bugün

sonuçlarını şimdiden kestirmek güçtür.
chp nin iktidar olacağı seçimdir.
Hedepenin bu sefer hangi kılıkta gireceğini merak etiğim seçimdir.
hdp'nin bir 5 ay daha insan taklidi yapacağı sürecin sonundaki seçimdir.

olum adamlar aylardır sevgi kelebekliği yapıyorlar, canları kan çekmiştir, kaos çekmiştir bunların, bir 5 ay daha nasıl dayanacak hevaller?
olması zor seçimdir.
hdp ve mhp nin oylarının düşeceği seçimdir ama milletvekili sayılarında çok fark olmayacak.
gerçekleşmesi muhtemel bir seçim.

benim ciddi manada merak ettiğim bir şey var. mhp bu seçimden ne çıkmasını bekliyor? akpden %20 oranında oy kitlesinin "helal olsun mhpye, hdp ile uzlaşmaya yanaşmadı." diyerek kendilerine kaymasını mı? tekrardan hiçbir partinin çoğunluk elde edememesini mi? sonsuza kadar erken seçim mi yapacağız?

eğer böyle bir senaryo gerçekleşirse olacak olan nettir. akpnin son dönemlerdeki politikalarından rahatsız olup mhpye oy veren muhafazakar kesim tekrardan akpye oy verecek ve akp tek başına iktidar olacak. devlet bahçeli ise kafatasçı tabanını mutlu etmenin gururuyla genel başkanlığa devam edecek.
bu gidişle akp-mhp koalisyonu olup bu seçime gerek kalmayacaktır.
mhp nin %16 alamayacagi secimdir. baraji gecerse sukretsinler. ayagina ladar basbakanlik akpyi tarihten silme firsati gelmis. adamlari yargilamanin onunu bile acabilirsin fakat ucuz kahramanlik yapiyorsun. ulan bahceli sen bu partiden siktirip gittigin gun ben ve bir cok insan oyumuzu mhp ye atacagiz.
küskün ak partili kardeşlerimizin yuvaya döneceği seçimdir.

beraber yürüdük biz bu yollarda.
haziran seçimlerine kıyasla akp nin oy oranı daha çok olacaktır. bekleyin ve görün.
akp ve chpnin oyunun yukselecegini tahmin ettigim

mhp ve hdp de ise dusus olacagini dusundugum secim..

ne olursa olsun memlekete hayirlisi olsun
rte'nin * istediğini alacağı seçimdir.
RTENIN GENE ACILIS ACILIS KOSUP OY ISTEYECEGI SECIMDIR. ADAM OLMASA %5 I ZOR ALIRLAR.
tüm emegi olanlarin secim sandıkları gtlerine girsin dedigim secimdir. sizin siyasetinizi skim
tekrar tekrar koalisyon sonucu çıkacak seçimlerdir. mhp seçmeninin oyuna gelip akpye dönmemesi gerek.
ülkücü uyuma oyuna sahip çık.
büyük ihtimalle ak parti tek başına hükümet kurma hakkını kazanacağı seçimdir. hayırlısı ne ise o olsun.
ülkeye hayırlı olması dilenen seçimdir. net.
gerçekleşecek olan seçimdir.

eğer yine bir sonuca varılmaz ise olan yine halka olacak, dolar euro kurları fırlayacak ve şehit haberleri gelmeye devam edecektir.
mhp'nin sebep olduğu seçimdir. ülkeye maddi zararları olacaktır.
ekonomik açıdan daha da kötü günlerin ülkeyi beklediğini gösteren hadise. çocuk oyununa döndü bu iş... akp ve mhp yüzünden.
asıl yine tek başına iktidar olamazsa yine akp ne olacak bu ülkenin hali acaba? terörü daha da mı arttıracak akp?
Mhp nin yukseleceği kanaatindeyim cunku teror olaylarini insanlardaki milliyetcilik duygusunun artmasına sebep olduğunu düşünüyorum.Ondan mhp tahminimce yükselir.Hdp ise düscegine inaniyorum çünkü iki-üç milletvekili rezil rusva konusdu.Bi tanesi sirtimizi pyd pyj ye yasliyoruz dedi öyle yani dostlar durum biraz karışık ha bide akp ye ele aliyim akp yükseltcek gibi çünkü yaptîğı teror operasyonlariyla, hava operasyonlariyla vs.yukselis kazanacağini dusunuyorum tek anlamadığım şey illa iki üç askerimiz şehit olcakda ondan sonrami boyle operasyonlar yapilmak zorunda?
Akp'nin seçim stratejisine göre sonuçlanacaktır. Mhp seçmenine yönelirse terörle mücadeledeki başarısızlığı ve yalçın akdoğan gibi heriflerin varlığını düşünürsek başarılı olamaz. Akp, hdp'ye kaptırdığı keko oyları toplamalı. Hadep seçmeni daha geçen seçimlerde partisinin adını bilmeyip başka partilere oy basıyordu. Çok zor bir ihtimal değil onları geri toplamak. Ayrıca hile hurdanın önüme geçilirse hdp'nin yüzde 1'lik oyu sırf burdan gider.

Cexap'ın emanet oycuları geri dönmez. Mhp'den de oy gelmez. Aynı oyunu alır.

Mhp hem akp hem chp seçmeninden oy kapabilir. Fakat kendi tabanından kayma olabilir.

Ben genel tablonun değişmeyeceğini düşünüyorum.
bir şey değişmeyecektir.
bıktırmıştır. ulan bi kere kullandık yetmedi mi? kullanmayınca da kendimi kötü hissediyorum.