bugün

Ben bu sözlükte büyümüş biri olarak (yaklaşık 6 yıl) söyleyeceğim en önemli şey eğer idealleri hedefleri varsa bu mecralardan uzak dursunlar. Burası kadar insan yoran etinden et koparan yer gerçekten yeryüzünde azdır. Bi süre sonra alışılıyo alışmasına da insanın sinirleri yok yere geriliyor işte.
Kardeşim tüm fikirlere karşı olan önyargı larını yık ve yüksel. Hepsini farklı farklı yönleriyle araştır ve öğren.

Sendeki gençlik elbette son bulacak, eğer sonsuz bir gençliği kazanmak istersen; imanını tahkike çevir ve namazlarini kıl.

Zaman çok hızlı akıp geçiyor. Allahın bizden istediği ise günde toplam 1 saat ibadet etmemiz. Bu küçük vakti sarfederek ve ona itaat ederek hem Dünya hayatını hem ahiretini kurtarabilir ve huzurlu mutlu ve adil bir insan olursun. Sana tavsiyem nereden gelip nereye gittigimizi unutmamandır kardeşim.
Amaçlı yaşayın,hedefleriniz olsun ve onları gerçekleştirmek için çabalayın,her akşam yatmadan hedefim için ne yaptım ne kadar yaklaştım diye muhasebe edin.boşa geçirdiğiniz her vakit size cehennem azabı olarak dönecektir.particilikten uzak durun.işinizde en iyisi olmayı hedef olarak koyun.göreceksiniz ki; manevi- maddi bütün sorunlarınızı çozecek tek sır; amaçlı yaşamak!
başarmanın yarısı hayal etmektir.
Buradaki Her tavsiye, edenin yapmayıp pişmanlık duyduğu şeylerdir.
Az tavsiye verecek bi hayat yaşayın. Herkesin her şeyi yaşamış olmasının imkanı yok zaten.
Girmeyin, tavsiye etmiyorum.
Anne babanız hariç tavsiyelere çok kulak asmayın. Bu arada önüne gelen size tavsiye veriyor belki ama çoğunu s.ktir edin. Hayat, kendinizi o tavsiyelerin yıpratacağı kadar yıpratmaya değmez.
Bir daha 18’den çıkmayın.
o yaşta kalın, yaşlanmayın.
Bir an önce alternatif olarak bi meslek öğrenin yaş geçmeden ilerde lazım olur.
Oyunuza sahip olun. Bu ülkeyi gericilere teslim etmeyin.