bugün

tam bir öz güvensizlik abidesidir. birde utanmadan araba sürmeyi bilmez bunlar. yazıktır efendim yazık. 18 yaşına girmiş veletleri doğan slxlerde, bmwlerde görmekte öyle böyle koyar ki anlatılamaz. hayatına şekil bile veremez akışına bırakmıştır bu 20 yaşındaki ehliyeti olmayan sıpa. arkadaş ortamında araba ile gezilirken "ulan bu yaz alıcam ehliyeti" lafı ilk bu tipten duyulur. kız arkadaşı da yoktur aynı zamanda. asosyal olduğunu söylemeye gerek bile yok. yani kendine yararı olmayan pasif, sünepe, anti-atılgan, asosyal bir adem oğludur.

edit: araba sürmek: araba kullanmak.

edit: aramızda haylice çoklar aman ne güzel seri eksilemek ilk adım olarak iyi bir fikir.
otomobil-fallus ilişkisinden bihaberdir. yakında öğrenir.
Sakat, fakir veyahut buna zaman bulamamış olan erkek olabilir.
arabaya binip camı müziği açmış kendince "raconsal birşey*" yapan apaçileri gördükçe arabandan soğumuş olabilir. arka koltukta uyuya uyuya gitmeyi seviyordur...
ögrenci akbili olan erkektir.
araba kullanmayı bilmesine rağmen ''arabam yok ki kim alacak ehliyeti'' diyen erkektir.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
yıllar yılı "sürücü adayı" pankartı asılı arabalarda ehliyet almaya çabalayan erkektir.
arabayı ehliyetin kullanmadığını bilmektedir.
öz güvenle falanla filanla ilgisi yok, ihtiyaç duyma ile ilgisi var yaşım 35 bir masraf kapısına daha ihtiyacım olmadığından araba ve ehliyet almadım.
muhtemelen züğürttür.
parası olmayan erkektir. yada parası olupta ne gerek var ehliyete diyen erkektir.
ehliyeti olmayanın araba kullanamadığını sananlarda var evet. yılda ayda aynasızlara denk geleceksin de sana ehliyetini soracak.*
muhtemelen para yoktur. iç yüzünü bilmeden hor görmemek gerekir.

hem zaten arabayı ehliyet kullanmaz. bazılarında ehliyet var da ne oluyor.
düşük bir ihtimal ama milyarder bir aileden geliyor da olabilir. her yere özel limuziniyle şoförü tarafından götürülüyorsa ehliyeti ne yapsın?
sünepe olduğu hissi uyandıran erkektir.
halasının değil de kendisinin ehliyeti olan erkektir.
30 yaşında olup hala ehliyeti olmayan erkek kadar umutsuz bir vakka değildir.
yaşadığı ülke veya şehrin toplu taşıma imkanları sayesinde, çevreci bir yaklaşımla doğaya zarar vermemeyi yeğleyen erkektir.
ehliyet alacak boş vakit bulamamış olması muhtemel.
arabalar ile arası olmayıp araba kullanmaktan korkan erkek olabilir.
fark yaratmak istemiştir. (bkz: 20 yaşında olup hala paylaşım sitelerinde dudaklarını büzerek poz vermemiş olan kız)
özel şoförü vardır, jeep'ini kullanmak yerine arka koltuğunda oturup keyif yapar.

not: 18 yaşındaki veletlerin doğan slx'in içinden imrenerek baktığı erkektir ayrıca. özgüveni için pek bir şey denemez herhalde. para kimdeyse cesaret, özgüven ondadır malum.

(bkz: sen benim kim olduğumu biliyormusun)*
27 yaşında olup da ehliyeti olmayan adamdan hallicedir.
el arabası kullanan erkektir.(gülücük)
çok geç bir yaş değildir ama çoğu erkeğin aksine çocukluk arkadaşım sırf annesinin getir götür işlerini yapmamak adına ailesinin ehliyet al isteğini şiddetle geri çeviriyordu böyleleri de var işte.