bugün

(bkz: pompa) yoğundum.
Çalışıyordum.
evdeydim. twitter'dan olayları takip ediyordum. kısa bir süre sonra o olaylar başımın üzerinde yaşanmaya başladı. ama ben yine de twitter'dan takip ettim.
yazarların 15 temmuz'da yaptıklarının sorulmasıdır. kosova'da peja isimli bir bira içip, darbe olaylarını takip ediyordum twitter'dan.
Niğde'deydim. Burada bir şey olmaz deyip yattım o gece, olmadı da şükür.
oyları zaten erimeye başlamış, güven sıfırlamış bir partiye darbe yapılmasındaki mantık hatasını çözmeye çalışıyordum.
izmirdeydim. dışarıda kahve içiyordum.

o kadar büyümedi olay orada.

Herkes normal yaşantısına devam etti.
Meyhanede kafayı çekmiş, sokakta nara atarak geziyordum.
oyun oynuyordum.

bi baktım ki ülke gg olmuş.
Evden dondurma almaya çıktım. Tramvayların durduğunu görünce yolun ortasında, eve gittim oturdum.
maalesef atatürk havalimanındaydım.
özellikle dış hatlarda cam bir fanusa kapatılmış yabancı turistlerin olan biteni yukardan izleyip anlam vermeye çalışması o an için komik gelmişti. cesaretini biraz toplayabilenler kameraya alıyordu. bazılarından ise yerde yatıp baygınlık geçirenler vardı. kimsenin kendilerine o kargaşada zarar vermek isteyeceğini düşünmüyorum ama yine de çok korkmuş gözüküyorlardı. sonradan haberleri tarayıp herhangi bir problem olmadığını, hepsinin rötarlı da olsa memleketlerine sağ salim döndüklerini öğrendikten sonra sevinmiştim.

ama tabi o gün asıl olay apronda, binlerce kişinin uçakların arasında asker araçalrını kovalamasıydı. ne zor geceydi be..
nerede olacak evde tiyatro izliyordu millet.
giresun'da halamlardaydım. o gün denize gitmiştik, akşam eve döndüğümde sözlükte taklılayım dedim ve sözlüğün sapıttığını gördüm. sözlükteki başlıklardan bir olaylar olduğunu anladım ve içeriye televizyona baktığımda darbe olduğunu öğrendim. işin ilginci darbe olmadan 5 gün önce ankara'daydım. ankara'ya da tam zamanında gitmişim.
Dünya savaşı z mi ne vardı.. onu izliyordum ben.
(bkz: pompiş) (bkz: eskort)
evde osura osura yatıyodum.
olaylar olmadan bi saat önce türkiye'den kore'ye uçmak üzere ayrılmıştım.
esenler atışalanı'nda 8 kişinin öldüğü yerde üst geçitteydim. aşağıda tanklar insanları eziyor, asker yukarı doğru ateş ediyordu.

orada ölmeyince havalimanına geçtik. orada da ölmedik Allah'a hamdolsun.
sıhhıye de tankın üstündeydim.
Asker tokatliyordum köprü de.
Hiç unutmam, uyuyordum kardeşim uyandırdı
-abi kalk kalk
-....
-abi kalk kalk darbe oluyor.
-....
-abi kalk darbe oldu
-(kaltığım da trt1 açık duyuru okunuyordu) ha siktir ha siktir ha siktir....
Odamda 31 çekiyordum. Babam da sonra beni darbeye alkış tutuyorum sanıp dövmüştü.
Evdeydim evin üstünden 3 veya 5 defa f16 geçti mit evimize biraz yakın ses bombası benzeri bir kaç ses geldi evden çıkamadık.sabah herşey olmuş bitmişti.
evdeydim tv de ailecek olaylara bakıyorduk.
Kafede arkadaşlarla oturuyorduk..