bugün

(bkz: kafan güzelmiş bir tur versene)
bir ayağı ergenlikte, diğeri adamlıkta kalmış olan, araftaki vatandaş beyanı.

sakin!
Ergen beyanı. Benim yeğen var üç yaşında, o da "ben çocuk değilim, büyüdüm" diyor.

Kafaya bak; sigara, alkol kullanıp pederin arabayı kaçırınca olgun adam olunuyor heralde. Sen de haklısın tabi...
(bkz: aynen sizin köy daha büyük)
(bkz: benim babam senin babanı döver)
Olabilir. Erken yaşta olgunlaşmış olabilirsin ve bunu burdaki "herşeyi çok iyi bilen" doğrusu Öyle olduğunu sanan yazarlar anlamaz. Takma sen.
aynı şikayetle bir yere başvuru yapma sonuç alamazsın. Bknz. Kimse yoğurdum ekşi demez...
velin olmadan fikir beyanında bulunman bile yanlış. git izin al bakayım annenden . "annnnnnneeee yazabilömöyöööömm" falan de. nabıyorsun sözlükte sıkıntılı çocuk.
hı hı. kimse beni de anlamıyor.
olum ben 16 yaşında arsız arsız ergenim der, iyice arsız olurdum.

şimdikiler de bir bok kabul etmiyor.
ergen soylemidir. veya ergenlige gic girecektir. ama ne olursa olsun bunu soyleyen insan ergendir.
klasik ergen atarlanmalarından biridir.

yav he he diyin geçin.
Böyle söyleyerek ergen olduğunu belli etmiştir.
Suçlu olmasa savunmaya geçmezdi hemen.
Daha kamisa su yürümemistir.her an patlayabilir.
bir ergen beyanı.
Ergen lafidir.

Sigara ickiyle adam oldugunu sanan kisi en fazla ne kadar adam olabilir lan.
her insan ergenlik döneminden geçmiştir elbette. fakat ne hikmetse ergenleri kötü alışkanlıklara iten toplum. ergenler aslında hepimizden şanslı. hangimiz o güzel lise yıllarına dönmek istemezdik ki ?
insanın kendini kabullenmeme halidir. hayır ergenlik kötü bir şey değil genç adam/kadın. bulunduğunuz yaşın kıymetini bilin ve utanmayın.
14 yaşından 18-19 yaşına kadar ergensindir. başka yolu yok. ben hiç 3 yaşında olmadim demek kadar saçmadir.
Erinlik dönemindesindir. Erinlik dönemini geçmeden ergen olamazsın zaten.
40 yıllık orospuyum ama bakireyim gibi birşeydir.
inkar etmesi ona daha çok ergenlik katacaktır.
ergenliğin yaşla ilgili olmadığını kanıtlayacak 25 30 yaşında insanlar dolu etrafta yaşla alakası yoktur bu işin ergene ergen denir.
ya genç bi de şöyle sorsana kendine, niye olmayasın? hayatının en enerjik, en üretken zamanında ergen olmak yerine yapacak daha önemli bir işin mi var? seni bundan alıkoyan ne? niye diğer insanlar senin için bir ölçüt olsun? onlar saçmalarken sen git müzikle uğraş mesela. sen bir şey üret, sana ergen diyen bizler utanıcaz, söz bak.
Bir 14 yasindayim her seyin farkindayim degildir. *