bugün

fenerbahçe'nin çıkmayı garantilediği grupta yapacağı son maç, formalite maçı. özer'i oynat daum.
bu soğuk aralık akşamında saat 22:05'te başlayacak iddiasız bir maç için fenerbahçe yönetiminin bilet fiyatlarını niye bu kadar yüksek tuttuğunu akılların almadığı maçtır.
hakkında bu kadar az entry girildiğini görünce iptal olduğunu sandığım maç.

bu boktan maçta şöyle bir özer'i, abdülkadir'i, bekir'i ve bilimum şans tanınmayan oyuncuları görmek isteriz ey daum.
hakkındaki giri sayısıyla fenerbahçe'nin halini gözler önüne seren maç.

algısı kıt yazara laf anlatma düdütü: bir kere fenerbahçe'nin halini anlatıyım da arkasından ilgisizliğe bağlarız.

bir burjuva takımı olma yolunda hızla ilerleyen fenerbahçe her sene boktanlaşan kadrosuyla taraftarını ihya etmektedir.

daha bi kaç sezon önce anelka, hooijdonk, rüştü , ortga, marco, appiah, kezman gibi oyuncuların oynadığı takım emre, güiza, cristian, selçuk gibi topçuların oynadığı ve kalesi boş olan bi takıma dönüşmüştür.

akabinde; daha evvel tarihin en ıstıraplı sezon sonunu yaşatan, döneminde takımın başında sahaya çıktığı 100 maçtan en fazla 4 tanesinde takımın iyi futbol oynamasına vesile olmuş bir adamı takımın başına tekrar getiren bir takımdır fenerbahçe.

başkanın etrafındaki omurgasız yöneticilerin her konuda başkanın dediklerini teyit etmeleri yüzünden, sadece futbol değil çoğu branşta kötüdür fenerbahçe.

artık bir çok insan, ne tanjeviç'in oldugu basketbol takımını ne de bütün sporculukla alakası olmayan adamların doldurulduğu futbol takımını takip etmemektedir.

an itibariyle fenerbahçe futbol takımı; kadrosu boktan, ortalama maç bileti fiyatı 50 lira olan, taraftarını soğutmak için elinden geleni yapan, en az yarısı sürü psikolojisinde tribünleri dolduran koyun modundaki tepkisiz taraftara sahip takımdır.

maç başlığı altındaki yazı sayısı ile bağlantısı da, fenerbahçe'yi takip eden bünyelerin sözlükte bile azaldığını anlayıp bunu genele yükseltgemekle alakalıdır.
fenerbahçe için pek de önemli olmayan bir maç fazla ilgi bulmaması bundandır ama nasılsa bir takım taraftar bunu da çamur atmak için kullanmışlardır fazla söze gerek yok!!
iddaa'cılar tarafından alt bitmesi beklenen maç.
grubunun lideri olan fenerbahçemizin formalite maçı. önemi galatasaray'ın dünkü maçından ne eksik ne fazla.
bir formalite maçı olmasından, saat 10'da başlayacak olmasından dolayı tribünlerde gereken taraftar sayısına ulaşılacağına inanmamakla beraber maçın D-Smart'tan verileceğini de göz önünde bulundurursak TV'den bile gereken takibi alamayacak bir maç olacaktır. Bir koyu Fenerbahçeli olarak bu maçın en önemli özelliği sadece "Roberto Carlos"un son olarak veda maçına çıkacak olması ve avrupa'da ülke puanına katkı sağlaması dışında bir şey göremiyorum.
bitse de gitsek maçıdır. sözlük ahalisinin bu sikko maç için bile birbirine laf sokmaya çalışması üzmüştür. fener yense ne olur yenilse ne olur? bari şeb-i aruz gününde az rahat duralım. *
roberto carlosun fenerbahçe formasıyla son maçına çıkacağı maç. formalite olsada ülke puanı için değerli bir maç.
fenerbahçe'nin sahaya;

v.babacan
bekir
lugano
bilica
a.santos
deniz
selçuk
özer
uğur boral
semih
güiza

11'i ile çıkacağı maçtır.
türkiyeye gelmiş geçmiş en iyi oyuncunun fenerbahçemizdeki son maçıdır. güle güle carlos. bu taraftar seni unutmayacak.
carlos oynamazsa özeti bile izlenmeyecek maç.
özeti star tv den izlenecek maçtır.
emre tilev'in radyo d'de şükrü saracoğlu stadı'na üst üste iki kez "istanbul ali sami yen stadı" diyerek maça başladığı ve maça ne derece konsantre olduğunu sergilediği maçtır.
uğur boral'ın harika bir gol atarak durumu 1-0 a getirdiği maç.
daum'un uğura, bekire, özere artık daha çok görev vermesini sağlayacak maçtır. özer iyi, uğur gol attı. daha ne olsun hoca?
fenerbahce'nin 1-0 üstünlüğüyle sonuçlanmış ve fenerbahcenin 15 puanla gruptan lider olarak çıktıgı maç olmustur.. o değil de bu ne ilgisizlik böyle, hayret!..
-bekir irtegün ün hepimizi şaşırtıp gökhan gönül e salıverme kendini ulan dediği,

-özer hurmacı nın be her yerde oynayabilirim, formamı kirletir şutumu çeker arapasımı veririm, yeter ki oynat beni diye bağırdığı,

-uğur boral ın roberto carlos yoksa bu takımda sıfıra inip orta yapabilen ve içeriye çapraz katedebilen tek kanat oyuncusu benim diye haykırdığı,

-andre dos santos un benim yerim sol bek, sen benim önüme uğur boral gibi koşan bir takımdaş koy bak naısl oynuyorum, dersimi aldım, fabio bilica yla iyi anlaşıyorum, bek oynadığım takdirde adam geçirmem her maç 5 6 defada ters kademede tandemin arkasını süpürürüm mesajını verdiği,

-volkan babacan ın ben hala buralardayım, yedek kalmayı sorun etmiyorum fenerbahçe takımının 2 numaralı kalecisi olmakta bir onur benim keyfim yerimde birde beni kafanıza takmayın şekl,nde olgun davrandığı,

-roberto carlos un ise omuzlarda alkışlarla brezilyaya gönderildiği,

-ve fenerbahçenin 15 puan toplayarak, 4 maçını 1-0 kazanıp 5 maçında sadece 1 gol atarak uefa avrupa ligi h grubundan lider çıktığı karşılaşma oldu.

şimdi biraz şansa ihtiyacımız var. o ki trabzon deplasmanında gerek hakem hatasıyla gerek direkten dönen topla öyle yad böyle yarım-sıfır olsun bizim olsun cinsinden bir durum ile kazanıp aradaki beklenen transfer ile şaha kalkma vakti yakındır, kıvılcım görülmüş, tünelin ucundaki ışık gittikçe büyümektedir.

yukarıda zikredilen isimler ilk 11 i ciddi zorluyor, emre iyileşiyor, guiza golünü atıp rahatladı, santos düzeliyor, lugano bilica birbirine alışıyor, 2 kalecimizde güven veriyor, aykut kocaman masaya yumruğunu vurmaya başladı.

güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler
bir avrupa destanı daha, febe avrupada tarih yazdı, zorlu sheriff maçından galibiyetle ayrıldı ve türkiye yi sokağa döktü. bu gurur bize yeter!*
maçtan sonra en büyük asker bizim asker nidaları atarak askere gönderdiğimiz aslanlarımızı havaya atıp tutma adetimizin bir benzerinin sezon başından beri gidicem diye kendini yırtıp fenerbahçeye zarar veren roberto carlos için uygulanmış olduğu formalite maçıdır.