bugün

Amerika'ya ilk maçı kaybettiğimizin resmidir.
aziz milletimin yüksek yargıyı soru hırsızı sırtlanların emrine verdiği referandum. ultrasonik demokrasi oh mis.
güneydoğu'da ve doğu anadolu'da % 90-95'lerde "evet"in çıktığı sonuçlar.
vatana millete hayırlı olacak sonuçtur. *
amerikanın ve pkk'nın kazandığı, türkiye'nin kaybettiği, aziz nesin'in haklı çıktığı referandumun sonuçlarıdır.
kpss, öss gibi sınavların sorularını çaldıran, ayrıca önceki seçimlerde de çöplüklerde bol bol oy pusulası bulunan, başkentinde nedense tam da oyların sayımı esnasında elektrikleri kesilen bir ülkenin devletinin istediği olmuş gibi görünüyor. yani hayırların çalınmış olmaması için sicili hayli kabarık bir ülke.
--zaytungvari spoiler--
pkk akp işbirliğiyle demokraside bir level daha atlandı.
--zaytungvari spoiler--
edit: eksileyen arkadaşım farkında değilsin ama senin de beynini çalmışlar!
ülke şu an 3 gruba bölündü. evetçiler, hayırcılar, boykotcular. evet oyu verenler iktidari otorite, hayır oyu verenler askeri otorite isteyenler. boykotcular ise ikisinide istemeyenlerdir. oy kullanmış olsam dahi, mantık açısından baktığın zaman bu bir kısıtlamadır. ne olursa olsun. çünki, iktidar halkın %50 sinin yanında olduğunu bilmektedir. bu sebeple halk oylamasına rahatlıkla değiştirdiği anayasayı sunmuştur. bu aşikar. şu yapılan referandumda hayırcılar chp'li ya da mhp'li, evetçiler akp'li olarak biliniyor. ulan anayasa değişiyor. anayasa. oylamaya gidenler neye evet yada hayır dediklerini tam anlamıyla biliyor olsalar zaten bu parti bölünmesi olmaz. "benim mantığım var oğlum, ben okudum bu bu yasalar değişecek, şu oyu vermek istiyorum kendi irademle." kaç kişi bunu yaptı acaba? parti başkanları kendi çıkarında. halkı kendi tarafınıza çekmeyi bırakıp, adam gibi millete neler neler değişecek anlatsanıza. bireylerde öyle. hangi birey yanındakine "ben şunu dicem sende onu diceksin heralde dimi" demiyor ki?annem şu oyu veriyor bende onu vericem demekle anayasa mı değişir? çok doğru bir laf. dağdaki çobanla benim oyum birmi! ben kelimesiyle kendimi kastetmiyorum. dağdaki çoban ne yapar! efendim koyun güder çiftini sürer. cahildir demiyorum. dağda olmayıp herşeyden bihaber insanlar var. sadece demek istediğim siz kendi aranızda çıkarlarınız için bölünüyorsunuz buna halkıda davet ediyorsunuz. ülkenin geleceğini kim düşünüyor allah aşkına birisi bana açıklasın. iktidar mı, muhalefet mi, yoksa dış güçler mi?
vatana millete "hayir"li olmustur *
apo babaları hapisten çıkacak. kürtler hiç boykot eder mi evet demek varken?
zülfü livaneli'nin zamanında dediği gibi (bkz: umudu kesme yurdundan) sonuçlarıdır.
önümüzdeki maçlara bakıcaz; (bkz: 12 eylül 2010 türkiye abd final maçı) umudumuz; oooniki dev adam, uh ah dev adam, oooniki dev adam!
aziz nesin i haklı çıkaran sonuçlardır.
Sonucun evet çıkacağı muhakkaktır. Ayrıca milletimize müstehaktır. Evet verdiniz ya, Allah utandırmasın.
ak savcılar hayırlı olsun. yoksa evetli olsun mu demeliydim?
(bkz: aziz nesin nin haklı çıkması)
Yasama, yürütme ve yargıyı birleştiren sonuçlardır. Tayyeap padişahlığa yürüyor.
Hadi maça dönün artık. Bu ülkeden bi sik olacağı yok bari 40 dakika heyecan yapalım, şanslıysak da neşemizi bulalım.

(bkz: 12 eylül 2010 türkiye abd final maçı)
yüzde 60 yüzünden yüzde 40'ın tecavüze uğrayacağı sonuçlardır.
siyasi partilerin başarı durumlarını değerlendirmek olduğunda amaç öncelikle mhpnin oylarının hangi oranda dağıldığı tartışılmalıdır. ülkü ocaklarından çıkmayan türkeş diye ölen bi arkadaşım evet dedi mesela. osmaniyeden* bile hayır çıkmadı. tabi bunu ne kadar irdelesek de hayır cephesinin asıl temsilcisi olan chpnin ağır bi yenilgi aldığı konuşulmaya devam edecektir.
(bkz: kapak)
sanki muhteşem bi ülke de yaşıyoruz evet diyince birden değişecek muamelesi yapılıyor ya ben ona yanarım ....

12 eylül gecesi herkes mastürbasyon yapıp uyucak sabahında ise uyanıp duş alıcak olay budur.
cumhuriyetten şeriata geçiş.. ne hoş! teşekkürler benim koyun halkım, teşekkürler size..

not: nah alırsın ege yi ..
yurt genelinde şaşırtmayan sonuçlardır.

esasen, herşey beklendiği gelişmiştir. ankara'nın doğusundaki evet oyları ve boykot, paketin geleceğini belirleyen temel unsur olmuştur. zira, batıda hayır oyları beklenenden çok bile çıkmıştır. aydın, denizli, balıkesir gibi illerden hayır oylarının daha çok çıkması referandum öncesi beklenmeyen bir gelişmeydi. bununla birlikte, doğudan gelen evet oyları, aradaki farkı oluşturmuştur.

izmir'de ise %37 açıkçası beni şaşırtmıştır. yine de %63, her üç kişiden iki kişi demektir. o da bize yeterdir.

tabi bu arada, hakkari'de %6, diyarbakır'da %30, şırnak'ta %22 gibi katılım oranları ile oylanan bir anayasayı kim ne derece benimseyecektir, o da bambaşka bir tartışma konusu.

nihayetinde, hoşumuza gitmese de demokrasi budur. hiçbir şeye değilse bile buna inancımızı mutlaka korumalıyız.
şu maymunluğu yutmayan türk milletinin öpülesi tercihidir.

görsel

ayrıca malatya kayısıları, ordu fındıkları fena halde göte girmiştir.
(bkz: kazık yemekten hoşlanmak)
güncel Önemli Başlıklar