bugün

rezalet kelimesinin kendini bulmasıdır. * *. * *

şaşrıdım mı ? kesinlikle hayır

yadırgadım mı ? yooo

çok gördüm mü ? tıhıhhhhhh.
türk'ü kürt'ü mü var, usülsüz olmuştur.

yeter amına koyim şu ırkçılık dolu söylemlerinizden..

buna prim verenlerin de allah belasını versin be, sonra kardeşlik dostluk,
barış, kürt kardeşlrimiz türk kardeşlerimizli entryler giriyorsunuz.
ayıptır, terbiyesizlik yapmayın bok beyinli ergenler.
az büyüyün bakın dünyada neler oluyor ülkede kim parseyi topluyor.
siz eşek gibi kavga edin hala, parçayı görün ama bütüne bakmayın, aman aman yoksa biraz daha araştırmanız gerekecek, biraz daha fazla okumanız gerekecek demi?

iğrenç herifler.. ulan alayınıza sokiym.
(bkz: açım aç mode aç).
Ülkemizin ortalama medeniyet seviyesinin ne durumda olduğunun en iyi göstergesidir.
utanç verici, bunun adı insanlık olmayan bir davranış biçimidir. abi bide buna hala hak verenler var ya deliricem. '' napcak abi adam yağmalıcak tabi... ''. anasının ..mı artık yaaa. ulan bu kadar mı olur allasen. şimdi orda tırları yağmalıyorlar, sonra belli bölgelerdeki insanlar yardımlardan yararlanamadıkları için '' devlet bize yardım etmedi '' demeyecek mi? halbükü kendi kendilerine ediyorlar lakin fatura yine batıya maal oluyor.

abartmayı çok seven bir milletiz. anladık hümanistsiniz ama bunu da haklı kılmayın, saçmalıyorsunuz. *
bir kez daha organizasyondan sınıfta kaldığımızın göstergesidir sadece.
yağmalanan erzakların bir de pkk kamplarında bulunacağı gerçeği var. pek tabii.
yağma, şiddet, terör bu insanların genlerinde var. soyu bozuk bunların, yapacak bir şey yok.
ordaki insanlar cahil olabilir evet ama içinde bulundukları durumu, psikolojiyi anlamak gerekiyor...

dünyanın her ülkesinde aşağı yukarı böyle bir durumda aynı görüntüler meydana gelirdi...

yapılması greken çok basittir oysa...düzce depreminde yedeksubay olarak 3 ay çalışmış biri olarak söylüyorum; gelen her yardım kamyonu, toplanma bölgesi olarak belirlenmiş bir bölgeye konuşlandırılır ve ordan ya askeri tim eşliğinde yardım yapılacak bölgeye gönderilir, ya da ellerinde ihtiyaç sahipleri listesiyle gelecek muhtarlara, üs bölgesinden bizzat teslim edilir.

edit: bir çadıra ihtiyaçları varken, 10 tane alan iyi aile evlatlarını kastetmiyorum tabii.
bugün orada yağma yapanların akrabaları, 17 ağustos marmara depremine kamyonlara doluşup sürü halinde yağmaya gelmişti. allah belalarını versin.
bu kadar iğrenç insanların yaşadığını anladığımız olaylardan sadece biri. yardım egliyor onu bile yağmalıyorsun lan.
allah daha nasıl bela versin sana anlamadım ki ?
diğer vatandaşları düşünürerek bir ekmek daha fazla alman diyen japon halkı, yalnızca kendini düşünerek 1 yardım çadırına ihtiyacı olduğu halde 10 çadır alanlar.

şaşırılmayan olaydır kesimin bencilliğine kızamıyorum lakin o 17 tırı yardım amaçlı gönderen zihniyet dün stvde 60milyon tlden fazla miktarda para topladı. umarız tecrübeleri yardım toplamaktan ziyade yardımı doğru kişiye, doğru ele vermeyi öğretmiştir. 5 tır daha az gönder hadi o 5 tırlık yardım bütcesiyle adam gibi bir yardım organize et ve 12 tırın yardımını zebil ettirme derler adama...
(bkz: erzurumda bedava dağıtılan kuranların yağmalanması)
pkklıların vanda ki sözde kürt "kardeşlerine" ne kadar üzüldüklerinin kanıtıdır. yardımın gitmesine bile izin vermiyorlar, kendilerine alıyorlar. o derece bir şerefsizlik.
bakan atalay'ın da itiraf ettiği üzere, "bu kadarını beklemiyorduk ! " . kızılay'ın depoları çadır dolu olduğu halde, bunların bölgeye ulaştırılmaması ve koordineli bir şekilde dağıtılamaması, acemilik ve beceriksizlikten başka bir şey değildir. nedeni de, deneyimli ve liyakatlı personelin tasfiye edilmesi ve iş bilmez personelin kızılay'ın içine yerleştirilmesidir. dolayısıyla, iktidarın açgözlü şekilde devleti ele geçirme iştahı bu skandalın nedenidir. bölgede havanın soğuk olması ve kar beklenmesi nedeniyle zaten disiplinli olmayan ve öte yandan politize haldeki bölge insanından yağma da beklenir, taşlama da. iktidar, kriz yönetecek yetenekte olmadığını ve gerekli reflekslerden yoksun olduğunu, hemen her olayda olduğu gibi, bu olayda da bir kez daha kanıtlamıştır. tanrının, bu iktidar zamanında bizi bir savaşla veya daha büyük doğal afetlerle sınamamasını dilemekten başka yapacak bir şey yok şu anda.
japon vatandaşlarını hatırlatan hadise. ama tersten a.q.!
ne yazık ki bu gibi durumlarda bu ülkenin tüm vatandaşlarının yapacağı eylem. sabır yok, herkes aradan girip işini bitirme derdinde. ne yazık ki insan malzememiz bu. bir de böyle büyük bir deprem olunca herşey çığrından çıkıyor. basında nedense depremin ilk saatlerinde sükuna davet eden tarzda bir haber yapmadı.
hayatta hep şuna inanmışımdır; iyilik yap ama hak eden yap. eğer hak edenle edemeyeni ayıramazsan bu kez hak edene haksızlık yapmış olursun çünkü. bir kere hata olur, iki kere de olur ama üç kere olmaz. evde hazır koliler. 2 çift ayakkabı, bir çift bot, 2 hırka, 2 bere, 4 kazak. bugün yollayacaktım ama şu an bir kez daha düşünmem gerektiğini anladım. belki de buralarda onlara ihtiyacı olan insanlar vardır ve sırf insan gibi bekliyorlar, sırf sorun çıkarmıyorlar diye bu ihtiyaçlardan mahrum kalıyorlardır. hümanistimdir fazlasıyla ama bir yere kadar o da.
sonra da "yardımlar köylere ulaşmıyor" diye bağırılar, "devlet bize yardım etmiyor" diye bağırırlar.
umarım malzemeler teröristlerin eline geçmemiştir.
klasik bir kürt davranışı.

17 ağustos'da tırlar yağmalanmış mıydı?
aç ve sabırsız milletimizin davranışı.
ortalama kürdün yaşam felsefesi yağma üzerine kurulu olduğu için şaşırtmayan durumdur. hala ortaçağ zihniyetinde yaşayanlardan ne bekliyorsun? yardımları yağmalayıp bunu önlemedi diye polisi, askeri ve nihayetinde devleti suçlamak ta ancak bdp'li pıtırcıkların ıkınmalarından doğar. kürdçü ahlaksızlığı o bölgenin içine işlemiş maalesef.
depremle, tırla, kızılayla ilgisi olmayan durum. yağma o insanların huyu huyu.
Bu ayıp, acil ihtiyaç vardı çadır yoktu donduk, sözüyle aklanamaz ki.
Biz de gördük deprem. biz de ihtiyaç duyduk. ama komşumuzun akrabamızın çadırını onlardan önce almaya çalışmadık...
Bencil insanlar!
en az 6-7 çocuğa sahip oldukları için kimisi zor durumda kalmış yağmalamıştır. ancak fırsatçı olanları da mevcut, provokatörler de iş başında. haliyle durum ihtiyaç sahipleri ve devlet adına içler acısı bir halde.