bugün

bu seçim arefesinde dünya'nın sadece bizim etrafımızda dönmediğinin küçük kanıtı olan f1 dünya şampiyonasının 7.ayağı.

şampiyonada lider vettel'in ve red bull'un ferrari,mclaren ve mercedesler tarafından rahat mağlup edilebileceğini göreceğimiz bu yarış 12 haziran 2011 tarihinde yani yarın türkiye saatiyle 20.00'da başlayacak ve trt-3 spor dan canlı olarak yayınlanacaktır.
hamilton aşırı hırs yapmazsa, daha seviyeli geçecek yarışmadır.
sıralama turları sonucunda;
1- vettel
2- alonso
3- massa
4- webber şeklinde sonuçlanmıştır.
an itibariyle hamilton çayda çıra oynuyor. demedim mi, demedim mi?
hamilton'a ayrı bir pist verilmesi gereken organizasyondur. tabi button'a da.
süper geçen yarıştır. acaba button ve hamilton arasında neler geçecek??
grand prix dediğin "cuma-cumartesi-pazar" yani "üç" gün yapılır..

doğrusu için (bkz: 2011 kanada gp)
button gibi bir tecrübenin nasıl oldu da o hatayı yaptı dediğim yarıştır. böyle bir mallık nasıl yapılabilir anlayabilmiş değilim.
hamilton yarış dışı kaldı. nasıl bir kem göz var arkadaş sizde. *
yağmur sebebiyle güvenlik aracının dahil olduğu yarış . pist çok kaygan . izlemek gerek .
kırmızı bayrağın sallandığı yarış. o yağmura da böyle bir karar lazımdı zaten.
yarış yağış nedeni ile askıya alındı.
yarışın hala devam ettiği ve sarı bayrakların eksik olmadığı yarış . schumi 2 . sırada .

derken : yeniden güvenlik aracı girdi .
son zamanlarda izlediğim en ilginç yarışlardan biri. her dakika yeni bir olay oluyor.
yağmur sebebiyle saatlerce yeniden başlamasını beklediğimiz ve çok ama çok heyecanlı, çok keyifli bir yarış oluyor lakin benim gözlerimi yaşartan tek şey efsane şumi nin podyuma çıkacak olması. michael schumacher sen bu dünyaya gelen en büyük pilotsun, efsane!!
schumacher in 2.liği kaybedip tekrardan kazandığı gp. button da bu arada webber i geçti. schumi direnmeye çalışıyor podyum için. drs ye kaybedebilir 5-6 tur var.

not: schumacher de yağmurun avantajını kullanarak tepelere çıktı bu arada. red bull mu içti ne yaptı denmesin sonra.

edit: bu arada button geçti schumiyi.
vettel bu yarışı kazansa dahi benim için asıl galibi j. button dır, 20. sıradan 2. liğe, ferrari fanı olmama rağmen mc laren deki bu ingilizi seviyorum..
son yılların en heyecanlı yarışı. tartışmasız.
schumi'nin podyuma çıkmayı başaramadığı yarış. drs çok bozdu yea.
yağmur nedeniyle sürekli kesilen yarış.
(bkz: #12073166)
vettel in aptalca hatasıyla 1. bitiremediği yarış. button da 6 pit stopa rağmen 20. likten 1. liği aldı.
jenson button tam bir tarih yazdı, win j. button! 20. likten 1. liğe!!
kesinlikle efsaneler arasına girmiş olan yarış .

son turda button kazanmıştır .

ayrıca schumi ' ye yazık oldu .
button ın alacağı ceza beklenen yarış. death race kuralları işlemiyor en nihayetinde.