bugün

belediye'nin son dakikada bulduğu golle 1-0 kazandığı maçtır.

aslında kazanmadı, devam ediyor sanırım ama mucize lazım diyarbakır'a.

ooh ooh seslerini duyar gibiyim, oh olsun.
golü yeyince ne mal olduklarını yine belli ettiler (diyarbakırspor taraftarları). kendi evlerinde yada deplasman farketmiyor. bunlara ne kadar egitim verirsen ver, eşeklikleri hep baki kalacak. diyarbakırspor terörist grubuyla birlikte defolup gitmeli.
yıllardır, stadlarda ırkçılığın olmadığı nadir ülkelerden biri olan türkiye'nin de artık bununla tanıştığını bir kez daha ıspatlayan maç.
diyarbakır taraftarı sahayı bastı , ama pardon onlar gerçek diyarbakır halkı değil ya unuttum, provakatör bunlar yoksa diyarbakır sütten çıkmış ak kaşık.
diyarbakırspor taraftarının yine azdığı maçtır.

eğer bu maç da bursa maçı gibi tatil olursa, 2 maç üstüste aynı olaylara maç tatil edildiği için tff nin talimatnamesine göre diyarbakırspor hükmen ligten düşürülür, tüm maçları 3-0 hükmen mağlup sayılır.

diyarbakırspor taraftarına: aferin iyi .ok yiyorsunuz, takımınızı küme düşürmek üzeresiniz, aferin.
ntvspor'un geçtiği son dakika haberine göre hakemin soyunma odasına gittiği karşılaşma. tatil edilebilir karşılaşma.
eğer maç tatil olup diyar küme düşürülürse fenerbahçe diyardan kaybettiği 3 puanı hanesine yazdıracak mı diye düşündüğüm karşılaşmadır. **

edit: fenerbahçe 2 puan kaybetmiş 3 değil.*
diyarbakırspor' un ligden düşürülmesi halinde belki de lig tarihinin en olaylı ligini görmüş olacağız. önce ankaraspor sonra diyarbakırspor. ulan ileri gideceğimize geri gidiyoruz. millet aşmış 20 takımlı liglerde çatır çatır oynuyor biz ise 18 takımlı ligi kaldıramıyoruz. en iyisi 12' ye düşürülsün takım sayısı herkes rahat etsin.

(bkz: adam gibi lig için)

(bkz: adam gibi futbol için)
ergenekoncuların sahaya girdiği maç. kürtlere komplo kuruluyor. provokasyon.
gol yiyen diyarbakır zihniyetinin ortamı yine terör yerine çevirdiği karşılaşmadır.
yeter arkadaşım bu hadsizlerin kaçıncı terbiyesizliği.
rakip oyuncuların resmen can güvenilği yok.
adamlar dağdaki terörü, sahaya taşıdı.

bu takımın artık derhal ligden düşürülmesi hatta lisansının fesh edilmesi lazım.
ama maalesef aksine yine ödül gibi ceza alırlar.
diyarbakır başkanı ağlar şimdi ligden çekiliriz diye.
bir akp'li bakan çıkar diyarbakır'a sahip çıkın der.
başbakan milli kardeşlik ve açılım der.
zira;
(bkz: pfdk nin diyarbakır a verdiği ödül gibi ceza)
diyarbakır'ın güzel insanlarını değil, kavgayı, şiddeti ve terörü temsil eden siyasi şebekelerin kitlesel olayları bir kez daha kullandığı maç olmuştur. futbol siyasallaşırsa zaten tamamen bölünmüş türk milleti daha da bölünecek, ayrılıklar derinleşecek ve ülkenin parçalanması kaçınılmaz olacaktır. nerede o hükümetin açılımı, hani birleşecektik? en baştan beri yalan söylüyorlar, bunlara inanmayın, bunların barışla kardeşlikle işi yok, milleti daha çok birbirine düşman edecekler demedik mi?

hepiniz bir taraflarınıza kına yakın.

her lafa "destekliyorum" diye atlayan sezenler, akp'nin her yaptığına karşı çıkılmaz diyen liboş livaneli, ne derlerse desinler destek partisi yılmaz erdoğan...

hepinizi stadlara bekliyoruz...

kardeş kavgasına giderken siz açılın açılın...

buyrun hakkari'de 1 şehit daha.

bu açılımı başa bela edenden o'nu destekleyenlere kadar hepiniz allahınızdan bulun e mi?
şaşırmadığımız olayların olduğu maç. tek merak ettiğim şey var, ulan hadi bursa maçında bursaspor taraftarına karşılık verildi dediniz, ulan istanbul belediyenin taraftarı mı var lan sizi kışkırtacak, hayret bir şey. oynamak ya da oynatmak istemiyorsanız, çıkmayın kardeşim futbolla işiniz yoksa.
diyarbakır taraftarının her yerde aynı olduğunu bize göstermiş maçtır. inşallah düşülürsünüz medeniyetsiz, hazımsız insan müsveddeleri!
an itibariyle tatil edilmiş olan maçtır.
diyarbakırın durumu iyi değil.
diyarbakırspor üzerinden oynanan oyunların son ayağıdır.
MADDE 20 – GÜVENLiK NEDENiYLE MÜSABAKALARIN TAMAMLANAMAMASI
(1) Müsabaka hakemi;
a) Müsabakanın, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları ile diğer kişilerin ayrı
ayrı veya birlikte hakeme veya rakip takım futbolcu ve mensuplarına fiili eylemde
bulunmaları, kavgaya sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakaya
devam edilmesi olanağının kalmaması,
b) Seyircilerin taşkın ve edebe aykırı hareketleri ile birlikte müsabakaya müdahaleleri
sonucunda müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, hallerinde
müsabakayı tatil ettiğini ilan eder. Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali
gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına ve
ayrıca olayın durumuna göre galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar
verebilir. Eğer müsabaka eleme usulüne göre düzenlenmişse, takım bu
müsabakalardan ihraç edilir ve ertesi yıl aynı mahiyetteki müsabakalara katılamaz.
Play-Off sisteminde oynanan müsabakalarda ertesi yıl aynı mahiyetteki
müsabakalara katılamama kararı verilemez.
9
(2) TFF Yönetim Kurulu, 1. fıkrada öngörülen tüm durumlarla ilgili olarak karar verirken,
müsabakanın hakemlerinin, gözlemcilerinin, temsilcilerinin, Merkez Hakem Kurulu ve
Temsilciler Kurulu Üyelerinin, Disiplin Müfettişlerinin ve ilgililerin raporlarını ve her
türlü delili göz önünde bulundurur.
(3) TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede, maçın tatil kararlarını uygun
görmediği takdirde, maçın tekrarlanmasını veya yarıda kaldığı anki sonucu ile tescil
olunmasına karar verebilir.

burası onemli

--spoiler--
(4) Bu maddede belirtilen sebeplerle aynı sezonda ikinci kez müsabakanın
tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlar, bulunduğu sezonda müsabakalardan
çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka
yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda
müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig
bulunmaması halinde kulüpler bir yıl(sezon) müsabakalara alınmazlar.
--spoiler--
demet akalın a kızanların başlarını öne eğdiren maçtır. doğru söylemiş lan hatun.

(bkz: diyarbakır dan mı geldiniz)

şimdi bu gerçeği savunanlar bazı kesimlerin yaftalarıyla ırkçı olacak. bu rezilliği ise diyarbakırlıların içerisinde bulundukları sosyo ekonomik durumdur bilmemnedir şeklinde haklı bulanlar olacak.

olum vallahi lan diyarbakırlılar sırf kürt diye yaptıklarını haklı gösterenler çıkacak. aha buraya yazıyorum, damlarlar birazdan.

diğer taraftan küme düştü lan diyarbakır. hadi kurtuldu süperlig.
Geçen bursa maçında yazdıklarımdan dolayı kimi eksi oy vermiş, kimi genelleme yapıyorsun diye eleştirmişti. Ulan o maçta diyarbakırspor başkanıda dahil herkes, sanki çok iyi bir bok yemiş gibi onlarda bize pkk dışarı dediler bahanesinin altına sığınıp yaptıklarını sonuna kadar mübah görmüşlerdi. Hani orda adam ölmüş olsa, biz bi halt ettik öldürdük diyeceklerine onlar bize pkk dışarı demişlerdi bizde haklıyız öldürdük diyecek kadar pişkinler..

Bu hafta da işte yapılanlar şu ana kadar söylediklerimin, söylediklerimizin ne kadar doğru çıktığını gösteriyor. Hiçkimse o sahaya girenler, taşkınlık yapanlar diyarbakırspor taraftarı değildir demesin, onu geçecekler bi kere. Madem öyle sivasın maçında antebin maçında ankaragücünün maçında neden böyle aslında oranın insanı olmayıp taşkınlık yapan insanlar çıkmıyor ?

Turkcell Süper Ligi'ne, Türkiye Ligi' ne ve hatta içinde Türkiye adı geçen bir müsabakaya ben böyle taraftarları olan bir takım istemiyorum, yakıştırmıyorum..
kesin i.b.b taraftarının ilk maçtaki tahrik edici davranışları sebep olmuştur. tabi yersen.
"onlara bizim haklarımız verilmiyor" diye fakir edebiyatı yapanların, sonucunda kına yaktıkları maçtır.

evet, yazık bu insanlara. çok zor şartlar altında yaşıyorlar. tabi ki gelip futbolculara kiremit atacaklar. tabi ki gol yiyince sahaya inecekler. tabi ki anneme, sevgilime laf atacaklar. tabi ki para istediklerinde vermeyen kardeşimi bıçaklayacaklar.

insan sonuçta bunlar, onları sevmezsek ırkçı oluruz. hümanizme, hümaniste, insana yakışan, bunları sevmektir.

değil mi?

daha bir şey demiyorum ben bu sikik zihniyete, kafanızda kiremit kırılsın, o zaman akıllanırsınız.
bazı şaşkın yazarların diyarbakırspor üzerinden oyun oynandığını ilan etmesiyle beni gülme krizine sokmuş, aynı zamanda tatil edilmiş maçtır. ligin kalitesini düşüren ve her maçta küfür edip istiklal marşını yuhlayan çok değerli diyarbakırspor'un maganda taraftarının artık 2.lig'de mücadele etmesi gerektiğini bize kanıtlamıştır. diyarbakır seyircisi belkide gerçekten centilmen olabilir, ama aralarındaki çürükleri temizlemedikten sonra tüm şehrin çirkin suçlamalarla karşılaşması çok doğaldır.
geçen hafta tatil edilen bursaspor karşılaşmasında, bursaspor taraftarının ilk maçta çıkardığı olayları bahane edenlerin şimdi ne yapacağı merak konusu.
sonrasinda diyarbakirsporun kume dusurulmesi muhtemel mac olup, ligin ne hale gelecegini dusunemedigim mac. diyarbakirspor un oynadigi maclar gecersiz sayilip herkese 3 puan mi dagitilacak, yoksa sadece bundan sonraki maclardaki rakipleri mi hukmen galip sayilacak? kafam karisti sozluk, cikamadim isin icinden.
olmayan ibb taraftarının tahtikleri sonucunda çıkan olaylardır.diyarbakır taraftarının aslında hiç suçu yoktur herşey ergenekoncu taraftarındır.ya taraftarlarını maçlara getirmesin diyarbakır ya da amatör kümeye gitsin bu kadar basit.