bugün

2014 nba playoff doğu konferansı yarı finali 5. maçı. çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 2 de smart spor dan canlı yayınlanacak.

edit: okc-lac maçı cnntürk yayın programı nedeniyle smart spora alınmış. miami maçı zaten smart spordaymıs. nba com yanlıs yazmıs.
cnn türk den canlı yayınlanmayacaktır. sanırım soma olayları nedeniyle ara verilen 3 günlük basketbol maçları olayına kurban gitti, yine de denemekte fayda var.

seride 3-1 öne geçen heat kendi evinde bitirir diyorum. hazır indiana da yolu uzatmışken onlar için iyi bir dilenme olacaktır.
joe johnson balık gibi yürüttüğü karşılaşma.
miami heat'in harika bi son çeyrek oynayarak kazandığı maç..ray allen yine en kritik 3lüğü attı..lebron kendi performansının altında oynadı ama adamın istatistikleri 29 sayı 9 reb 5 asist..inanılmaz..ayrıca joe johnson'ın bana kafayı yedirttiği maç oldu..eşşek yüküyle para kaybediyodum senin yüzünden adi herif
son 3 dakikaya 8 sayı geride giren miami de ray allen in yine en kritik anda bitime 32 sn kala bulduğu üçlük ile 93-91 e gelen, ancak sırf hücumcu olduğu söylenen lebron james in son dakikalarda joe johnson a hayatının savunmasını yapması ve son saniyede topunu çalması sonrasında 96-94 ile kazanmaya önderlik ettiği ve takımı doğu finaline çıkartmış olan maçtır. dwyane wade de 28 sayıyla süperstar olduğunu hatırlamış oldu, umarım diğer serilerde de böyle devam eder.

lebron 29 sayı 9 ribaunt 5 asist, bosh 16, allen 13 sayıyla bitirdiler. rakipte johnson 34, pierce 19 ve williams 17 sayıda kaldılar. finalde pacers karşısında da fazla yorulmadan 4-2 gibi bir skorla alabilirlerse büyük finalde la clippers eşleşmesinde kapışmalarını çok isterim.
miami heat'in 96-94 kazandığı nba playoffs 2014 doğu konferansı, konferans yarı finali, beşinci maçı. miami heat bu galibiyetle seride durumu 4-1'e getirerek brooklyn nets'i eledi ve konferans finaline yükseldi.

miami heat'te lebron james 29, dwyane wade 28, chris bosh 16 sayı ile oynadı. brooklyn nets'te ise joe johnson 34, paul pierce 19, deron williams 17 sayı üretti.