bugün

sorarım size ulu önder recep tayip erdoğan suçlanabilir mi? onu yargılamak hepimize üç dört beden büyük gelmez mi? evet biliyorum bir ülkeyi denetleyen yöneten yasaları çıkartan meclis çoğunluğuna sahip partiyi denetleyen ayrıca tüm bakanlıkları da denetleyen ulu önderimizdir. çalışma yönetmelikleri iç tüzükler onun sorumluluğundadır ak partiliyim ama salak değilim sonuçta bir adam karısını öldürürse hiper amiri bunun için suçlayamayız yine bir madende yüzlerce insan ölürse de onu suçlayamız sonra tövbe haşa dinden felan çıkarız.

neyse, bunlar hep cehape zihniyeti statüko hayranları, askeri vesayetçiler, bunlar böyle işte 60 woltluk yol arkadaşlarım iyilikten anlamaz biz israile kafa atalım dünya önümüzde diz çöksün yeni osmanlı felan diyelim. adamlar 157 kişi öldü diye 10 nükleer bomba gücündeki başbakanımızı eleştirsinler olmaz böyle şey! şüphesiz ki o bilendir o yücedir ona hiçbir şey söyleyemeyiz. 157 insan ölmüş lan adamlar zaten şehit cennete gidiyorlar. daha ne istiyorsunuz vatan hainleri, ülke gelişti diye ana yurdu 4 baştan asvalt ağlarla ördük diye mi bütün bunlar yaşasın elektirik enerjisi yaşasın bakır telli iletken yaşasın akp inadına akp ulan!

edit :ciddiye alanlar için.
ironi:Söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme.

edit 2: ölenlere saygısızlık ettiğimi düşünenler var. bence bu doğru değil. yazdığım gibi düşünen insanlar gerçekten var. bir keresinde hiç unutmam. şehit geldi diye sevinen bir adamın twitini okumuştum ''şehit kötü bir şey mi? ne güzel gençler cennete gidiyor diyordu'' adam ve konuştuğum insanlardan o kadar aptalca ve canice şeyler duydum ki .. neyse. bu adamlara nasıl cevap verebilirim ki? izahı olmayan şeylerin mizahı oluyor işte. burada bir tavırı eleştirdim düşünmeme yok sayma veya zeytin yağı moduna geçme tavrını. ölen insanlar için üzülüyorum ve bu insanların ölmesine neden olan bir tavır bir yozlaşmışlık var ben bunu eleştirdim ama aynı bağnazlığa üye olanlar sindirememiş bu eleştiriyi veya beni bazı arkadaşlar yanlış anlamış. sadece şunu söylüyorum: ölen insanlara saygısızlık yapmam.
Tabi canııım. Haşa ne haddimize yüce Erdoğanı sorgulamak.
insancık biz yarattığımız için bizden küçük oldukları için onlara bu yakıştırmayı yapmak içimizi dağlar.Acımızı arttırır ama bizim ne haddimize yakın zamanda görüşülmeyen maden önergesini unutmakda ayrı bir komedidir.Gülelim mi ağlayalım mı? bilemedik yine tayyip baba bilir susalım biz her zaman ki gibi.
olum yazmayın şu amk trollerinin başlıklarına, almayın şunları ciddiye ya.
(bkz: ironi)
tayyibin götünün kılyım diyen kadın gördükten sonra şaşırmadığım beyandır.
'yoo tabii ki hayır. türkiyede bir şerefsiz var böyle heryeri eşe dosta satıp sonrasını kontrol etmeyen, her boku olduğu gibi meclisi de kendine bağlayıp maden ocaklarındaki iş güvenliği denetimini de oy(?) birliğiyle reddettiren hatta halkın polisini halka saldırtıp katlettiği insanlara terörist yaftasını utanmadan yapıştıran; yas tutan insanlara nekrofil, bakaraya makara diyen insanları himayesine alan ve kaos ortamı yaratılması, seçim zaferlerinin kazanılması için kendi ülkesine bomba atmayı tartışan arkadaşları bakan yapan bir insan(!) var onu suçluyoruz biz, sen kim sandın? haa ona başbakan diyodunuz siz dimi? pardon biz ona başka birşey diyoz onu burda söylemiyim...' dediğim saçma düşünce.
(bkz: ironiden anlamayan yazarlar uçurulsun kampanyası)

kesinlikle doğru önermedir. bence suçlu o insancıkların bizzat ta kendileridir. ben de suçluyum hatta o saatte sevgilimle cilveleşiyorduk ayıptır söylemesi.
burada insanlar öldü? farkında mısınız? can gitti can. 157 can, 157 ev. düşünün lan bir. siyaset mi yapıyosunuz duyar duymaz bunun üstünden? bir de ironisini yapıyormuş. sikerim senin ironini. ironi yapılacak zaman mı şu an? 157 insan ölünce aklına ironi yapmak mı geliyor? her bokta aklınıza birilerini suçlamakla başlıyorsunuz zaten. ayıp lan. 157 can gitmiş lan. allah hepinizin belasını versin.
beş milyon kişi ölse bile lider bellediklerini suçlamayacakların nefes aldığını bildiğiniz bir ülkede maalesef telaffuz edilebilen ibretlik söz.
katıldığım önermedir.

tek suçlanacak kişiler madencilerdir. ekmek parası için ne gerek vardı bu işe girmeye? hökümet size gül gibi bakmıyor muydu? gidip evinizde bir el yağda bir el balda oturmak varken niye madenci oldunuz?

işte bunlar hep maden lobisinin oyunları.

idrak edemeyenler varmış, ironi canım bu, i-ro-ni.
Yersiz bir ironi olmuştur.
Adam gozunun onunde anasini silkse bile toz kondurmaz bu serefsizler. Cok sukur allah basimizdan etmesin der tapmaya devam ederler. Simdi 157 kisi ya da gercek sayi neyse iste o kadar insan öldü diye mi suclayacaklar.
bazı orospu çocuklarının da kalkıp atatürk'ün istiklal mahkemelerine götürdüğü olaydır. E be anasını siktiğimin evladı istiklal mahkemesinde ölenleri bir tek halk kahramanı ilan etmediğiniz kaldı. Koskoca cumhuriyet yoldan geçenleri topladı mahkeme kurdu astı. Hayır sendeki beyni solucana taksak sürünemez seni buraya kim yazar yaptı amına koyim.

He o hataydı diye görüş savunup bu da hata diyorsan triple double orospu çocuğusun. Yani nereden ele alırsak alalım orospu çocuğusun birader, sen yorum yapma.

edit: istiklal dese yine iyi cumhuriyet mahkemesi nedir amk.
inönü döneminden bir örnekle olayın üstü çok rahat kapatılabilir. zaten yalakası olan mallar bunu hemen kabullenip savunmaya geçebiliyor.
içi boş naylon solcu zırvası.
madenin inşaatını başbakan yaptı diye onu suçlamalıyız ne de olsa sıvasından güvenliğine kadar o yaptı değil mi?

ben mesele nedir söyleyeyim;
"mesele gezi parkı değil, ismail korkmaz değil, berkin elvan değil sen daha anlamadın mı? gel."
fetullah gülen & chp anonim ortaklığı`

mesele acaba şu yukardaki örneklerde olduğu gibi buradanda siyasi rant elde edebilir miyim peşinde koşan elemanlar.

chp iktidarda olsaydı olmayacaktı değil mi? sonucunda kemal kılıçdaroğlu gibi süper bir insan son saniyede uçarak gelir, çöken yapıyı sırtlar ve tüm işçileri kurtarırdı.