bugün

hem referandumu hem de yarınki maçı düşünen insanlardır.
bu gece uyku yok bana.
final maçının heyecanına kapılan türk'tür.
not: o değil de yarın referandum var lan.
uykusu kaçmış türktür.
(bkz: heyecan üstüne heyecan)
(bkz: 40 çarşambanın bir araya gelmesi)
paranoyak bir türktür. *
şimdiden benim gibi heycan basmış türklerdir. hem maç hem referandum. heycan doruklarda..
nasıl uyusun önce oy verilecek , sonra eve gelip heyecanla maç saati beklenecek veya maça gidilecek.. derken maçın başlaması, ya galibiyet sevinci ya ikincilik sevinci... her türlü aferin çocuklar alkışı...
sonra seçim sandıklarının açılmasını bekleme heyecanı.
canlı yayınlar, konuşmalar, siyasiler, öngörüler, il grafikleri, açılan sandık oranları, ali kırca, uğur dündar, atv, stv, ntv, trt curcunası...

lavabodan çıkan baba bağırışı: nickimsist kızım yüzde kaç olduk?
n: % 2 artış var baba diye haykıran sevinç çığlığı. *
ekrandan uzaklaşılan her dakikanın büyük anlam ifade ettiği ender zamanlar. bildiğin adrenal deposu gecedir işte..

velhasıl-ı keram insanoğlu tarihe tanıklık edendir; bundandır ki bu gece uyumaz, uyuyamaz. * *
13 eylül sabahı normal şekilde hayatına devam edecek türktür çünkü referandumda evet çıkmıştır abd de finali almıştır.hayal kırıklığı dolu hayata eklenen bu son 2 entry sadece eksi yada artı oylarda 1 2 puanlık oynama yapar.ayın sonu hala gelmemektedir kemer beli,kravat boğazı sıkmaktadır.12 eylül 2010 akşamı uyuyamayan türk sadece insandır dünyanın en ucra köşesinde(köşesinde bile değil,noktasında çünkü dünya yuvarlaktır.)...

edit:tarih 12 eylül 2010 saat 23:55 düngece bu saatlere yakın bu yorumu yapınca küfür yedim al buyur ben değil sevgili ülken verdi cevabı.abd:2 tr:0