bugün

(bkz: askeri liselerin kapatılması)

hadsizliktir, haddini bilmemektir.

fetö ile mücadele etme mesnedi ile türk silahlı kuvvetleri'nin genetiği ile oynanıyor.
askeri doktrinlerden, savaş sanatından bihaber olan siyasetçiler, 243 senelik deniz lisesini, 171 yıllık kuleli askeri lisesini,
172 yıllık ışıklar askeri lisesini ve 88 yıllık maltepe askeri lisesini kapatıyor.

şu işe bakın hele.

olacak iş mi?
akla izana sığar mı bu?
okul dediğin bir bina. o kapatılır başkası açılır. ota boka manevi değer yüklemeyin amk. bu yapıyla 10 yılda bir darbe oluyor. atatürkün dediği gibi ülkedeki yegane güç TBMM ise, herşeyi buraya bağlayacaksın.
demokrasinin ne kadar zararlı olduğunun bir diğer göstergesidir.
mesele soru çalınması yada bir dönem fetonun hakim olması değil.

harp okuluna girişte imamlara yer açmak.

önümüzdeki yıldan itibaren imam diploması ve akp ilçe başkanlarından referanslı olmayanlar harp okullarına girmek için boş yere uğraşmasın.
siyasi değil ekonomiktir yerleri değerliydi, bir şeyler yaparlar.
hüloğculara da birkaç arpa atarlar baksanıza başlığın altında bu kadar ağlamazlardı aksi bir durum olsaydı.
akpli yazar tepkisi. şimdi mi muhalif oldunuz?
Sıvamaktır. Gözü topraklarımızda olanlara toprakları tepside sunmaktır. Tüy dikmektir.
"isine gelince 90 senelik devlet yok bilmem cumhuriyet, isine gelince 243 senelik okul. neyse aferim cat pat da olsa ogrenmeye basliyorsunuz."

hepsini anladım da bunu anlayamadım amk.
cumhuriyetle ne alakası var konunun okul osmanlı zamanında açılmış atalarımızın açtığı okulun kapatılmasına yapılan bir eleştri var cumhuriyet veya osmanlıcık derdinde miyiz biz hırt.

edit: hala parti boku yiyenler var anlaşılan. eminim ki birisi sıçıp bazılarının önüne koysa kaşıklayarak yer bu hayasız soysuzlar.
ingiltere'de oxford'u fransa'da sorbon üniversitesini kapatmak ne ise bu okulları kapatmak da odur.
Bi harp okuluna gidelim dedik darbe oldu ,okul kapatıldı anasını satıyım.
okulların ve orada okuyan öğrencilerin ne suçu var.
tüm öğrencileri sivil fakültelere aktarıyorlar. harp okulları, askeri liseler ve astsubay okulları dahil.
21 yaşındaki adamın 1383 yıllık kitabı inkar etmesi.
o 14 yıllık partinin ne kadar taşaklı olduğunu gösterir.
var mı sorun?
gidip bunu meydanlarda söylesene demokrasi aşıklarının yanında. bak bakalım millet ne cevap vericek?
(bkz: rte nin sorosçuların istediklerini yapması)
Diploması olmayan cumhurbaşkanı var bu ülkede. imamhatipli subaylar mı olmasın ? Şaka maka askeri üniformaya takke falan getirir bunlar ak.
(bkz: 2200 yıllık türk ordusunun genetiği ile oynamak)
Zamanında darbecilerin TBMM yi kapatması kadar değildir. Mukaddes olan TBMM dir.

Şimdi bazı emekli askerler mahvolduk, yok olacagiz feveranlarındalar. O dereceye gelmişler ki subayların ta askeri anaokullardan itibaren yetiştirilmesini bekliyorlar neredeyse.

Ordunun temel gücü ateşli silahlardir, birbirimizi kandırmayalım. Önemli olan çağa uygun silahları tsk envanterine katmak.

Yeni nesil zehir gibi azizim, bak tank kullanmasını bile 1 saatte öğrendi bu millet.

Sonuç olarak, bu ülkenin kaderini sadece seçilmişler belirlemeli. Güçlü devlet ancak bu şekilde olunur. Kurmay subaylar milletinin ve devletinin emrinde, düşman cephelerine dönük olmalı.

Silahlarını milletine doğrultan bir ordunun güçlü olması imkansızdır.
hiçbir korku, halkını satan başkanın korkusuna benzemez.
https://scontent-lhr3-1.x...409c93974&oe=582C2AD0
isterse 1000 yıllık olsun bir önemi yok ama asıl önemli nokta meslek temelli öğretimden karma öğretime geçiliyor olması. Açıklama bekleyeceksiniz elbet izah edeyim;
Ben meslek liseli olarak işin temelinden geldiğimden ve öğretmen olduğumdan şu an mühendislere rahatlıkla kafa tutuyorum. Neden?
Çünkü işin sanayisinden geldim. işte askeri liseler de böyle. Neden oraya yerleşenleri daha iyi milliyetçi bir eğitimden geçirmek varken direk kilit? Bunun meslek liselerine aynısını yapan 80 darbesinden ne farkı var? Sonuç; ülkemizdeki mühendislere bakın.
Askeri okulların kapatılması ve askeri formasyon sisteminin baştan sona değiştirilip alelacele sil baştan ele alınması kuşkusuz ki basit bir şey değil.

Ancak olayın, "14 yıllık partinin 243 yıllık okulu kapatması" çerçevesinde değerlendirmek abesle iştigal etmekten başka bir şey değildir.

Sözlükteki, bu tarihten ve devlet teşkilatlanmasından bihaber insanların lüzumsuz lüzumsuz bakış açıları getirip ahkam kesmelerine ve "olaydaki esas meseleleri, esas endişelenilmesi gereken yerleri kaçırmanıza" hayranım doğrusu. Birkaç dakikalığına da olsa sizin bu kaygısız kafanızı yaşamak isterdim.

Iı. Mahmut'un 1826 yılında 140 bin kişi olduğu varsayılan tam 463 senelik yeniçeri ocağını topa tutturup ortadan kaldırdığını, hayatta kalıp kaçabilenlerin yakalandıkları yerde kellelerinin Nasıl alındığını bilmeyenler bugün tuhaf yaklaşımlar getirebiliyorlar. Yeniçeri ocağının padişahın eliyle devletin topuyla yerle yeksan edilmesinin temel sebeplerini ve bunun sonuçlarını bilmeyenler, bu işin dinamiklerini çözümleyemeyenler öyle laf olsun diye konuşuyorlar.

Yukarıda da sözünü ettiğim üzere, bu hamle son derece hassas ve tehlikeli bir hamledir. Ancak tehlikeli olan, hassasiyet arzeden şey bilmem kaç yıllık okulun kapatılması değildir. Zira devletin bekası herşeyden önemlidir. Devlet ayakta kalamazsa o okulların ayakta kalmasının da bir manası yoktur.

Burada dikkat edilmesi, üzerinde durulması gereken şey bu okulların kapatılmasının arından yaratılacak yeni askeri formasyon organizasyonudur. Konuşulması tartışılması kafa yorulması gereken şey yeni düzenin yaratılmasıdır.

Yoksa..
Gerisi laf-I güzaftır.

Türk milleti ve Türk devlet teşkilatı binlerce yıllık tarihinde ne sistemleri, ne kurumları kendi eliyle yerle bir edip yenilerini kurmuştur.

En yakın örneği olarak, Atatürk önderliğimde kurucı Meclis 700 yıllık Osmanlı devlet geleneğinde ve teamüllerinde, yönetim ve askeri teşkilatında ne radikal değişiklikler yapmıştır hiç okumaz mısınız bilmez misiniz? Bu değişiklikler bugünkü modern Türkiye'nin ve demokrasinin gelişimine Nasıl katkılar sağlamıştır hiç düşünmez misiniz?

Arasıra yukarıdan bakın bence kötü bir şey değil o kadar. Deneyin.
Türk ordusunun geleceğini yoketmektir.

Kaliteli komutanların yetişememesi anlamına gelecektir.

Kendi hatalarını türk ordusuna ödetmektir.

Bu millet bunları ne zaman görecek acaba?

Önce polis okullarını kapattılar şimdi bu okullara geldi sıra.

Ordunun da polis teşkilatının da adalet teşkilatının da içine ettiler.

Akpnin ve de fetönün ben.......
on numara olaydır.

helal olsun!
Sacma sapan bir muhalefettir.

Heee, sen 15 yil once kurulmussun, ben ise 14 yil. O zaman ben sana bir yaptirim da bulunamam.

Komik olmayin.