bugün

ergen olunduğu gerçeğini değiştirmeyen durumdur. hem birde ergenliğin zirve yapmasıdır.
bazı haklardan yararlanıyor olmak dışında bir halta yaramayan eylem.
çıkıyor olmaktan pek farkı yoktur.
(bkz: bebe)
ben girdim hiç bişey olmadı.
farkına varmadan 18in sana giriyor olmasıdır. sevinmemelisin.
herkesin sabırla beklediği ve bir bok olmadığını anladığı gün.
Bir gün sonrasından itibaren her günü ortamlarda sikişlerde geçireceğini hayal etmektir.
17 yaşı ve öncesi "ulan varya bi 18ime gireyim" ile başlayan hayallerin 18e girince "aslında o kadar da matah bir yaş değilmiş" cümlesine dönüşen durumdur.
büyütülen; ama büyütüldüğü kadar olmayan yaş.
büyük heyecanla beklenen ancak girdikten sonra eee ne oldu şimdi denilen bir olaydır.
hele ki devam eden yaşlar yaşlanıyorum hissi verir. ben hiç tavsite etmdkfjlsdkggli.
oniki sene önce bu misyonu tamamlamak , oniki sene öncemi verselerdi bana neleri değiştirirdim kim bilir ?
--spoiler--
Yolu yarısı etti sayılır.
--spoiler--

Yaş 18 yolun yarısı.
(bkz: yaş 35)
94 doğumlu olduğun gercegini degistirmeyecek olay.

ne kotu sey lan, papa geldi yil 2012 degil aslinda 2018, senin de dogumun 1989 degil 1995 dedi. yikildim amk...
Girmeseydik iyiydi.
keşke hiç girmeseydim.
bir anda 27 yaşına geleceğin anlamına gelir.
Devletin seni sadece adam yerine koymasina sebep olacak hadisedir, oy hakki verir, ehliyet verir, barlara girmene izin verir vs. Sonraki 10 yilin nasil gectigini anlamiyosun zaten.
işte beklenen yaş geldi dedirtir. ancak 20 lerin yaklaştığının habercisidir.
sızlanmalar: ben daha çocuğum derken nereden geldin başıma.
18 olunca "gel seni mektebe götüreyim" diyecek bir akraban varsa, güzel yaştır.
(bkz: 18 and life)
Kanunlar ya da bir takım kurumlarca önemli bir gelişme olsa da Anne baba için pek bir şey ifade etmez. Hâlâ çocuğuzdur. (duygusal boyutu)
cok sey olacak zannedebilirsin. ama hicbir sey degismiyordur.
otuzbir çekmeye devam etmektir .
bir b*k olmadığını anlama durumudur.