bugün

elendik önce üzüldüm sonra dedim ki lan diğerleri diğer ülkelerde elenecek.
o yüzden içim rahat. kala kala iki takım kalacak, şampiyonayı tamamlayan.
türkiye çok büyük sürpriz yapacaktır.
iyi ki bu sene olmayandır. türk milli takımının en önemli potansitel oyuncuları sakat ve hazır olmadan katılacaklardı eğer iyileşselerdi.
Çok tutmuş olacak ki gelecek sene de oynanacak olan turnuva.
Düzenlenmeyecek turnuvadır.
Türkiye'nin şampiyon olması yüksek ihtimaldi.
türkiye'nin de bulunmuş olduğu h grubunda şu an 62. dakikaları oynanan fransa, moldova ile 1-1, arnavutluk ise andorra ile 2-2 berabere devam ediyor.
Çok iyi bir maçtı bugün! Umarım böyle oynamaya devam ederler! Ve başarılar diliyorum takımımıza.
milli takımımıza maşallah.
umarım nazar değmez, ama önümüzdeki sene bugünlerde bu kupada mücadele etmek için gideceğiz.
ben bu takıma ve şenol hocaya inanıyorum, türkiye bu kupayı alacak.
O da ne öyle, bize gelmez öyle şeyler.
ortalama 8 yılda bir gidebildiğimizden pas geçeceğimiz organizasyon.
yarı final ve final karşılaşmaları türkiye'de oynanmayacaktır. bu hususta londra ve münih yarışacaktır.
(bkz: türkiye nin euro 2020 ev sahipliğinden çekilmesi/#23654763)
Yarı final ve finalinin Türkiye de olmasına sevindiğim turnuva, 7 yıl sonra istanbul da olabilirim fena mı gideriz.
toplam 13 ülkede maçların oynanacağı turnuva olacaktır.

bu kararıyla uefa ali ece' nin de demek istediği gibi endüstriyelleşmiş futbolun en sadık köpeği olduğunu bir kez daha bize kanıtlamıştır.

bu olay yüzünden taraftar şampiyona' ya gitmez, gitse bile tadını çıkarmaz çünkü oradan oraya sürüklenecek.

medya mensupları bile bu işe küfür eder artık.

futbolculara gelmek bile istemiyorum ama onlarında her maça deplasman gibi gidecekleri ve yorulacakları kesin.

tarihin en sıkıcı futbol şampiyonası olması muhtemeldir hatta en sıkıcısı bu olacaktır muhtemelen.
2016 avrupa futbol sampiyonasi icin yaristigimiz fransa, platini faktoruyle sampiyonayi duzenleme hakkina bizi 1 oyla gecerek sahip olmustu. o oylamadan sonra platini; "2020 icin oyum turkiye'ye olacak demisti. tabii aslinda boyle dusunmuyor, "acaba nasil yapsam da su sampiyonayi turklere vermesem"in hesaplarini yapiyordu muhtemelen. ki oyle oldugu da anlasildi. sirf 2020'yi turkiye'ye vermemek icin olimpiyati bahane etti cart dedi curt dedi en sonunda da farkli ulkelerde, farkli sehirlerde oynanmasina karar verildi.

not: isbu girdimdeki komplo teorime katilanlar begene tiklasin katilmayanlar yorum yapsin.
"2020 avrupa'nın farklı ülkelerinde oynanacak" mış!
bu kadar mal karar görmedim. bir de buna bir tek türkiye itiraz etti diye bok atmaya kalkıyo sıçtımının delegeleri.
olimpiyatından tutun avrupa kupasına, uefa-şampiyonlar ligi final maçına kadar bir ülke bu organizasyonu kendi ülkesine almak istiyorsa
amaç o etkinliği izlemeye gelecek turist sayısı + bunların maç bileti + yediği, içtiği, sıçtığı* alışverişi= devasa bir gelir.
tabi avrupa'nın tuzu kuru. sıkıştım mı ab bana para ver. iflas edicem borcumu sil. analdı, oraldı her türlü götü ab'ye dayadıkları için para sorun değil.
"bi tek türkiye itiraz etti." eder tabi amk o kadar para gelecekti. paradan ettiniz bizi amk.
avrupa sensin kupası da sana girsin platini!
adaylık başvuru süresi uzatılmıştır.
muhtemelen türkiye'de olacaktır.
fenerbahçe taraftarının cumartesi gecesi yaptıklarından sonra biraz zora girmiş olsa da tabi..
büyük ihtimalle türkiye de düzenlenecek olan turnuva.
uefa nın resmi sitesinden duyuru;
*adaylık başvurusu bugün, yani 15 mayıs 2012 itibariyle sondur.
*tarih kesinlikle uzatılmayacaktır.
*başvurular internet aracılığıyla değildir, lütfen elektronik posta yollamayınız.
Cas davasının geri çekilmesi ile Türkiyede yapılması kesinleşmiştir. Fenerbahçe Sağolsun.
(bkz: euro 2020 nin türkiye de yapılacak olması).
2016 olmayınca ev sahibi olarak göz diktiğimiz turnuva o da olmazsa sorun değil 2024,2028 ve devamı var.
an itibariyle 9 yil 4 ay kalmis sampiyonadir. nefesini bu turnuva icin tutanlara sabir dilemekten baska care kalmamistir.
tahmini olarak 2014 yılında ev sahipliği yapacak olan ülke belirlenecektir.
haçlılar tarafından yine haçlılara verilecektir.

(bkz: orospu çocuğu kapitalist avrupa)