bugün

tottenham ın hacamatıyla biten maç. tarihi bir skor 9-1. premier ligde de böyle skorlar çıkıyormuş demek.
jermaine defoe 5 gol atmıştır ayrıca.
9-1 olmustur. abi siz ne yapiyorsunuz?
9-1 bitmiştir.
son dakikalarına 6-1 girilmiştir ve şu an skor 9-1'dir.

başlığını maç bittikten sonra açayım dedim, yetişemedim. zaten 6-1 bitse açmazdım, çok anormal skor değil de...

la olm 9-1, oha...
51' [2 - 0] J. Defoe
54' [3 - 0] J. Defoe
58' [4 - 1] J. Defoe
64' [5 - 1] A. Lennon
69' [6 - 1] J. Defoe
87' [7 - 1] J. Defoe
88' [8 - 1] C. Kirkland (k.k.)
90' [9 - 1] N. Kranjcar

ikinci yarıda 8 gol atmıştır tottenham.
(bkz: 4 mart 1995 manchester united ipswich town maçı)
ilk yarısı 1-0 bittikten sonra ikinci yarıda 9 gol birden atılan maç.

9' crouch 1-0
51' defoe 2-0
54' defoe 3-0
57' scharner 3-1
58' defoe 4-1
64' lennon 5-1
69' defoe 6-1
87' defoe 7-1
88' kirkland(o.g.) 8-1
90' kranjcar 9-1

edit: yukardaki entry'ye çok benziyor değil mi? ama tek tek klavye tuşlarına dokunurak yazarken biraz zaman aldı dostum. aynısı taklit edecek kadar mal değilim. ki, tıpa tıp aynı değil.. düşüncesiz insan seni gidi ya..
2,5 gol üstü x 4 bitmiştir.
wigan'ın defansın yer yer hatalar olan maçtır.

(bkz: vurmayın lan adam öldü)
18+ ya giden maçtır.londra da insanın başına gelmedik kalmıyor demekki!
(bkz: Avrupalı acımıyor ve atabildiğini atıyor)

(bkz: sinan engin)
(bkz: işin bokunu çıkarmak)
jermaine defoe 5 sayı ile sahanın en skorer ismi olurken, wigan'ın pota altında sıkıntı çektiği görülmüştür.
(bkz: o son golü yemeyecektik)
(bkz: 9 1 biten maça alt oynamak)
(bkz: jermaine defoe)
(bkz: kral attı 9 olduuu)
(bkz: sezon bitti hala gol yiyoruz)
iddaa ya +10 eklenmesini gündeme getirebilecek maçtır.
(bkz: üst olur)
pes 7 oynarken arkadaşların "henry'i çıkartın" demesi gibi bundan sonraki lig maçlarında rakip takım defoe'nun kadrodan çıkarılmasını istemesine neden olabilecek örnek maç.
(bkz: hele otur bi soluklan yiğidim)
tottenham'ın maça kaç tane ibrahim üzülmez'le çıktığını merak etmekteyim. Allah'ını seven bi bilgi versin yahu.

(bkz: 21 kasım 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı)
büyük liglerde çok fazla rastlanmayan bir farkla biten ingiltere premier ligi maçıdır...

tottenham ın bu maç dışında lig tarihinde 9 gol attığı bir maç daha var mı bilmiyorum ama bundan sonra bir daha kolay kolay atacağını düşünmüyorum. aynı şekilde wigan athletic de 9 gol yemeyecektir... böyle şeyler her yerde olabiliyor, ingiltere ligi'nde bile...

ingiltere'de futbol stadyum'dan çıktıktan sonra biter denir ama bu alışkanlık wigan için en azından bugün geçerli olmayacak sanırım.
akıllara maç bitti hala gol yiyoruz cümlesini getirmiş maçtır... alt oynayan arkadaşlara selam olsun...
alt oynayanları ağlatan, gösterip vermeyen yarı namuslu maçtır.