bugün

tayyip amcanın çok sevineceği hareket. boş atılan her oy akp ye gidecektir. bari git tkp ye hepara filan at.
en az oy vermek kadar demokratik bir haktır.

hele ki anayasamızda seçimlerde meclis kurmaya yetecek kadar çoğunluk sağlanamazsa meclis feshedilir ibares varken.

süper olurdu şu başımızdaki ibişlerden kurtulmak.
(bkz: iyi bok yemek)

beni kim yönetirse yönetsin demektir.

benim ve ülkemin geleceği hakkında ne karar verilirse verilsin, umurumda değil demektir.
Mevcut siyasi partiler içerisinde oy vermeye değecek parti bulamayan ya da kendi fikirleriyle uyuşan parti bulamayan kişilerin yapmış olduğu fiildir. Boş oy kullanmak ya da oy kullanmamak, seçimden birinci çıkan partiye yani akp'ye yarar. Akp'nin icraatlarından hoşlanmayan, akp'yi sevmeyen, fakat diğer partilerden de medet ummayan kişilerin, oylarını muhalefete vermesi daha yerinde olan bir davranıştır.
ben uysal koyunum halk kimi istiyorsa o beni yönetsin sesim çıkmaz demenin bir yoludur. ama bunu yapmak için sandık başına kadar kendilerini yormalarına gerek yok bu kişilerin, oy vermeye gitmezler olur biter.
hatırı sayılmayacak bir çokluğun gerçekleştireceği eylemdir, zira türkiye'deki hangi parti iktidar olursa olsun, mevcut düzeni vatandaşı düzmek üzere yapılandıracağı için; boş oy atarak bu pisliğe, bu basitliğe ortak olmayacak, vicdanlarını rahatlatacak, gönüllerine su serpecektir.
2011 seçimlerinde boş oy atanlar vatan hainidir.
türkiye şartlarında dolu oyların da boşa gideceği gerçeğini değiştirmeyecek durumdur.

(bkz: adam gibi parti vardıda biz mi oy vermedik)
(bkz: benzin vardıda biz mi içtik)
gerizekalı seçmen eylemidir.

ya sandığa gidersin insan gibi oy kullanırsın, ya da sandığa gitmezsin.
seçim yerine gidip yorulan seçmenin yapmaması gereken hareket. hiç gidilmese daha iyi.
bu seçimlerde boş oy vermek şuan süregelen düzensizliğe göz yummaktır. Bu düzensizliği sağlayan partiye oy vermek ise bu pisliğin içinde olmaktır.
vatan hainliği, beni kim yönetirse yönetsin, uysal bir koyun olmak vs. değildir oy kullanmamak.

(bkz: yanlış hayat doğru yaşanmaz)

hangi partiye oy verirseniz verin, oy kullanarak bu sistemi meşrulaştırmış olursunuz. çünkü a partisi ile b partisi arasında gerçekte fark yok. sanal farklara kanarak, insanlar duvarlar örüyor durmadan. sadece hangi zümrenin kaymak yiyeceğini seçmek demek zannımca oy kullanmak.

bu arada genel başkanların seçtiği adaylara, hiç tanımadan oy vermek, daha koyunca oluyor heralde galuba sanursam.
oy isteyenlere adam değilsiniz demenin bir başka yolu.
etliye sütlüye karışmayan seçmen işi.
kararsızlığın en kötü örneklerinden biridir, bir seçim yapamamak durumudur. ancak
--spoiler--
ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın.
--spoiler--
"yazıktır arkadaş" denilesi, her ah ettiğinde yüzüne vurulası kişi.
oy atamamış olmaktan daha iyidir. oy atamayan salak insanların ülkemizde mevcut olması, muassır medeniyete kulaç atan ülkemiz adına büyük kayıptır. gerizekalı mısın ki oy atamıyorsun. aklıma hep şöyle bir karikatür gelir oy atamayan salakları görünce. şimdi bir parti lideri olacak o oy veremeyecek kendi seçiminde, sonra unuttuk falan diye ağzında geveleyecek. çok komik bir şey olurdu bence. düşünsenize ironiyi, parti başkanısın falan oy atamıyorsun çok komik. saçmalığın büyüklüğü olayı daha komik yapacaktır. evet boş atan adamlar hiç atamayan adamlardan çok daha zeki kimselerdir.
atmayın kardeşim boş oy. böyle tepki olabilir mi? istediğiniz partiye verin farketmez ama oy kullanmamak yada boş atmak ne sizin nede ülkenin işine yaramaz.
ülke bu kadar karmaşık bir durumdayken yapılmaması gerekendir. partiler son zamanlarda akılları karıştırmaya başlasalar da adamakıllı düşünüp en doğru karara varılmalıdır. her şey için çok geç olabilir. evet bir oy bir oydur!