bugün

mevleviler için kutsiyeti olan sayı. mevlana mesnevisinin ilk onsekiz beyitini kendisi yazmıştır. allah'In adlarından hay * ebcet hesabıyla 18'dir. bunun gibi inançlarla bu sayı mevlevilikte kutsaldır.
1*18 = 18
2*9 = 18
3*6 = 18

ayrıca
18 + 0 = 18
17 + 1 = 18
.

böle gider bu
18 yaş hayatınızda dilediğinizi yapabileceğiniz yaştır. aynı zamanda gerçekten hayata başlamışsınızdır.
başına artı (+) geldiğinde tehlikeli ve davetkar olan sayıdır.
1 hafta sonra fenerbahçe'nin ulaştığı şampiyonluk sayısı olma şerefine nail olacak sayıdır.
bir türlü tadını çıkaramadığım, gelmek bilmeyen ergenlik yaşım. (bkz: alem)
alışveriş merkezlerinden sınırsız alkol alabilme yaşı.
18 durgunluğu, bitişi simgeler. sakindir. içi dışı bir ama bir o kadar patlamaya hazır bomba gibidir.
devlete göre karar verebilme yaşıdır.
reşit yaş.
19'dan önce 17'den sonra gelen hoş bir sayı.
özgür olmaktır.
marketlerden rahatça tütün ve tütün mamülleri alabilme yaşı yasalar çerçevesinde.
ergenliğini bitirmiş yahut bitirmek üzere olan her türk erkeği hayatının değişim noktası olarak görür 18 yaşını. rüştümü verdim özgürüm der. demesine der ama iş pek de öyle değildir aslında. 18i bitirip 19a bastığı gün geçen yıla dönüp baktığında "lan hiçbişey değişmedi ki" demesi muhtemeldir.
çoğunlukla ehliyet almak için yanıp tutuşulan, aldıktan sonra da cebe konulan yaştır. şanslı olan azınlık haricinde ehliyete binilen yaş da denebilir.
2 tane 8 veya 3 tane 6'ya karşılık gelen rakamsal değer. yaş olarak insanın en değerli çağlarına denk gelir.
Spor toto ligindeki takım sayısıdır efendim..

Ligdeki sonuncu takımın derecesidir efendim aynı zamanda.. (bkz: manisaspor) *
Bir resmi maçta bir takımın oynatabileceği oyuncuların max sayısıdır efendim.. (bkz: alex 18 kişilik kadroya alınmadı) *
Beşiktaşlı genç yeteneğin forma numarasıdır.. (bkz: necip uysal) * *
sağ veya solunda + varsa bütün ergenlerin ilgisini çekecektir.
(bkz: bakalım neymiş)
(bkz: bakalım ne varmış)
(bkz: bakalım nasılmış)
argon elementinin atom numarası.
sabah akşam görmek zorunda kaldığım plaka kodu.
Show tv de baslayacak, (bkz: Friends) cakmasi olan dizi.
her insanın içinde kıpırtılar yaşamasına sebep olan yaşdır. 18 yaşına gelene kadar ' ulan bir büyüyüm kafama göre takılıcam kimseyede sormuycam ' denir ve yapılır. artık reşit olunur. hayata sıfırdan başlamak gibi birşeydir aslında.
reşit olunan yaştır. seçme hakkını eline alır.
-keşke hiç başlamasa- dizisi. samimiyetten ve mizahtan bir okadar yoksun fragmanlarına bile tahammül edemiyorum.
herkesi ve her şeyi tek tipleştiren modern yaşam, insan gelişimini de bir standarda bindirerek 7, 18, 30 gibi yaş eşikleri geliştirmiştir. oysa değişim ve gelişim bireye özgüdür.