bugün

bi amacı ve inancı olan insandır. en azından bi şeyleri başardığını sanıp eline klavye alıp buralarda dangoz dangoz takılmaz.
3 kere girdim kazandım ve bıraktım, zevk benim zevkim değil mi ulan bir daha giriyorum kime ne? *
Daha fazla zorlama kardeş zirvede bırak dünyanın sonu değil ya denilesidir. (bkz: bu sefer olucak)
Normaldir cunku okumanin yasi yok.
sistem kurbanı olabilir yada hayallerinin peşindedir istediği yeri kazanana kadar uğraşacaktır.
24 yaşına kadar girilebilir, ileride ki hayata yön verebilmek için sonuçta geç kalınmamıştır. Ama gelmişsin 30 yaşına tekrar girilmesi saçmadır.
bu sınavı 21 yaşında kazanmış biri olarak söylemeliyim ki; 4. senemde kazandım evet ama daha önce girdiğim 3 senede de ne bir kitap yüzü açtım, ne de sınav için bir çaba harcadım. son anda yumurta kapıya sıkışınca biraz çalışayım dedim ve kazandım.

pişman mıyım? geç kazandığım ve zamanında çalışıp, önemsemediğim için pişmanım evet.

ama gerçekten çalışınca oluyor. genç arkadaşlara tavsiyem fazla zaman kaybetmeden ciddiye alın ve çalışın. çalışınca, önemseyince oluyor bu işler. 2 senem geçti bile unide. yani isteyince oluyor.
(bkz: okumanın yaşı olmaz)
okumanın yaşı, okutanın maaşı yok..
bölümündekiler tarafından abi abi diye çağırılması onu mutlu eder...
çok da anormal olmayan bişeydir, okumanın yaşı yoktur diye öğretilmiştir bize. buna moronluk diyen zihniyete de gülüp geçmek lazım.
en azından sözlükte saçma sapan başlıklar açıp insanlara bok atmaz, hayatta bir amacı vardır bu insanın.
kendini en azından Quaresmatique sanmayan morondur...* *
(bkz: optik doldurmak husunda uzman kişi)
kazandıktan sonra memnun olmayıp öss'ye tekrar giren insan olabilir kendisi. *
dershanenin sigortasını başlatması olası oğlandır.*
sadece çalışmaya, çalıştırılmaya alıştırıldığımız bir ülkede doğal olarak ayıplanan bir olay. ancak bunun bilinçsiz ebevynler tarafından değil de bizler tarafından yapılması daha da düşündürücü. sonuç olarak ülke şartları ele alındığında kendini geliştirmek kavramı bize pek uymuyor. 25 yaşında ve 3. sınıfta olan bir öğrenci olarak başlarda bu yaş mevzusunu kafama çok takmış olsamda, artık umrumda değil; 26 yaşında üniversiteyi bitirmiş olacağım ki bu benim hayalim ve hiç bir çarpık düşünce gerçekleştirdiğim hayalimden aldığım hazzı gölgeleyemez.
ayrıca bu da durumu özetleyen serbest bir çağrışım sadece;
http://www.youtube.com/wa...&feature=channel_page
meslek liselidir ve tayyibin meslek lisesi kanunu çıkarmasını bekleyen, bu gidişle de hala öss girecek olan ademoğludur.
moron ve eşşek herif imiş. * *

eksi alan anlaşılamyan yazar editimsisi: yuh lan eksilediğiniz entrynin ilk tanımını okuyun bari. * * *
küçük beynini çakallara kaptırmak istemeyen genç beyindr. ufak yaşta, yani 16-17 gibi üniversiteye giden çok bünye vardur; ya politikleştirilmiş ya da akademik eğitim nedir farkında olmayan. hala lisedeki gibi not almaya uğraşan, "aman aa alayım" diye kasan. orası bir akademidir ve geçmek için değil öğrenmek, kendini geliştirmek içindir, neyse konu dağılıyor... zatım bunun içindir ki 5 sene sonunda "he tamam" der ve girmeye karar verir. ve bu ülkede şu gerçektir ki; kusura bakmayın ama çok geçerli meslek dışında 20 yaşında bir çocuğa kimse iş vermez. doğru değildir elbette ama adam şöyle bir bakar daha 20 yaşında, 1.65 boy var ve siyasi bilimler bitirmiş. "peeeeh" der. bu böyledir.
öss'yi kazanıp üstüne 5 yıl okuyup sonra okulu bırakmış bir ademoğlu da olabilir. evet, yine diyorum bu hikayedeki mal da benim.
cabasi takdir edilesi kisidir. okumanin kesinlikle ve kesinlikle yasinin olmadiginin bilincindedir. siniftakilerin kendisinden kucuk olmasi onu etkilemiyecektir. zira, kari kiz pesinde olmadigi apaciktir. tek derdi; kendine guzel bir gelecek saglamaktir.
üniversite görmeden tüketilen hayatın yavanlığını anlayıp üniversiteye girmek için azmetmiş ademoğludur aynı zamanda.
''Öğrenci her ne yaşta olursa olsun, onlara geleceğin büyükleri gözüyle bakılmalı ve öyle muamele edilmelidir.''

gazi mustafa kemal atatürk
defalarca yazılmıştır ama yazıyım hem yukarıdakilerin bir özeti olur. eğtim sisteminin ve kendi akılsız başının kurbanıdır efendim. allah sabır versin.