bugün

allah'ın hayvanlara verdiği canı, hâşâ, allahtan izinsiz alan cahildir. 21'inci yüzyıla geldiğimizde bunların bitmesini umut etmiştim ama, bu cehalet maalesef hâlâ varlığını idame ettiriyor.
(bkz: 21 inci yüzyıl insanı)
(bkz: et yidik fena mı oldu)
(bkz: et yidirdik fena mı oldu)
Dini vecibelerini yerine getiren insandır. Noelde çam ağaçlarını bir süs uğruna kesen; hindi kesen insanlardan daha kötü değildir.
dini değerlerine sahip çıkan, "helal olsun" denilesi insandır.
21. yüzyılda bile bu değerleri ayakta tutabilmek her yiğidin harcı değildir.
delidir. ne demekmiş kurban kesmek kan akıtmak. hepsi çok ayıp şeyler. zaten 22.ci yüzyılda koyunlar saksıda yetişecek. kimse görüpte "22.ci yüzyılda hala kurban kesen insan" demesinler diye banyoda küvetin içinde kesecekler(!)
*
22. yüzyılda hala kurban kesecek insanın atasıdır.

(bkz: eceliyle ölen küçükbaş özlemiyle başlık açmak)
hele kapısının önünde mahallenin çocuklarının gözlerinin içine baka baka, zavallı hayvana işkence çektirerek kesiliyorsa daha da fecidir.
kuran-ı kerimde açıklanması bir yana zaten kurban kesilirken besmele çekildiğinden dolayı izinsiz bir durum yoktur.

şu da var türkiye'de et ürünlerinin yüzde 99'u zaten islami şartlara göre kesilir.
marjinalite'nin bokunu çıkaran, dini değerlere sardırmanın marifet olduğunu düşünen, yazar söylemidir.
* olaya adapte olması açısından kendisine kurban grubunu dinlemeyi önerdiğim yazardır aynı zamanda.
(bkz: 21 inci yüzyılda hala müslüman olan insan)
anlatılmak istenen kavramın iyice irdelenmesi gerekir. eğer kurban bokun, pıhtılaşmış kanın üstünde, tek ayak demir zincirle tavana asılmış gözler açık kıble kabe kanarya adaları civarlarında ise doğru olan önerme. kesme o zaman kardeşim. yap 240 lira bağışını otur aşağı ha diyorsan ben usulüne uyarım bıçağı vurmadan kurbanımın kafasını okşarım duamı ederim amena. paran da varsa kes 50 tane.
21.yüzyılda hala bir parça et yeme şansına sahip olmayan insanların bulundugunu düşünürsek, aynı yüzyılda kurban kesip bunu fakir fukarayla paylaşan insanların oldugunu bilmek hala dünyanın sonunun gelmediğinin göstergesi olarak içimizi rahatlatmaktadır.
Gelenek, görenek ve ananelerine bağlı olan insandır. insanı insanla paylaşıma sevk eden gelenekler, 21. yüzyılın da kanımca ötesindedir, paylaşım ve merhamet var oldukça da yaşamaya devam edecektir.
Gelenek, görenek ve ananelerine bağlı olan insandır. insanı insanla paylaşıma sevk eden gelenekler, 21. yüzyılın da kanımca ötesindedir, paylaşım ve merhamet var oldukça da yaşamaya devam edecektir.
ben aştım şahsen bu gerilikleri. kurban bayramı geldi mi iki yumurta kırıyorum, ohh mis. hayvansal gıda oluyor hem, dini vecibemi de yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum.
bir yandan da vitaminiydi şeysiydi iyi oluyor.
dininden ve dininin gerektiklerinden vazgeçmeyen insanların sözde cani özde sevgi ve paylaşmak için yaptığı eylem. hala kesiyor olması ise onun ne kadar değerlerine saygılı ve bağlı olduğunun göstergesidir. ayrıca dinsiz olmayı bile başaramamış, tek derdi hangi dinden olursa olsun dinini yaşayan, yaşayabiliyor olmakta inat eden insanlara saldırmak olan bazı küçük kalp ve beyinli insanlara inat da kesmeye devam edecek olan yüce insandır.
özentisi olduğu avrupanın, insanları öldürdüğünü görmeyen ya da görüpte bundan memnun kalan islam düşmanlarından değildir.müslümandır ve kendini aydın zanneden cahil-cühela kesimin aksine kafasıyla düşünüp poposuyla sıçan insandır.

ha bir de "21'inci yüzyıla geldiğimizde bunların bitmesini umut etmiştim" diyen bünye 300 yıldır yaşıyor olmalı ki bu yüzyılda da bitmedi diye hayıflanıyor.

(bkz: çok beklersin canım)

(bkz: iş olsun diye açılan başlıklar)

(bkz: cehenneme de adam lazım)
dinin bokunu çıkarmaya çalışanlara pabuç bırakmayan insandır. dini vecibelerini yerine getirmektedir.
ayrıca kasaptan aldığın et gökten mi iniyor?

edit : açanı görünce başlığa şaşmadım.*
21. yüzyılı hala medeni bir yüzyıl olarak görenlerin gereksiz yakarışıdır.

Dünya hala cahildir, dünya hala vahşidir, dünya hala merhametsizdir.

Aydınlık çağının etkilediği aristokratların öncülüğünde gerçekleşen medenileşme hareketinden -bir kaç ülke dışında- monarşilerden vazgeçilmemesiyle sonuçlanmış, monarşiyle yönetilmeyen toplumlar da halen dünya'nın düşmanı ilan edilmektedir. Monarşilerden sıyrılan toplumların yöneticileri de kendi toplumlarının yeni yarım-tanrıları ve kralları olmuştur.

Bunun yanı sıra; din geçmiş zamandan daha beter bir konumda -tartışılamaz- durumdadır. Martin Luther'in döneminde ulemasına "napıyosunuz lan" diyerek astığı 95 tezden sadece birini söylemeniz bugün öldürülme sebebinizdir çoğu dinde.

illa ki islam olarak algılayıp, "kötülüyorum ulen ben bu din düşmanı orospu çocuğunu" gözüyle bakmayın. Hinduizm'e inanıyor musunuz? Hayır. Şimdi zerre kadar delikanlılık varsa içinizde, yanlışlıkla bir ineğe çarpıp öldüren taksicinin binlerce kişi tarafından anında linç edildiği Hindistan'a gidip; "Biz kurban da inek de kesiyoruz, inek kutsal değildir, tanrı hiç değildir." diyin. Sonra sayın bakalım kaç salise içinde bağırsaklarınız bir sokak ötede tekmeleniyor.

21. yüzyılda hala kurban kesilecektir, 21. yüzyılda hala çocuklara tecavüz edilecektir ve çocuklarla evlenilecektir, 21. yüzyılda hala terör-savaş-şiddet olacaktır, 21. yüzyılda hala Dünya cahil kalacaktır. *
(bkz: büyükbaşlar rahatsız)
(bkz: öküzlerin kurbanı protesto etmesi)
eli ağır insandır. kurban dediğin 5 dakkada kesilmelidir. öyle yüzyıllarca sürdürülmemelidir.
21. yüzyılda hala kitap okuyan insan kadar önemli ve değerli insandır. ayrıca böyle giderse bir dahaki kurbanda insan kesmeye niyetlenmektedir.

not: kurbanlık ve adaklık insan başvurusu kabul edilir...
bazı şeylerin farkında olmayan insandır. bu ateistler kasaptan her gün pirzola alır onun için hayvanların kesildiğini bilmez, kurban bayramına gelince çeşit çeşit konuşmaya başlar. halbuki bilmez ki; insanlar zekatlarını da vererek kurban bayramında yoksullara da yardım etmiş olur, evine et girmeyenin evine et girmiş olur, insanlara bayramlarda yardım edilmiş olur bu vesile ile akrabalar arası bağlar kuvvetlenmiş olur vs.... işte maksatlari belli vicdan azabı duyduklarından ne yapacaklarını bilemeyip herkesi kendilerine benzetmeye calışıyorlar. sen bitki kes ye oğlum ot ye sanane bizden. madem tahammül edemiyorsun git başka yerde yaşa. biz saygı gösteriyorsak sen de göster.
"eğer avmlerden et alırken görürsem kavga çıkar bak" sözüyle cevap verilen, ortamı geren başlık tiplerinden biri.