bugün

ana haberlerde özet geçilen haber.
o kadar da olmaz.
offf.
allah baktı ki türk devletinin bi işi becereceği yok olaya kendisi müdehale etti. Sen o kadar teröristi beslersen, bu kadar hainlik edersen, sana geçmiş olsun diyemem arkadaş, adam olaydınızda bizde geçmiş olsun deseydik. hakettiğinizi buldunuz...
şu an kandilli rasathanesi müdürü açıklamaya yapıyor; ölü sayısı 1000 civarında olabilirmiş.
hay sikiyim depreminin büyüklüğünü her ne olduysa oldu bir an önce acil yardım sevkedin ulan!
şiddeti 7.2 olarak degiştirilmiş deprem.
kandilli tarafından yarattığı tahmini can kaybının 710 olarak açıklandığı deprem.

(bkz: felaketler geldi mi arka arkaya gelirmiş)
deprem olmuş, millet kavgaya tutuşmuş, yahu bi durulsun ortalık bi durun, bi susun, yazmak için iki saat başlığı aradım, bunun* dışında van kedisi bile solda lan.
kesin olmamakla birlikte!!! 25 saniye süren, çoğunlukla 7.2 denilen deprem.
deprem bölgesindeki tüm vatandaşlarımız için dua ediyorum. bunu yapan milyonlarca vatandaşım gibi. ama bu afeti bile kendi kara propagandaları için kullananların belası daim olsun demek istiyorum. "deprem oldu diye sevinen türk", "kürdün kürdden başka dostu yok", "doğu olduğu için depreme yarıma gelinmiyor" şeklinde mavallarla alemi kirleten ahlaksızların daha beterini yaşamasını dilerim. kürdçü ahlaksızlığı hakkındaki düşüncelerim bakidir.
17 agustos depremini hatirlatan depremdir. hemen hemen ayni siddette olmus, suresini bilmiyorum ama neticede bir felaket.. allah yardimcilari olsun.
allah ın azabı.
geri kalmış illerimizden biri olarak depremin vahametinin pek kotu olacağını düşündüğüm yerdir.
bu hava şartlarında ulaşımında sıkıntılı olduğu düşünülürse sabırlı ve metanetli olmalarını umuyorum...
ilk gelen görüntülerde görüldüğü üzere insanlarımızın hala yıkılmış evlerin üzerine 40-50 kişi çıkmak sureti ile yardım etmeye çalıştığı depremdir.

arkadaşım bir durun düşünün onun altında olan siz olsaydınız üstünüze o kadar bilinçsiz insanın çıkmasını istermiydiniz ? ölmemiş insanı da öldüreceğiz böyle işler yaparak. tamam herkes yardım etmeye çalışıyor da bilmeden böyle işlere girmek yararlı değil zararlı olur.

o kadar yıl deprem programları yapıldı ama herkesin bir kulağından girip diğerinden çıkmış.
kara harekatının komuta üssünün van olması ayrı bir endişe yaratmaktadır.
an itibariyle bütün rütbeliler mesaiye çağırılmıştır...

doğubeyazıt 1.mekanize piyade tugayından 2.mekanize piyade taburunun van'a gitmesi durumu gündemdedir...

bizim tabur ne yapacak acaba.

ne varsa gene tsk da var.
üzücü olaydır. allah hiçbir suçu günahı olmadan suçlanan zavallı insanlara yardım etsin, böyle düşünen zavallılara da akıl fikir versin.
eğer 8 saat içinde şehire elektrik verilmezse baz istasyonlarının akü kapasiteleri yetmeyecek ve telefonlar devre dışı kalacaktır.
şehit haberlerinden sonra yüreğimizi yakan olaydır. allah yardımcıları olsun.
kurtarma çalışmalarına ağırlık veren güvenlik güçlerinin tedbiri elden bırakmaması gereken afet.

ikinci bir acı daha yaşamayalım.
pkk dan ve bdp den umutlu olan baykuşların devletten umut beklediği durumdur. devlet, insanına her şekilde yardımını gönderecektir. ama namussuz insan, yine her şekilde nankörlüğünü tekrar tekrar gösterecektir.

yeri geldiğinde bi ji apo, yeri geldiğinde dövlet bize yordim etsin. samimiyetsizler...
türk insanının ne kadar merhametli olduğuna tanık olduğumuz olaydır.
türk milletinin ne kadar yardımsever olduğunu bir kez daha ortaya koyacak depremdir. siz ne kadar şerefsiz olursanız olun yine size türk kızılayı, türk devleti, türk milleti yardım edecektir. eğer az onurluysanız kabul etmezsiniz bu yardımları.
insanları aynı kazana koyup kaynatamazsınız. van a gittiniz mi hiç? orda sadece kürtler yok; kürtlerin pkk dan ne kadar yaka silktiklerini biliyor musunuz, nasıl bilmiyosunuz lan, nasıl ilgilenmek bu? bastırılmış, mecbur bırakılmış insanlar; cehalet zaten diz boyu, van'da ölen biçare bir sürü insan var; öyle yaşadılar, öyle öldüler, ırkları neydi bilemeyiz, kim bilebiliyor tam olarak bu coğrafyada. ama terör mevzusu zaten bu, ayrılıkçılığa meylettirmek, birbirine düşman etmek, bu millet deprem gibi bir durumda birbirini yer miydi? işte budur, oluşturulmak istenen şey hemen hemen olmuştur, kürt değilim,* karma denen mevhumu sallasaydım kaç yılda hallederdim 5. nesil yazarım, başka soru kalmamıştır umarım? yapmayın, insanlıkla aranızı açmayın, siyah beyaz görmekten vazgeçin artık, dünya çok renkli bir durumda, gözünüzü açın!**
yeşil eksileriniz ve siz tezatsınız.
onlarca bilinçsiz vatandaşın enkaz üzerinde yardım etmek için tepindiği deprem.

allah enkaz altındaki vatandaşlarımızı sevdiklerine bağışlasın.
(bkz: van depremi kürtlere kesilmiş bir cezadır)
bu depremi bile "allah cezalarını verdi işte hepsinin" diye yorumlayanlar ;şehitlerle bağdaştıranlar hepinize kıtlık gelsin."insan" kavramını; insan olmayı ögrenemezsiniz bu sapkınlıkla. allah hepsine yardımcı olsun.