bugün

Sabah saatlerinde Ermenistan'ın Azerbaycan askerlerine toplar ve ağır silahlarla saldırmasıdır. Askeri kayıp yok fakat yaşanan çatışmalarda 1 sivil Azerbaycanlı hayatını kaybetmiş.

Sanayisi, nüfusu, askeri gücü, ekonomisi yerlerde sürünen göt kadar ülke yıllardır Azerbaycan'ı göt ediyor. Rusya onları destekliyor deniyor ama Ruslarla daha sıkı fıkı olan Azerbaycan.
Yazık, ülkelerinin %20'si işgal altında ama onlar kıllarını kıpırdatmıyorlar.
Azönce böyle bir videoya denk geldim.

https://m.facebook.com/st...24&id=246148789053918

Sanırım Azerbaycan - Ermenistan çatışmasından çok Türkiye - Rusya çatışması halini alacak ileriki günlerde.
http://www.ortadogugazete...ber.php?id=49236?id=49236

Karabağ'ın tekrar Azerbaycan toprağı olmasıyla sonuçlanacaktır inşallah.
Bütün ermenileri silkmenin zamanının geldiği çatışmadır.

Sokmuşum suriyeye gardaşa yardım edelim.
Bir cacık olmaz.

Putin itlerini çağırır tokalastirir gonderir.
(bkz: 2 nisan 2016 Ermenistan Azerbaycan çatışması)
(bkz: aramaya inanmak)
işgalci ermenistan'ın hocalı katliamının hesabını vereceği çatışmadır.

ermenistan'ı şöyle düşünün: ülkenin bütün kademelerini ülküciler yönetiyor. herhangi bir ruhsal hastalığı olmayan herkes bu savaşta ermenistan'ın rezil rüsva olmasını ister.
12 Azerbaycan askerinin şehit olduğu çatışmadıdır.

http://www.dha.com.tr/erm...inda-catisma_1184914.html
--spoiler--
Azerbaycan, Karabağ'ı almak için adım attı.
Türkmenistan, Azerbaycan'a desteğini açıkladı.
Türkmenistan devlet televizyonundan Cumhurbaşkanı açıklama yaptı: "Azerbaycan isterse desteğe hazırız."
--spoiler--
geri plana bakılırsa türk dünyasıyla rusyanın savaşıdır. ermenistan maşadır, azerbaycana türk dünyasının çok büyük yardımı gerekli hem askeri hemde halk bazında destek olarak.
azerbaycan amerika ile bazı anlaşmalar yaptı. buna karşı rusyanın kışkırtmaları ile ermeniler rahat durmadılar. kafkaslar karışabilir. sıkıntılı süreç.
Çatışmalar esnasında 5 yükseklik ve birkaç köy ele geçirildi.
Başarılı askeri operasyonlar esnasında 12 askerimiz şehit düşerken, 1 adet Mi-24 helikopterimiz vuruldu ve 1 adet tankımız mayında patladı.
Düşmanın 6 tankı, 15'i aşkın obüsü ve 100'den fazla askeri yok edildi.

internette gördüm azeri ordusundan yapılan resmi açıklama imiş.
gardaşlarımız vurduğunuz her ermeni için allah sizden razı olsun.

edit: azerbaycan bayrağını karabağ a asacağız.
Burada çarpışan, şehit olan askerin mardinde ırakta şehit olan askerden farki yoktur, hepsi Türk yurdunun bekası adına kendilerini hiçe sayan canlarımızdır.

Allah muvaffak etsin, Karabagi tez elden Azerbaycanli kardeslerimizin kontrolu altında görmeyi nasip etsin.
Karabağ bizimdir, alacağız.
şii müslüman devleti azerbaycan'ın ülküci ermenistan'ı hoplattığı çatışmadır. ya allah, ya muhammed, ya ali diyerek ermeni askerlerine yumruk tepmik vuruyor azeri yiğitler şu an.
türkmenistan cumhurbaşkanı devlet televizyonundan açıklama yaptı; " azerbaycan isterse desteğe hazırız". türkiye de ki soysuzlarda çıt yok. vur ermeniye acımadan, vur kurtulsun azerbaycan!!!!
edit: çatışmalarda 12 azerbaycan türkü şehit oldu. rahmet diliyoruz.
edit1: Çatışmalarda 6 ermeni tankı, 15 topçu ünitesi ve takviye teknik alt yapı imha edildi.
100'den fazla ermeni itlaf edildi
edit2: Horadız şehrini düşman tehlikesinden korumak için Fuzuli bölgesinde ki Lale Tepe kontrol altına alındı.
edit3: Goranboy ilçesi, Naftalan kenti, Talış köyü civarındaki düşman birlikleri imha edildi.
edit4: Azerbaycan ordusu Karabağ da ,Laletepe dağını, Taliş ve Şeyşulan tepelerini ele geçirdiği bildiriliyor.
edit5: öğrendikçe yazacağım...
azeri bir arkadaşım rusya, azerbaycan'ı bir haftada işgal edebilir demişti. Ben de savaşmadan teslim mi olacaksınız demiştim. Bu karabağ'ın geri alınmasını istesem de azeri gardaşlarım önce cesaretlerini artırmalı.
azeriler rakiplerine göre bu kadar güçlü bir orduya sahip olup da sesi çıkmayan enteresan milletlerden. diğer enteresan milletler yine türk toplumları. kader ve cilvesi falan burada galiba.
12 şehidimiz var 100 de leş almışlar.
dualarımla ermeni kardeşlerimin yanındayım.

kötü sonuçlar doğuracak çatışma.
an itibariyle silah tüccarlarına orgazm sigarası yaktıran gelişme.
ermenilere 100 yıl sonrası için soykırım malzemesi. ağlasın dursunlar.
Tehlikeli boyutlara ulasmasindan korkulan olaydir.
Türkiye'nin neden müdahil olmadığını anlamadığım olay.

Elin Mısır'ının iç işlerine karışırlar ama burunlarının dibindeki Azerbaycan'a yardım etmezler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar