bugün

15 dk.önce başlayan yerlerin buz olmasından olsa gerek hemen örtü yapan kar yağışı.
sözlük sayesinde haberdar olduğum yağıştır.

o değil de camdan dışarı bakınca çocuk gibi sevindim ama yetişkin gibi tepki verdim; oha amına koyim.
şu sıralar etkisini arttıran kar yağışıdır bu kış iyi kar yapacak galiba.
ankara'da olma isteğim zirve yaptı bu yağış yüzünden. istanbul iyi hoş da, karın yağışını izlemek ankara'da bir başka...
sözlükte olmasa dötümüzden donumuzu alsalar haberimiz olmayacak dedirten kar yağı$ıdır. oha lan. çok ate$li yağıyo hı. içim kıpır kıpır oldu her zaman olduğu gibi..
yoğun şekilde devam eden okula gidecek çocukların tatil olurmu
sorusuyla meraklı bir şekilde izlemekte olduğu kar yağışı.
( bkz :şu an zevkten 4 köşeyim ve entry giriyorum biliyor musun)
şiddetli yağmasa da toprağa rengini vermeyi başarmış yağıştır.
resmen yardırmıştır.
--spoiler--
son zamanlarda en çok şikayet edilen konu, yağış ile alakalı başlıkların artması yönünde.

- gün ay yıl şehir yağmur/kar yağışı - düzeniyle çok sayıda başlık açılmakta.

arkadaşlar kars, erzurum, bursa, ankara, istanbul gibi birçok şehrimizde kar ya da yağmur yağmasının üzerinde durulacak bir konu olduğunu düşünmüyoruz. aksi halde her gün benzer başlıkların açılma ihtimali oluyor. bir yazar, bir şehrin yağış durumu ile ilgili başlık açtıktan sonra, diğer yazarlar da bunun altında kalmayıp, kendi şehirlerinin yağışından bahsediyorlar ve sol frame'in içeriği hava durumu haberlerini aratmayacak biçimde şekilleniyor.

bugüne kadar açılmış başlıkları temizlemeyi düşünmüyoruz ancak bundan sonrasında ya başlığı sileceğiz ya da ilgili entryleri, başlık uyumsuzluğu yaratmadığı takdirde o şehrin başlığına taşıyacağız.

izmir'de kar yağarsa bunun başlığı açabilir. hatta ben açarım. bu ve bunun gibi alışık olmadığımız doğa olaylarının başlığını elbette açabilirsiniz.

25 ocak 2010, pazartesi 15:04
moonlight sonata
--spoiler--
Gayet şiddetli yağmaktadır. Artık ankara valiliğinin bi güzellik yapması lazımdır. Acaba vali antalyadayken hiç böyle kar görmüşmüdür.
yarın okulların tatil olmasıyla sonuçlanacak yağıştır.

sözlük açısından ise gece 12'ye kadar devam eden erotik sol frame'in gece 3'e 4'e kadar süreceğinin göstergesidir. lan liseliler şimdiden gidin uyuyun.
ah ankaram benim. kar da ne yakışırmış be!
hasta olanlar otursun cam kenarına, kahvesini yudumlasın şu güzel manzaraya karşı; turp gibi olanlar çıksın dışarı, kardan adam yapsın! yeap!
(bkz: 1 hafta kar yağışına sevinen zavallı ankaralı)
(bkz: darısı istanbula)
bir yandan da evi olmayanları düşününce sevinip sevinmemekte kararsız kalıyor insan.
özlenendir.*
ankara nın diğer kesimlerini bilemem de bilkent te resmen kar fırtınası var. sibirya da mıyız yoksa ankara da mıyız bilemedim şimdi. insanın başına ne gelirse meraktan gelir derler ya doğru. meraktan pencereyi açtım da kapatana kadar tüm sülalemle beraber ağladık. rüzgarın sesi çok korkunç lan. aynı korku filmlerindeki gibi. elektrikler de kesilirse kendimi holivud filmlerinde gibi hissedicem. o değil de ben nasıl okula gidicem ki sabah? bu rüzgar sabah da devam ederse uçarım ki ben. kış uykusuna yatmak istiyorum ben. havalar ısınana kadar yatağımdan hiç çıkmayayım. böyle hep uyuyayım. nolursun elektrikler kesilmesin. zaten odada yalnızım. kafayı yerim vallahi. ellerim donuyor.
(bkz: odtüde yok lan)
spoiler
zemin kattayım kar tam olarak nereye yağıyordu?
emek civarında olmayan kardır.
odtülüleri hayvanlaştıran kar yağışıdır.
an itibariyle durmuş olan kardır. en azından keçiören'de.