bugün

entry'ler (148)

otobüste bulunan engelli yeri kaldırılmalıdır

demokrasilerde bazen adalet düzgün gerçekleşmez eşitlik ilkesine yakınlaşmak imkansız hale gelebilir. bu tür durumlarda pozitif ayrımcılık dediğimiz şeyler gerçekleşebilir ve gerçekleşmelidir. ki ben otobüslerdeki koltuğun pozitif ayrımcılık olduğunu bile düşünmüyorum. o ulaşım hakkına gösterilen bir saygıdır. eğer "egemenliği paylaşan bir vatandaş" temel haklarından yoksun bırakılıyorsa devlet kalksın gitsin. pozitif ayrımcılık gereklidir.
(bkz: pozitif ayrımcılık)

elhamdülillah müslümanım ama domuz eti yiyorum

besin değeri olarak yüksek maliyet olarak dana etine göre ucuzdur. ayrıca lezizdir. yemeyen bilemez.

karizmatik cevaplar

her hatırladığımda gülümserim. pulp fiction'un kanaatimce efsane sahnesidir.
f=fabian
b=butch

f : whose motorcycle is this ?
b : it is a chopper , baby.
f: whose chopper is this ?
b: it is zed's.
f : who is zed?
b : zed is dead baby, zed is dead.

yazarların yaptıkları yatırımlar

3 aydır traş olmayarak sakala yaptığım yatırımdır.
(bkz: ölü yatırım)

adolf hitler yazar olsa açacağı başlıklar

(bkz: sabun kendini kurutur cildi nasıl kurutmasın)

bir erkeğin erkeğe sakso çektirmesi

cinsel yönelim olarak saygı duyulması gereken durumdur.

13 yıllık sevgiliden ayrılmak

.
(bkz: 13 dakika önce tanıştığın kızın iplememesi)

telefondaki 32 cevapsız arama yazısı

arayan annedir. sevgili 10 aramadan sonra "artık bitti" mesajını atar ve bidaha arayıp sormaz. ama anne öyle midir? anne saftır. sen ne bok yesende senden umudunu kaybetmez. annedir o anne.

16 cm penisin aslında küçük olması

"penisi sen mi kullancaksın ne irdeliyon" dedirtten durumdur. alan razı veren razıysa nema problema.

(bkz: nema problema)

sevgilisini gezdiremeyen erkek

yatak harici sevgilisinden utanan erkekdir.

seks deyince akla gelenler

"sapyoseksüel" yönelimin nasıl bir seks türü olduğunun düşünülmesi.

(bkz: sapyoseksüellik cinsel değil zihinsel bir sekstir)

kulak içi temizlerken gelen öksürük

pamuklu kulak temizleme şeysiyle kulağın içini temizlerken gelen tatlı öksürük. nedeni bilinmemekle birlikte bağımlılık yapmaktadır.

25 yaşında olup hiç öpüşmemiş kız

aşırı güven sorunu olan ve erkeklere önyargıyla yaklaşan kızdır. ama bir o kadarda normal bir durumdur. abartmaya gerek yoktur. azcıkta gideri varsa her erkek için idealdir.

sevgilisi olmayan yazarlar topluluğu

yılın büyük bir kısmında sık sık dahil olduğum grup.

mesaj atmadıkça mesaj atmayan arkadaş

daha kötüsü mesaja cevap verilmemesi. en azından işim var denilmesi ya da sonra görüşürüz(siktir git) denmelidir.

anıtkabir gibi bir mezarın dinimizce caiz olmaması

anıtkabir dini bir mekan değildir. herhangi bir çıkarda beklenilmez kendisinden. ağacına çaput bağlanmaz. suyu helal diyip içilmez. bir milletin önderine olan saygısıdır sevgisidir. şu an bu kafada olup ileride r t e öldüğünde onunda güzel bir mezar içinde yatmasını istemicek misiniz? varsın yapılsın eğer yüzde50 gerçekten bu kadar istiyor. buna karışmayız. ama şu mantıktan bir çıkın.

hiçbir erkeğe güvenmeyen kız

"herkesi kendisi gibi sanma durumu"

motor kullananların çok duygusal insanlar olması

motor kullanmak ayrı bir tutkudur. şunu hepimiz biliyoruz ki türkiye trafiğinde ölüme en yakın olan ulaşım aracıdır. motor araba gibi değildir bir duruşu bir ruhu vardır. ayağımı kessin diye alınmaz. onunla yaşamak için alınır. bu açıdan bakarsak motorcuların duygusal olması gayet doğaldır. onların tek sevgilisi vardır, motorları.

akpliler bir kabile olsaydı verilecek isimler

akgezenler.

(bkz: game of thrones)

kız bulamayacak tipte olan erkeğin kız beğenmemesi

Beni beğeneni ben ben beğenmem
Benim beğendiğimi ise beni beğenmez.

(bkz: ismail yk şappur şuppur)