyorum. tekrar 4.60 geldi. dolar reloaded.

yok 4.62 .

patron çıldırdı. yangını tükürerek söndürmek işe yaramıyacak gibi. dolar hafif inip tekrar kıpraşabilir. bir de işemeyi deneyelim. aleti yakmayalım ama.
görsel
dolar çakıliyeee.
Ümmet nasıl yetişecek ben onu merak ediyorum.
karar ile birlikte dolar 4,5'e, euro 5,3'e çekildi.
nihayet 13.5'ten yüzde 16.5'ye yükselttiler. döviz şimdi aşağı salıyor, yarın bist yukarı hareket edecek.

http://www.borsagundem.co...aganustu-toplandi/1308623