bugün

yetenek sizsiniz yarışmasında görüp bu konuda yazmama neden olan çocuk ve onun gibilerdir. ismi sanırım ilkay. 17_18 yaşlarında sakalı bıyığı var maşallah, keçi bırakmış, uzun saçlı, şirin tipli. fakat yüzü bebe yüzü daha ağzı nerdeyse süt kokuyor. * tamam ben de 18 yaşındayken kendimi büyümüş zannederdim ama bu çocuk abartıp kendine adam diyor ve şarkısında mükemmellikten bahsediyor. şarkıları çok bilinen rock n roll tarzı, her grubun aşağı yukarı çalabilecegi bişey. daha çok büyümen lazım çocuk. bundan 10 yıl sonra bu halini beğenmeyeceksin bundan emin olabilirsin.

edit: asıl sorun, ukalaca olan tavırlardır. övülecek bi taraf varsa eğer, sen kendini değil de başka insanlar seni övsün. sanrım anlatmak istediğimi anlatabildim.
ergenliğin getirdiği geçici bir olaydır.
büyüyüp kartlaşıp çocukluğunda hayal ettiği yaşamla bugün yaşadığı hayat arasında adeta uçurumlar bulunan insanın hüzünlü serzenişine konu olmuş çocuk da olabilir.
(bkz: ergen isyanı)
(bkz: grup içide kendini kabul ettirme çabası)
17 yaşında, hayatın her bokunu görmese de, yeterince görmüş ve olgunlaşmış adam çocuktur. adam gibi adamdır.
adam olmanın belli bir yaşı mı olurmuş diye düşünerek hareket eden çocuk. *
fatih in torunudur.
ben 10 yaşımdan beri kendime ve hemcinslerime adam derim yeri gelince. al bi örnek:
mahallede maç yaparken..
- aha gol len gol!
+ değil ya ne golü adama bak!
- gol olum adam zıplasa eline değecekti!
"Ama babba kocyaman adyam oldyum" diyen çocuktur.
o çocuğun ne şartlarda büyüyüp kendini neden adam olarak gördüğünü bilemeyiz. belki o çocuk 10 yaşından beri badanacıdır.
dam olmanın yaşta değil yaşanmışlıklar, zorluklar, omzuna binen yükler ve edindiği tecrübelerden ibaret olduğunu anlayan insandır.
(bkz: adam olacak çocuk)
her şeyi yapabileceğini sanan kişidir.

aslında bir madamdan farkı yoktur. tek farkı önündeki ek'tir. düşünce yapısı bir madam ile aynı orantılı çalışır. sonuçta ergen aklı.
adamlık yaşta değil baştadır diye düşünen çocuktur.
not:17 yaşında değilim.