bugün

Son şampiyonun sahaya çıkacağı süper lig ilk hafta maçı.
Fb, bjk ve ts'liler pusuya yatmış bekliyor.
Tsi 21:45
Vurduğun gol olsun cimbom.
ilk hafta liderlik koltuğuna oturup gerekeni yapacağız.
Gs'nin penaltı + kırmızı kart jokeri kullanacağı ilk hafta maçı.
gayserinin cin cona döşeme yapacağı maçtır.
0-0 berabere biten 2023-24 Trendyol süper lig 1. Hafta maçı.

Galatasaray, güçsüz rakibine üstünlüğü kuramadı. Uyum süreci elbet de olacak ancak karşıda transfer yasağıyla boğuşan bir takım olduğunu unutmamak gerek.

Sol tarafta kerem-mertens-dubois üçlüsü maç boyu takımın fabrikası oldu. sağda boey-barış alper ikilisi, mertens’in sola yatık oynaması sebebiyle daha pasifti, boey birkaç erten orta açtı ki birisinde icardi kafayı vurabilse asist yapacaktı.

Gs adına yetersizler orta saha oldu. Berkan kutlu, kondisyon harici hiçbir şey vadetmiyor. Evet, her alanda var ama yaratıcılık sıfır. Oliveira da Berkan’ın bir tık üstü ancak gs için yedek sınıfında duruyor. Bakambu, bu maç parlamasa da yedek santrafor konusunda gslileri üzeceğini sanmıyorum sezon içinde.

yeni transfer kerem demirbay’ı beğenmedim. Özellikle gs gibi rakiplerin sürekli kontra kovaladığı bir takımın orta sahasında bu kadar pas hatası yapmaya meyilli bir adamın çok kontra gollerine sebep olabileceğini düşünüyorum.

Zaha ve angelino hakkında konuşmak için erken.

Kayserispor’da sağ bek uzodimma, birkaç sene içinde üç büyüklerde oynayacak seviyeye gelebilir ama şu an erken (24 yaşında). stoperdeki attamah’ı beğendim. 19’luk stoper Arif Kocaman fena değildi. 17’lik baran Ali orta sahada patladı ama Arif bir şekilde işi kotardı. Gökhan sazdağı, bencilliğiyle birkaç pozisyonun içinden geçti ama çabasını beğendim. Carlos mane, 82’de girdikten sonra takımın enerjisini arttırdı.

Kayseri’nin sınıfta kalanı her pozisyonu öldüren miguel cardoso’ydu. Yeteneksizler sınıfına da mame thiam ve Ali karimi’yi alıyorum, bunlara cardoso kadar kızmadım ama ayaksızlar sonuç olarak. He bir de ramazan civelek, o pozisyon kaçar mı ramazancığım?

Özet: gs’ye 6 transferi şart yoksa bugün Kayseri’nin ayaksızlarının kesemediği cezayı yarın kalburüstü takımlar kesecektir.