bugün

eşeğin amına su kaçırmak anlamına gelecek ohal uygulaması.

ciddi ciddi askeri okulların kapatılması düşünülüyormuş.
http://www.haberler.com/a...panabilir-8640624-haberi/

ilk etapta askeri liseler ve astsubay hazırlama okulları kapatılacakmış.

yani harp okulları devam edecek.

şu anki statüde imam hatip lisesi mezunlarının harp okullarına girmesi zor, ama askeri liseler kapatılırsa harp okulları her türlü liseden subay adayı kabul edecek hale getirilecek.
keza astsubay okulları da lise sonrası girilecek okullar olarak devam edecek ve bunlara da imam hatip mezunlarının girebilmesinin önü açılacak.
Bence harp okulları komple kapatılsın anti militarist sisteme geçelim nasıl olsa bir savaş durumunda canını vermek için sokaklara dökülebilecek milyonlarca öfkeli kalabalık var.
Atatürk de askeri liseden yetişti.
Mahalle mektepi denen dinci yere alternatif olarak gönderildiği askeri liseden.
Askeri liseler laikken pırıl pırıl vatansever insanlar yetiştiriyordu.
Askeri liseleri fethullahın şakirtleriyle doldurup sonra da kapatmak şaka gibi.
Kapatacaksan çıbanın başı imam hatipleri kapat.
darbeyi yapmaya kalkan madem cemaat mensupları kurumu temizle askeri liseleri niye kapatıyorsun. darbeyi planlayan din cemaati ise tüm tarikat ve cemaatleri kapat üyelerini göz altında tut, dini cemaatler kurulmasını engelle aha daha marjinali dini yasakla.

veya devlette laikliği uygula.

gerçi söylediklerimi uygulayamazsın neden çünkü dini duyguları sömüremezsin değil mi?
dünyadan kopuk, milletine değil hocasına, ülkesine değil pensilvanyaya hizmet edenlerle doluşmuş her bir yeri birimi yenilemek gerek.

(bkz: polis akademisi)
(bkz: polis koleji)
(bkz: askeri liseler)
(bkz: harp okulları)

ne kadar çok yeri almış adamlar arkadaş... bkz ver ver bitmedi..
Askeri lise, subay misyonunun verilmeden önce bünyenin gelişim çağında yönlendirilmesine, şekillendirilmesine yarar, harp akademisi fidansa, askeri liseler topraktır. Çok büyük bir hata.
orduyu imam hatip mezunlarıyla doldurmak için yapılacak en zekice hamledir..

peki şimdi böyle birşey olursa ne olacak?

tarih tekerrürden ibaret olacak..

neden? çünkü nasıl ki feto nun okullarında belli bir görüşe yönelik eğitim ve onun propagandası yapılıyorsa, günümüzdeki imam hatiplerde de aynı şekilde eğitim veriliyor. şimdi kimse kalkıp "imam hatipler öğrencilerine erdoğan propagandası yapmıyor" demesin !!

yıllar sonra ordu içindeki imamlar karşıt görüşlü bir iktidara darbe yapmaya kalkışacak, tayyip erdoğan ve yandaşları paralel devlet kurmakla suçlanacak. ordudaki imamların temizlenmesi için düğmeye basılacak. imam hatipler tekrar kapatılacak. o zamanlara kadar sağ kalanlar varsa paralel devlet kurmakla yargılanacak..

ahanda yazdım buraya..
yeniden açıldığında mevcut eğitim sistemi seviyesine getirilecek ve her şey boka saracak demektir.
millet, gardınızı alın, bu ülke çekilmez ve iyice içinden çıkılmaz sorunlara gebe.
tskyı lağvedip yerine amacına uygun yeni bir askeri sistem getirmektir bunun adı.
bopa hizmettir özetle.
ülkeye bir düşman taarruzu olduğu zaman kafa kesen sakallı canilerle mi koruyacağız vatanımızı? kimse darbeyi savunmuyor, savunulacak bir tarafıda yok zaten...
Ancak darbe adı altında devletimizin en eski ve en değerli resmi kurumlarına kilit vurmak bu millete zulümdür. o liseler fetonun altına işeyip, kumdan kale yaptığı yıllarda da vardı. sonradan içlerine feto girdiyse temizlersin, yeniden yapılandırırsın ve o kurumları işletmeye devam edersin çünkü milletçe ordumuza ihtiyacımız var.
Yok artık. O kadar da olmaz herhalde. Subay ya bu. Subay ordunun şerefidir.

Ek: cühelanın teki yabancı ülke subaylarını övüp türk subayını yerin dibine sokmuş. Sadece şunu söyleyeceğim Türk subayı dünyada en iyi yetiştirilen 3 ülke subayından birisidir. Olabildiğince de zordur türkiye'de subay olmak. Yalakalık için türk subayına laf eden şerefsizdir.
Şaka gibi biz kime asker paşa komutanım felan diyeceğiz. Sarı çizmeli mehmet ağaya mı? Asker nerde yetişecek tskya. isterseniz Tsk kapatılsın direk ???
Milli eğitim bakanlığına bağlanacakmış, evet böyle bir şey olursa yıllardır askeri okullara alınmayan Kürt gençlerine karşı uygulanmış olan hak ihlalleri son bulmuş olur, yeni uygulamayla herkes askeri okullara rahatça girebilir ve demokrasinin egemen olduğu bir devlet anlayışına yakışır bir biçimde vatandaşlar arasında fırsat eşitliği doğmuş olur.

Evet bu ülke bir Kürt genelkurmay başkanı çıkarmalı, gerçek eşitlik ve demokrasi bu.
Ülke komple feshedilsin. Ordu dağıtılsın falan isterseniz. Lan itilaf devletleri'nin kuyruk acısını mı çıkartıyorsunuz 100 yıl sonra? Adam gibi fetö'den temizleyin ve devletin her kademesine ve okullara girişte liyakat usulünü geri getirin işte. Ha ama hazır fetö gidecekken kendi adamlarımızı yerleştirelim derseniz bu ülke daha onyıllarca düze çıkamaz her gelen iktidar kendi adamını yerleştirecekse.

Çok kötü bir adımdır.
Ülke biter net. Daha başka ilave bir aciklama yapamayacak kadar vahim bu adım.
Bu olmamalı. Aynısını polise yaptılar akademi kapandı askeri okulları da kapatırsan nasıl adam yetiştireceksin?
ülke yönetiminden bi haber kişinin türkiye'ye verdiği zarar. ülke yıllarca bu dincilerin elinden çekti hala da çekiyor. örgütlerin temeline bak hepsi dinci hizbullah, ışıd, cemaat ve bunun gibi niceleri ülkeyi karanlığa soktu bunun nasibini de bu kurumlar aldı.
Sonuna kadar katıldığım durumdur.

Normal eğitim sisteminde bile oyun hamuruna dönüştürülen çocuklar askeri okulda birilerinin savaşında kullanılmaktadır.

Zaten olası bir savaşta bizler için savaşacak olan demokrasi aşığı beyaz atletli bireyler bulunmaktadır.

Bu yüzden askeri liseliler kapatılmalıdır. Gencecik çocuklara yapılan eziyet artık bitmelidir.

arz ederim...
(bkz: şeriat ordusu)
Yolda,geliyor.
ordunun hükümete bağlanmasını çok da anormal karşılamıyorum açıkçası..
okullara gelince, tamamıyla kapatılması söz konusu dahi değildir..mutlaka bir yanlış anlaşılma vardır..
temizlik bitene kadar bir yada iki dönem öğrenci alımı yapılmayabilir..
bu, örgün eğitim sisteminde de yapılan bir uygulamadır..
yani imam ordusu bile kurulacak olsa asker eğitmek zorunda olunduğunu bildiğinizi düşünüyorum..
Memleketin hali iyice içler acısına dönüşecektir. TSK, Cumhuriyetten önce kurulmuştur. Bu hiyerarşi, düzen ve disiplini bu şekilde temin edemezsiniz.

Normal lise mezunlarını tercih yoluyla asker yapmanın hiçbir mantıken açıklaması yoktur. O eğitim, terbiye ve disiplin öyle 3-5 senede verilecek bir şey değildir.

Çok ama çok yanlıştır. Ne olacak şimdi? Kurunun yanında yaşta yandı.
Artik imam-hatiplerden ögrenci alir harp okulları!
Ülkenin en iyi eğitim kurumlarının kapatılması olayıdır.

imam hatiplerimiz var ya nolacak di mi?
Mantikli olan imam hatip mezunlarini askeriyeye almaktir.

Boylece ordumuzun imani artmis olacaktir.
ayakta alkışladığım karar.
bizim askere de, askeri liseye de ihtiyacımız yok evelallah.
g3 gibi parcalayan bi silahin kullanimini ve kullanma emrini kimin uygulayacagini dusunuyorum ve titriyorum...

ateist avlari yakindir arkadaslar. !!!