bugün

hayal kurma yaşıdır.
hayatla ilgili gerçek sıkıntıların farkına varılmaya başlanılan yaşlardır.
başlarında halen daha uçuk kaçık aşk meşk peşinde koşmak, aşık olduğunuz kişiyle her an her çılgınlığı yapabilecek kapasitede olmak, ara ara duygusallığın, melankolinin dibine vurmak, üniversite hayatının hiç bitmeyeceğini sanmak, aile parası yemek, saatlerce telefonda konuşmaktan zevk almak, ortalarında ise yavaş yavaş durulmak, "gösteri bitti" moduna girmek, "bir şeyin ucundan tutmalıyım" demek, artık çılgınlık değil, ciddi kararlar vermekle meşgul olmak, hiç yapmam dediğiniz, birkaç yıl önce dalga geçtiğiniz şeyleri bir bir ve seve seve yapmak**, sonlarına doğru artık 30'lu yaşlara hazır, karakter olarak belli başlı değişimler geçirmiş, hayat görüşü farklılaşmış, ota boka ağlamayan, ota boka ağlamaktan daha önemli işleri olan, işten başını kaşıyamayan, ev alma, araba alma, para biriktirme planları yapan bir birey haline gelmek.
zamanında "bu insanları anlamıyorum ya!" dediğiniz anne ve babalarınıza benzemeye başlamak.
aha 20 oldum diyemeden bitiveren yıllardır sanırım, yani çok çabuk geçer. Kıymetini bilmek gerek, doyasıya yaşamak gerek.
Her yaşı olduğu gibi.
Yaşlanıyoruz ya.
30'a yaklaşmaktır.

gençliğin bittiği yolda son tüneldir.
güzeldir. insanlar senin fikirlerine saygı duyarlar, değer verirler. karşına geçip" eneeem liseli lan bu bi sike yaramaz ehe hehe" diye saçma salak laflar etmezler.
"evlilik ne zaman?" tarzı sorularla kafanın sikilmesidir. ayrıca, 21 ile 29 yaşları arasında önemli bir uçurum vardır.
lan ben büyüdüm mü hala çocuk muyum? çıkmazıdır.
'' daha 18 yaşımı ne zaman bitirdim lan? '' denildiğinde 30 a merdiven dayamaktır.
çılgınlığın dibine vurmaktır. hayatta görüp görebileceğin tüm çılgınlık bu birkaç yıllık arada yapılır. tabi ruhta varsa çılgınca ve hızlı yaşamak yaş 50 de olsa yine yaşanır ama 20 li yaşlardaki gibi doyumsuz olmaz, sık olmaz. arada bir olur.

hergün bir heyecandır 20'li yaşların başında, alınan kararlar, aslan gibi kükremeler karşı dağları deler inim yaparım diye haykırışlar, çılgınlıklar, sınırsız alkol,kızlar, hız, aksiyon,sigara, yorulma bilmemek, ora senin bura benim gezmek durmak, hayatı macerasıyla birlikte tüketmek...

bunlar 20'li yaşlarda olan ve heyecanı bulunan kişilerde sık görülür. ama yaş bir 25 civarına gelsin, para pul, geçim derdi girsin işin içine, tam olarak değişim olmasada bünyede bir takım özellikler yerini başka özelliklere bırakıyor.
yorgunluk, neşesizlik, yıllardır hor ve hızlı kullanılan bedenin artık aksiyonu eskisi gibi kaldırmaması baş gösterir.

aman gençler, yani 20'li yaşlarındaki gençler! sakın ha bu güzel günler bitmeyecek diye ağırdan almayın, sonuna kadar yaşayın, anlamadan bitecek çünkü.

not: pişmanlık barındırmayan bir yazıdır, ben bilançoda pek çok şeyi tutturdum şu yaşıma dek, ama o günlerin tadı da başkaydı. heyyy...
değerini bilmek gerekir. * şimdiden komplekse girdim.
Ergenliğin bir üst versiyonudur. Bu yaştaki kişiler hayatın hızlıca akıp gittiğinden, hiçbir şey yapmamış olmaktan, gelecekten ve giden gençlikten şikayet ederler..
daha yeni adımlarımı attığım yaş grubudur, şu an için bir fikrim yok, ileride yaşadığım tecrübeleri de paylaşırım.
22 nisana sayılı günler kala, 20 nin ta kendisinde olduğum zamandır. 21 e çok az kaldı. 20 ye girerken farklı hissetmiştim.

nedense korkuyorum pişman olacağım şeyler yapmaktan bu yaşlarda. anneme babama olsun, kendime olsun.

umarım yapmam.
Filmlerde geçen 20 lerimde çok çalıştım bu şirketi kurdum sıfırdan yükseldim durumu türkiyede yoktur.

Türkiyede iyi eğitim almış zeki vizyon sahibi genç girişimci diye bir şey yoktur zira hepsi dışardadır.

Kendinizi üzmeyin yarının sahibi allah. Yani yarına bile çıkacağımizin garantisi olmayan bir ülkede yaşıyoruz.
kahrolasica.
20 li yaşların ortalarında olmak 20 li yaşların başında olmaktan yeğdir.
aslınca çok güzel yaşlardır. nasıl desem öyle dünyayı kurtarmayı falan beklemeyin. kendinize yönelin. içinizde hiç bir şey kalmasın. çıkın gezin, arkadaşlarınızla takılın, güzel dostluklar kurun, saçmalayın çünkü ilerde saçmalarsanız hoş karşılanmayacak.

okula devam zaten.

spor yapın. sağlıklı beslenin. dış görünüşünüze kişisel temizliğinize önem verin. alışkanlıklarınız olsun.

sevin.. sevilin..

kiber davranın insanlara. ama kendinizden de taviz vermeyin.

öyle yani. ben de gireli daha çok olmadı ama girer girmez bunları söyleyebilirim.
Benim için yarısı çileydi.
intihar etmek ve gelecekteki yikik yaşaminizi gormemek için guzel yaşlardir.
"bizden geçti artık." dediğimdir. kıymetini bilin. zaman su gibi akıp gidiyor.
20 yaş dişilerini etkileyebilecek yaşta olmaktır...
iyi değerlendirin diyebiliyor insan sadece. *
o 20 yaş dişlerinin anasını sikeyim ben...
Bu sene son 20 li yılıma gireceğim. Evet 29 olacağım. Bir an önce hayatımdaki kritik yıllarımı almam gerekiyor. Aksi takdirde her şeye geç kalabilirim.