bugün

lider manchester united'ın sahasında yedinci everton'u konuk edeceği maçtır.
everton menajeri david moyes'un yıllardır alex ferguson'un emekliliğini 'babasının ölümünü bekleyen mirasyedi adayı' gibi beklediğini düşünürsek,yine ilginç bir maç olacaktır.
manu'nun son haftalarda hücumda çok da üretken olamadığını,everton'un da her daim,özellikle de bu sezon büyük takımlara karşı oldukça başarılı olduğunu düşünürsek iddaa'nın bu maç için açtığı 1.95'lik oran oldukça değerli.çünkü büyük takımlar karşısındaki everton ne demek? disiplinli takım savunması ve rakibi bozmak demek.denenir,ayrıca manu'nun tek farkla kazanmasını bekliyorum.*

edit: alt denilen maçın +7 bitmesi.şuan skor 4-2,kesin bir gol daha gelir.yapacağım iddaa tahminini sikeyim affedersiniz.
karşılaşma lig tv'den canlı yayınlanıyor,dakika 18,skor 0-0
33.dakikada hibbert'in nefis ortası ve jelavic'in kafa vuruşuyla everton'un 1-0 öne geçtiği maç.hadi lan everton,yat şu skorun üstüne,bir kopite olarak bugün everton'u destekliyorum,akşam da city kazansın,oh mis.
dakika 41,wayne rooney attı 1-1 oldu.nani resmen zorla attırdı golü yaptığı nefis ortayla.everton'un bu kadar kapanıp böyle bir gol yemesi de anlaşılır gibi değil,david moyes kadro seçimiyle yine çıldırttı.sylvaine distin gibi bir adamı sol bek oynatıyor şuan,diyecek söz bulamıyorum.

ayrıca ferguson'un kumaş pantolon altına nike spor ayakkabı giymesi ingiliz rejisinin de gözünden kaçmadı.koskoca sir,yakışıyor mu lan kıro gibi giyinmek?
57'de welbeck'in golüyle united 2-1 öne geçmiştir.hayırlı olsun david moyes,övün eserinle.
nani attı 3-1 oldu.dakika 61.

manu gol gol gol şampiyonluk geliyor!!

(bkz: glory glory man united)
herşeyi anladığım fakat everton teknik direktörünün arkasındaki elemanları çözemediğim maçtır..

görsel
tahminimce maç sonucu 5-2 bitecek maçtır.
tony hibbert'in 2 güzel asist yaptığı maç.fellaini'ye al da at dedi ama ardından everton defansına hiç yakışmayacak bir verkaç golü yediler rooney'den,şu futbol hiç everton futbolu değil,bir liverpool taraftarı olarak ben bile utandım.ayrıca james mcfadden oyuna girdi,tanıyamadım adamı,homer simpson olmuş çıkmış,hey gidi.

david moyes; ulan david moyes; cahill yok,baines yok,yalnız kalan jelavic'in yanına forvet yok,drenthe yok.ne var lan it?!
jelavic attı 4-3 oldu,neville içeri doldurdu,fellaini orayı karıştırdı,jelavic işi bitirdi.moyes sonunda akıllandı,sol bek oynattığı stoper distin'i çıkarıp oraya neville'ı çekti ve kulübün bayrak adamı tim cahill'i oyuna aldı.

come on toffees !
gol geldi! pienaar attı 4-4 oldu.hadi lan,hadi şu moyes'e inat alın puanı old trashford'dan.
4-4 olan maç.
bizim gibi hakemin de bitmesini istemediği maç . +5 uzatma verdi.
4-4 sonuçlanan Maç. Tim Howard son saniyede inanılmaz çıkarttı topu.
everton'un david moyes'in akıl almaz yönetimine rağmen hibbert-fellaini-jelavic önderliğinde 1 puan aldığı maç.united savunmasının vidicsiz ne kadar sakat olduğunu görmüş olduk,puan farkı şuanda 6,city kazanırsa 3'e inecek ve manchester derbisini kazanıp liderliğe yükselme şansını ele geçirmiş olacaklar.hadi city,şeytanlar faka bastı,panik düğmesine bastı,20 yaptırmayın şunlara!