bugün

dallas'ın 2-1 önde olduğu batı konferansı final serisinin 4. Maçıdır.
serinin 2-1 olduğu maç kadar sıkıcı geçmemesi dilenen serinin 4. maçı..
büyük ihtimalle 3. maç gibi sıkıcı geçmeyecek karşılaşma. iyi mücadele olur, maçın sonunda dallas durumu 3-1 yapar diye düşünüyorum.
ntv spor'dan izleyebileceğimiz maç. önceki maç kötüydü ama bu maç biraz daha heyecanlı geçecek.

go mavs go!
zevksiz geçeceğini düşündüğüm, ama yine de izlemeyi planladığım, serinin düğümünü çözebilecek maç.

edit1: zevkli geçti.
edit2: serinin düğümünü çözdü.
ntvspor ile birlikte aynı zamanda hd-en'de de 3d olarak izlenebilecek maçtır.
serinin dördüncü maçı.saat 4 te başlayacak.dallas bir önceki maçı ilk yarıdaki oyunuyla kazanıp oklahoma yı deplasmanda yenip seride öne geçmişti.bu maçta işinin o kadar kolay olacağını düşünmüyorum.bol basketli ve her zaman ki gibi heyecanlı bir maç olmasını temenni etmekteyiz.
dallas ın muhtemelen oklahoma yı yenip seride 3-1 öne geçeceği 4 üncü batı konferansı playoff maçıdır.
okc thunder'ın 18-9 önde götürdüğü maç.
durant dolmuş, boşalana kadar atacak galiba. *
ilginç bir maç oluyor ama böyle devam etmez,dallas oklahomaya bir yerde dur der diye düşünüyorum.
kevin durant sahadaki tüm ağırlığını hissettiriyor okc müthiş başladı. dirk nowitzki'den 2. yarıda bişeyler bekliyoruz. *
ilk çeyrek 31-22 okc üstünlüğü ile bitti.
ilk yarısı 59-54 okc üstünlüğüyle bitmiş ve toplam 197.5 sayıdan üst oynamış bünyeyi epeyce rahatlatmış maçtır.
nowitzki yine bombalamaya başlamıştır.
oyunda savunmalar konuşmaya başlayınca oklahama'nın ne kadar sıkıcı bir oyunlarının olduğunu bir kez daha gördüğümüz maç olmaktadır.sadece faul yaptırma adına top sürmelerle gerçekten çok çöp bir görüntü sergilemekteler.
dirk nowitzki'nin çıkarıp masaya vurduğu sabahlardan birini yaşıyoruz.
oklahoma city thunder yenilmeyi hak etmiştir. tabi yenilir mi yenilmez mi uzatmalarda belli olacak.
son saldırıyı kullanması için top eline verilen kevin durant'in 2 saniye kala 8 metreden topu potaya sallamaya kalkması ve shawn marion'ın bloğu ile 1,2 saniye kala dallas mavericks'e saldırı fırsatı doğdu. onlar ne yaptılar? sanki 0,3 saniye kalmış gibi potaya doğru tiplemelik top attılar.

okc- önden buyur abi.
mavs- yok, ölümü gör. olur mu öyle şey.

bu kadar sıçılmaz ki bir maç sonunda be! yuh! bu iki gerizekalılar sürüsünden biri bulls-heat serisinin kazananıyla şampiyonluk dizisini oynayacak. orada da ayrı iki gerizekalılar sürüsü. sporcular salaktır. zenci sporcular daha salaktır.
yıllardan beri bas bas bağırdığım ama popülist kültürün insanların gözünü kör ederek nowitzki gerçeğini görmesini engellemesi dolayısıyla hakkı yenen nowitzki bu play offlarda ne kadar mükemmel bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

ulan hala nba ilk 5 ine seçmiyorlar ya şu adamı allah bin belalarını versin.
nowitzki nin bir mac ara verip yine çılgın attığı maçtır. bu adam orta mesafeden sanki evindeki küçük oyuncak potaya atar gibi atıyor. bir de son çeyrek fantazisi var bu adamın ya okc taraftarları sabah akşam küfreder bu adama. (bkz: durduramıyoruz efendim)
dallas'ın 112-105 kazanarak seride durumu 3-1 yaptığı maç olmuştur.
dallas'ın kazanarak seriyi 3-1'e getirdiği maç olmuştur.

yalnız hala şaşkınım. 5 dakika 5 saniye kala kevin durant'in attığı üçlük ile thunder 99-84 öne geçti. haliyle rick carlisle da mola aldı.

bu dakikaya kadar dallas da yaşananların bir özeti şöyleydi: hücumda j.j.bareja topu alıyor, kimseye pas vermiyor, ibaka'dan blok yiyor, sıçıp sıvazlıyor, takımı da rezil ediyordu. her neyse. ben gidip yatağıma girdim, bareja'ya küfrederek.

10 dakika sonra şeytan dürttü. 5 dakika kala 15 sayı farktan dönmek zordur gerçi ama neden olmasın dedim. gittim televizyonu bir açtım ki thunder daha sayı atamamış, maç 99-91'e gelmiş.

bu dakikadan sonra nowitzki'nin eline gelen her şeyi attığına tanık oldum. dallas mavericks 17-2'lik müthiş bir seri ile maçı uzatmaya taşıdı. 101-101.

uzatmada da iyi oyununu sürdüren dallas mavericks maçı 112-105 kazanarak seride durumu 3-1'e getirdi. artık oklahoma city thunder'ın buradan seriyi geri döndürebilmesi gibi bir ihtimal yok. çünkü bu yenilgi uzun bir süre onların yakasını bırakmayacaktır.

her neyse efendim. bravo dallas mavericks, bravo 40 sayı atan dirk nowitzki diyerek yazıyı bitireyim.