bugün

Bitlis'in Güroymak ilçesinde dün 5 polisin, Hakkari'nin Çukurca ilçesi'nde 24 askerin şehit edilmesinin ardından karadan ve havadan başlayan sınır ötesi operasyondur.
keşke çukurca saldırı olmadan önce yapılsaydı da 24 evladımız hala nöbet tutuyor olsaydı.
geç kalmış operasyondur, ölen mehmetçikleri geri getirmeyecektir.
hayır başladı da ne olacak? bir şey olacağına inanan var mı? hani bir ara girmiştik yine, her akşam kaç terörist öldürüldüğünü merak ediyorduk bilgisayar oyunu oynar gibi. rakamlar veriliyordu 121 oldu filan diye biz de seviniyor ''tamam lan kazanıyoruz, biz yeniyoruz'' diyorduk. bir bok olmuyor işte, olmayacak da bu kafayla. çok şey söylemek istiyorum da ifade edemiyorum kendimi ve korkuyorum yanlış anlaşılmaktan. kafalar değişmediği sürece bir şey değişmez, değişmeyecek. ülkeyi yönetenlerin kafası değişmeli ama yönetilenlerin de!
kandilin yok edilmesiyle bitmesi gereken operasyon. eldeki en yüksek tahrip gücüne sahip olan silahlar kullanılmalıdır. bazıları hala diyalog diyor. tamam diyalogda karşı taraftan bu yönde bir adım geliyor mu. adam hem konuş benimle diyor hem de içerde sivil asker demeden insanlarımızı şehit ediyor.
he gülüm he canım yedik biz onu. kaçıncı sınır ötesi operasyon lan bu? hem burda sınırı sadece top mermileri geçiyor. bu taraftan o tarafa öbüslerle top mermisi atıyoruz ne güzel. hata kaza birisi bu ciğersiz orospu çocuğu pkk lıların kafasına düşerse seviniyoruz. sınır ötesi operasyon diyorsan beyim, önce diyarbakırdan gireceksin, süpüre süpüre taaaa bağdat a kadar gideceksin. senin askerine, plisine, vatandaşına kasdediyor adamlar, tüm yasal haklarını kullanmalısın, israil in amına koyim diyorsan eğer. israil in amına koymak için büyük devlet olmak kazım, göster büyüklüğünü de haydi.
halkın yiyeceği bir senaryo daha.

1- halkı galeyana getirecek, siyasi otoriteyi zorlayacak terörist saldırılar olur.

2- yetkililer sınır ötesi operasyon yapılacak diyerek teröristlere kaçın kendinizi kurtarın der.

3- operasyon yapılır, bir boka yaramadan geri dönülür. kahramanlıklar taslanır.

4- halk ne yapalım gerekenler yapıldı, başbakanımız varolsun der.

4- 10 gün sonra saldırılar yeniden başlar.

ama yine de yaşasın filistin, yaşasın somali. kaka ergenekon, pis chp. di mi?
3'er 4'er ölünce sorun yoktu ama 24 tanesi birden ölünce başlatılmış. neyse ki tüm askerlerimizi şehit vermedik, kahrolsun istatistik.
galeyana gelmeyelim diye çocuklarımızın daha kaçının ölmesi gerekiyor acaba sınır ötesi operasyona karşı olanlara sormak istiyorum. sen galeyana gelmedikçe, onlar getirmek için daha çok genci öldürüyor. bak öldürüyor diyorum, counter strike oynamıyoruz, dün telefonda konuştuğu oğlunun şehit haberini alacak bugün bir çok anne baba. galeyanını sikeyim senin, ben geldim galeyana, herkes gelsin. biz de yanalım yanacaksak ama şu cihan ı ateşe verelim yetti artık.
şehit sayısının çokluğuna göre başlatılan sınırötesinin ne manası vardır anlamak güçtür. daha fazla şehit verilecektir ve eli boş geri dönülecektir. yapılması gereken pkk nın cidden ciğerini yakmaktır ki buna da imralı dan başlamak en uygunudur. israil in politikasını uygulama vakti gelmiştir.. no mercy!
her saldırının ardından operasyon yapılıyor. bunu kundaktaki çocuk bile biliyorken, pkk'lı itler mi bilmeyecek? seni orda beklemezler maalesef. biraz da çevre köylerdeki evlerin içinde ara hainleri.
biz yaylaya çıkıyoruz piknik sepetlerinizi alıp gelin.
bağıra bağıra operasyon yapacağız deyip sonra dağ bayır gezilip halkın gözünü boyamanın kısaltılmışı olan sınır ötesi operasyonun 19 ekim versiyonudur.
diyarbakırdan kalkan savaş uçakları k.ırakta ki hedefleri vuruyor.
ntv alt yazı
basının, hakkında gayet güzel bir şekilde banka soygunu yapan hırsıza polislerin hangi taraftan geldiğini televizyondan naklen gösteren kanal gibi haberler yaptığı operasyondur. kimin basını sorusu geldi akıllara sanırım.
ve sahne tsk nın. gösteri başlasın...

bizde izler alkış tutarız.

önümüzde eğilirler sonra utanmadan.
göstermelik operasyondur. pkk'ya o silahları temin eden ülkeleri deşifre edip ilişkilerimizi keseceğimizi söylemedikçe bu işin sonu gelmez.
Artık bazı şeyler için treni kaçırdık. 1 Mart 2003 tezkeresinin geçmemesi, APO'nun yakalanmasına rağmen idam edilememesi, Ordunun bir türlü tam olarak profosonelleşmemesi, kaçan fırsat trenlerinden birkaçı.

Artık bundan sonra ya bir Mustafa Kemal gibi birisi çıkacak bir mucize gerçekleştirecek (ki 70 küsür milyonluk ülkemizde şu anda öyle biri yok), yada işimiz Allah a kaldı, Allah bir olağanüstü bir mucize gerçekleştirecek (ki onda da ümidim yok, sevgili yaradıcımız gerçekleştirseydi 30 küsür senedir gerçekleştirirdi zaten (bkz: allah a inanmak ama güvenmemek))...

Bazı sonuçlar için ülkece hazır olmamız lazım...
Economist dergisi, Türkiye'nin Kuzey Irak'taki PKK kamplarını hedef alan hava saldırılarından fazla sonuç alamayacağını öne sürdü.
(bkz: dostlar alışverişte görsün)
boş dağı bombala dur. bunu göremiyor mu bu beyin özürlü komutanlar ülke yönetimi. daha bir kaç ay evvel olmadı mı aynısı 13 şehit verildikten sonra boş dağlara günlerce tonlarca milyon dolarlık bombalar yağdı ne oldu? 2 yıl evvel 16 şehit verdiğimizdede aynısı olmadı mı?
beynini siktiğimin beyinsizleri çocuk kandırıyor hem canımızı hem ümitlerimizi hemde paramızı boşa harcıyor.
bu operasyonu başlatmak için mehmetçiklerimizin şehit edilmesi, ana yüreklerinin yanması gerekiyordu?
her ayrıntısı naklen yayınlanan operasyon. dağda da televizyon izlendiğine göre zaten tehlikenin nerden, nasıl, hangi saatlerde geleceğini anlamışlardır.
bıçak kemiğe dayandı değil mi?
testi kırıldıktan sonra boşa çırpınıştır bu.

(bkz: göstermelik hareketler bunlar)