bugün

27. Cumhurbaşkanlığı Kupası basketbol maçıdır. Karşılaşma 12 Ekim Çarşamba günü saat 18.30'da Kayseri'deki Kadir Has Kongre spor salonundadır.
yamulmuyorsam 3 temmuz sürecinden sonra iyice gerilen fenerbahçe - galatasaray rekabetinin ilk maçı olacaktır.
beko basketbol ligi'nin 2010-2011 sezonu şampiyonu fenerbahçe ülker ile play-off finalisti galatasaray arasında, kadir has spor ve kongre merkezi'nde, 12 ekim çarşamba günü saat 18.30'da başlacak olan karşılaşma.
fenerbahçe'nin rahatlıkla kazanması gereken maçtır.
Kıran kırana basketbol kalitesi yüksek seviyede bir maç olmaya aday.

Fenerbahçeliyim, basketbolseverim. bu sene Fenerbahçe basketbol takımı sanki gereken transferleri yapamadı belkide gelenleri tanımadığımdan dolayı öyle düşünüyorum. Ama iki tane maçını izledim Türkiye Kupasında yeni transferleri şöyle bir izledim ;

Bogdanovic: Sayı gücü iyi ama malesef savunmada kayıp.

Gist: Bana Conrad Mcrae yi hatırlatıyor onun için bir karar vermek istemiyorum hemen.

Curtis Jerrels: Maalesef ilk iki maç sonunda sadece rotasyonu arttıracak bir oyuncudan öteye gidemeyeceğini düşünüyorum. Euroleague seviyesinde bir guard olmadığını düşünüyorum umarım yanılıyorum. Aşırı derecede içeriyi zorluyor top kaybı yapıyor.

Vidmar, geçen sene sakatlanmadan önceki seviyesinden uzak görünüyor. Engin Atsür hala sakat kasım diyorlar gelecek diye bakalım adam 1,5 senedir top oynamamış olacak ne derece katkı yapacak. Marko Tomas ve Mirsad ın da sakatlıkları devam ediyor. Yani Fenerbahçe sezon öncesi sıkıntılı gözüküyor. En büyük iş Spajiha ya düşüyor yoksa

Galatasaray ise sezonu erken açmalarınında etkisiyle daha oturmuş gözüküyor.

Lakovic, Songalia kariyerli ve takıma alışmış görünüyorlar.

Furkan Aldemir, Karşıyaka da kendini göstermişti. Galatasaray da euroleague tecrübeside yaşayacak, bu gelişimini devam ettirirse bir kaç sene içinde nba de göreceğimizi düşünüyorum.

Cevher Özer ve Ender Arslan da kaliteli Türk oyuncular takımı tamamlayacaklardır.

James Gordon hakkında fazla fikir sahibi değilim 1 ve 2 numara poziyonlarında oynayabiliyormuş rotasyon açısından Oktay Mahmuti nin elini güçlendirecektir.

Sonuç olarak; 12 Ekimdeki maç geçen sezonun finalistleri, bu sezonun bence Efes ile beraber 3 şampiyonluk adayından ikisinin, ayrıca iki euroleague takımını da karşıya karşıya getirecek olan Zevkli ve çekişmeli geçmesini düşündüğüm bir maç olacaktır.
Böyle maçlarda veya turnuvalarda niye sürekli Kayseri'nin tercih edildiğini sorgulatan maç. Ya Kadir Has Spor Salonu mimarlık harikası ya da Abdullah Gül'ün bir parmağı var bu işte.

Biraz da Aydın'a, Nazilli'ye, Denizli'ye, ne bileyim Van'a, Sinop'a gelin be kardeşim.
geçen sezon play off serisi güzel ve zevkli geçmişti, umarım yine mücadele ve seyir zevki olan bir müsabaka olur.
takriben 5 saat sonra başlayacak olan maçtır. galatasarayımın yeniceğini düşündüğüm maç. ayrıca bugun günlerden galatasaray.

edit: eksileyen arkadaşlara sesleniyorum. #acıvarmıacıazizincocukları.
galatasarayın galip geleceği maçtır. heleki bu lakovic, songaila ve zaza transferlerinden sonra gerçek bir hüviyetine girmiştir.
galatasaray'ın sağlam bir savunma yaparak ülker'e fazla şansı vermeyeceği maçtır. geçen sezonki dar kadroyla bile ülker'e kafa tutan oktay mahmuti güçlenmiş kadrosuyla kazanmak için sahaya çıkacaktır. galatasaray buna rağmen kazanamayabilir. üçlük yüzdesi çok önemli.

bir de umarım zaza oynar da ülker'in çirkef pota altına kurallar dahilinde sertlik nasıl olur ders verir. sonuçta ülker hem erkek hem kadın dalında basketbol fenerasyonu sayesinde az ekmek yemedi. hesap görme vaktidir.

iddaacılara da alt öneriyorum.
galatasaray'ın galibiyeti kodesteki(hapis) böyök başgana hediye edeceği söyleniyor. aziz yıldıvım resimleri şimdiden hazırmış.

görsel
bilet kontenjanı yarı yarıya olduğu halde fenerbahçe taraftarı kendisine ayrılan bölümleri dolduramadığı için tribünlerin 1/3'ünden fazlası galatasaray taraftarına ait olacaktır.

--spoiler--
yüreğimizde, büyük aşkınla, koştuk senin için salonlara
haykırıyoruz sevdamızı, her nefeste daha da fazla
zaferler senin ruhunda var
haydi bastır galatasaray!
--spoiler--
her zamanki gibi fenerin galibiyetiyle sonuçlanacak maç.
izmirde olup izlemek isteyenleri misafir edebileceğim ve bira içip yayılıp izlenmesi gereken güzel maç. şaka maka az kaldı.
sports tv'yi açtım ve sinyal zayıf diyor, resmen sinirlerim bozuldu.
paramla rezil oluyorum resmen, olursa süper olur.
Kablolu tv'de rastlayamadığım bir kanalda yayınlanacak maç. Başka kanal yok sanki. *
http://video.tbf.org.tr/ inden legal olarak izlenebilen maçtır.
kayseri'deki fenerbahçelilerin fenerbahçeliyim dememesini göstermiş maç.en az 3 katı gs seyircisi var maalesef.
şu an itibariyle zevkli bir mücadele şeklinde olan maçtır.gist baya etkili oynuyor fb'de.
19-21 ilk periyot sonucu. fb ülker-gs.
çok çekişmeli giden maçtır.

iki takımında çok önemli oyuncuları var. ilk 5'te kim oynarsa oynasın takıma katkısı mutlak oluyor.

bize de keyif almak düşer.
bir gsli olarak fb nin kazanacağını düşünüyorum.

gerçi seyirci üstünlüğü bizde olsa da yıllardır fenerbahçeli hakemler, federasyonu geçtim tbl sitesinde spikerlik yapan adamlar bile koyu fenerli.

hani yenilirsek şundan bundan filan demem ama senelerdir oynadığımız şu maçları da birileri incelesin artık bi zahmet.
her fenerbahçe maçı'nda olduğu gibi galatasaray'ın kendi ipini yine kendi kendine çekmeye çalıştığı maçtır.

sahada 10 sayıyla öndesin, tribünde öndesin. eee nasıl erittin o 10 sayılık farkı... nasıl oldu da 4 dk. hiç sayı atamadın... helal olsun...

neyse.
39-38 fb ülker-gs. ilk yarı sonucu, çok keyifli maç gerçekten.
fenerbahçenin kötü oyununa rağmen ilk yarıyı önde kapadı.bogdanoviç ve ukiç biraz kıpırdanırsa kupayı alırız.