bugün

van a giden kızılay tırlarından 17 si yardımı dağıtamadan yağmalandı. polis önlem aldı ama yetersiz kaldı. öfkeli halk, çadır alabilmek için birbiriyle bile kavga etti.
kızılayın başına aceleyle birilerini dikersen olacağı budur. rezalet ki ne rezalet. insanları düşürdüğünüz hale bakın . yazıklar olsun .
türk usulü olmuştur.
Kürt usulü olmuştur.
ya ne olacağıdı? bu tırı deprem yokken normal zamanda götürün gene aynısı olur orda.
yaşam mücadelesi olmuştur.
arsız insanların ne kadar çok olduğunun göstergesidir.
japonya'yı düşündürmüş, utandırmıştır.
(bkz: kürt klasikleri)
1999 yılından beri toplanan deprem vergilerini iç eden iktidarların yetersiz çadır, yardım göndermeleri sonucu 'vatandaşın' can havli ile
yardımı yağmalamasıdır.
ırkçı beyinlere de salyalarını akıtmak için bahane olmuştur.
Japonya depreminden sonra söylemlerimden dolayı beni eleştirenlerin haklı olduğumu anladıklarını düşünüyorum
Biz her bir boku biliriz hiç bir önlem de almayız.
Ülkenin batısında da, doğusunda da aynı sahneler oynanır yıllarca.
Değişir mi? Şöyle cevap vereyim.
Nah!
cnn türk az önce bu yağmalardan birini canlı yayında ekrana getirdi.
yağma yapan orospu evlatları ihtiyaçları olduğundan değil, daha sonra satmak için yağmalıyorlar. yoksa altın 50.000 tl lik minibüsle tır yağmalayama gitmez adam. zihniyetlerini sikeyim. polis yokmuş, asker yokmuş... lan olum onlar varken de aynını yapıyosun, sonra copu yiyince, dövlet dempremzedeye cop furdi diye ağzını götünü yayıyosun yavşak orospu çocuğu. allah belanızı versin, tez zamanda düşün bu ülkenin yakasından inşallah.
en az 6-7 çocuğa sahip oldukları için kimisi zor durumda kalmış yağmalamıştır. ancak fırsatçı olanları da mevcut, provokatörler de iş başında. haliyle durum ihtiyaç sahipleri ve devlet adına içler acısı bir halde.
Bu ayıp, acil ihtiyaç vardı çadır yoktu donduk, sözüyle aklanamaz ki.
Biz de gördük deprem. biz de ihtiyaç duyduk. ama komşumuzun akrabamızın çadırını onlardan önce almaya çalışmadık...
Bencil insanlar!
depremle, tırla, kızılayla ilgisi olmayan durum. yağma o insanların huyu huyu.
ortalama kürdün yaşam felsefesi yağma üzerine kurulu olduğu için şaşırtmayan durumdur. hala ortaçağ zihniyetinde yaşayanlardan ne bekliyorsun? yardımları yağmalayıp bunu önlemedi diye polisi, askeri ve nihayetinde devleti suçlamak ta ancak bdp'li pıtırcıkların ıkınmalarından doğar. kürdçü ahlaksızlığı o bölgenin içine işlemiş maalesef.
aç ve sabırsız milletimizin davranışı.
klasik bir kürt davranışı.

17 ağustos'da tırlar yağmalanmış mıydı?
sonra da "yardımlar köylere ulaşmıyor" diye bağırılar, "devlet bize yardım etmiyor" diye bağırırlar.
umarım malzemeler teröristlerin eline geçmemiştir.
hayatta hep şuna inanmışımdır; iyilik yap ama hak eden yap. eğer hak edenle edemeyeni ayıramazsan bu kez hak edene haksızlık yapmış olursun çünkü. bir kere hata olur, iki kere de olur ama üç kere olmaz. evde hazır koliler. 2 çift ayakkabı, bir çift bot, 2 hırka, 2 bere, 4 kazak. bugün yollayacaktım ama şu an bir kez daha düşünmem gerektiğini anladım. belki de buralarda onlara ihtiyacı olan insanlar vardır ve sırf insan gibi bekliyorlar, sırf sorun çıkarmıyorlar diye bu ihtiyaçlardan mahrum kalıyorlardır. hümanistimdir fazlasıyla ama bir yere kadar o da.
ne yazık ki bu gibi durumlarda bu ülkenin tüm vatandaşlarının yapacağı eylem. sabır yok, herkes aradan girip işini bitirme derdinde. ne yazık ki insan malzememiz bu. bir de böyle büyük bir deprem olunca herşey çığrından çıkıyor. basında nedense depremin ilk saatlerinde sükuna davet eden tarzda bir haber yapmadı.
japon vatandaşlarını hatırlatan hadise. ama tersten a.q.!
bakan atalay'ın da itiraf ettiği üzere, "bu kadarını beklemiyorduk ! " . kızılay'ın depoları çadır dolu olduğu halde, bunların bölgeye ulaştırılmaması ve koordineli bir şekilde dağıtılamaması, acemilik ve beceriksizlikten başka bir şey değildir. nedeni de, deneyimli ve liyakatlı personelin tasfiye edilmesi ve iş bilmez personelin kızılay'ın içine yerleştirilmesidir. dolayısıyla, iktidarın açgözlü şekilde devleti ele geçirme iştahı bu skandalın nedenidir. bölgede havanın soğuk olması ve kar beklenmesi nedeniyle zaten disiplinli olmayan ve öte yandan politize haldeki bölge insanından yağma da beklenir, taşlama da. iktidar, kriz yönetecek yetenekte olmadığını ve gerekli reflekslerden yoksun olduğunu, hemen her olayda olduğu gibi, bu olayda da bir kez daha kanıtlamıştır. tanrının, bu iktidar zamanında bizi bir savaşla veya daha büyük doğal afetlerle sınamamasını dilemekten başka yapacak bir şey yok şu anda.
pkklıların vanda ki sözde kürt "kardeşlerine" ne kadar üzüldüklerinin kanıtıdır. yardımın gitmesine bile izin vermiyorlar, kendilerine alıyorlar. o derece bir şerefsizlik.